przeczytaj o projekcie dofinansowanym z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Program wizytacji J.E. Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka

biskup grzegorz kaszak

Przyszła niedziela będzie pierwszą adwentu i równocześnie uroczystością wizytacji w naszej parafii J. E. Ks. Bp. Dr. Grzegorza Kaszaka – biskupa naszej sosnowieckiej diecezji. Zachęcamy wiernych do licznego udziału we Mszach świętych. Wypada nam godnie przywitać naszego Pasterza. Oto program tej wizyty:

  • godz. 9.20 uroczyste powitanie, modlitwy i sprawozdanie proboszcza parafii – proszę, aby wyjątkowo przyjść do kościoła najpóźniej o godz. 9.15
  • godz. 9.30 Msza św. pod przewodnictwem ks. Kapelana Sławomira Roznera z kazaniem księdza Biskupa (po Mszy św. spotkanie w kościele z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania ich rodzicami, błogosławieństwo na czas przygotowania); spotkanie w salce z chórem parafialnym „KATARZYNA”
  • godz. 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka ze specjalnym błogosławieństwem dla dzieci. Po Mszy św. spotkanie w kościele z zespołem ZIARNO i ich rodzicami; spotkanie z ministrantami)
  • godz. 12.30 – spotkanie z rodziną z terenu naszej parafii, w drodze powrotnej spotkanie z księżmi pracującymi w parafii.
  • godz. 13.00 – Obiad z udziałem kapłanów z dekanatu
  • godz. 14.15 – Odwiedziny chorych w ich domach
  • godz. 15.30 – Msza św. w kaplicy na cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii i tych, którzy spoczywają na naszym parafialnym cmentarzu oraz wszystkich zmarłych parafian i poświęcenie tablicy pamiątkowej. Msza św. będzie z udziałem Kół Różańcowych i w oprawie młodzieży, po Mszy św. spotkanie z Kołami Różańcowymi i młodzieżowym zespołem). Zapraszam wszystkie Koła Różańcowe już na godz. 15.00, aby wspólnie odmówić Różaniec. Parafian zapraszam na cmentarz ok. godz. 15.20, aby wziąć udział w odsłonięciu tablicy i modlitwach za zmarłych.

PROŚBA

W związku z wizytacją musimy również przygotować kościół i jego otoczenie, kościół na DOROTCE i kaplice na cmentarzu. Dlatego ponownie zapraszam do sprzątania. W sobotę do kościoła na godz. 9.00 i druga tura na godz. 14.00. Ktokolwiek może, proszę przynieść ścierki i wiadra, szczotki i zapraszam do generalnego sprzątania. Mieszkańców fińskich domków proszę, aby w sobotę od godz. 10.00 posprzątali kaplicę na cmentarzu, a mieszkańców ulic Mickiewicza, Chopina, Doroty i Wolności proszę, aby w sobotę od godz. 10.00 posprzątali kościół na DOROTCE. Jeszcze raz proszę o zaangażowanie. Aby dobrze przeżyć spotkanie przy stole Eucharystii, proszę również, abyście skorzystali ze spowiedzi. Będzie ku temu okazja. W czwartek, w piątek i w sobotę będziemy spowiadali od godz. 17.00 do 18.00.

"Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała - dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała..."