sdm
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Program wizytacji J.E. Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka

biskup grzegorz kaszak

Przyszła niedziela będzie pierwszą adwentu i równocześnie uroczystością wizytacji w naszej parafii J. E. Ks. Bp. Dr. Grzegorza Kaszaka – biskupa naszej sosnowieckiej diecezji. Zachęcamy wiernych do licznego udziału we Mszach świętych. Wypada nam godnie przywitać naszego Pasterza. Oto program tej wizyty:

  • godz. 9.20 uroczyste powitanie, modlitwy i sprawozdanie proboszcza parafii – proszę, aby wyjątkowo przyjść do kościoła najpóźniej o godz. 9.15
  • godz. 9.30 Msza św. pod przewodnictwem ks. Kapelana Sławomira Roznera z kazaniem księdza Biskupa (po Mszy św. spotkanie w kościele z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania ich rodzicami, błogosławieństwo na czas przygotowania); spotkanie w salce z chórem parafialnym „KATARZYNA”
  • godz. 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka ze specjalnym błogosławieństwem dla dzieci. Po Mszy św. spotkanie w kościele z zespołem ZIARNO i ich rodzicami; spotkanie z ministrantami)
  • godz. 12.30 – spotkanie z rodziną z terenu naszej parafii, w drodze powrotnej spotkanie z księżmi pracującymi w parafii.
  • godz. 13.00 – Obiad z udziałem kapłanów z dekanatu
  • godz. 14.15 – Odwiedziny chorych w ich domach
  • godz. 15.30 – Msza św. w kaplicy na cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii i tych, którzy spoczywają na naszym parafialnym cmentarzu oraz wszystkich zmarłych parafian i poświęcenie tablicy pamiątkowej. Msza św. będzie z udziałem Kół Różańcowych i w oprawie młodzieży, po Mszy św. spotkanie z Kołami Różańcowymi i młodzieżowym zespołem). Zapraszam wszystkie Koła Różańcowe już na godz. 15.00, aby wspólnie odmówić Różaniec. Parafian zapraszam na cmentarz ok. godz. 15.20, aby wziąć udział w odsłonięciu tablicy i modlitwach za zmarłych.

PROŚBA

W związku z wizytacją musimy również przygotować kościół i jego otoczenie, kościół na DOROTCE i kaplice na cmentarzu. Dlatego ponownie zapraszam do sprzątania. W sobotę do kościoła na godz. 9.00 i druga tura na godz. 14.00. Ktokolwiek może, proszę przynieść ścierki i wiadra, szczotki i zapraszam do generalnego sprzątania. Mieszkańców fińskich domków proszę, aby w sobotę od godz. 10.00 posprzątali kaplicę na cmentarzu, a mieszkańców ulic Mickiewicza, Chopina, Doroty i Wolności proszę, aby w sobotę od godz. 10.00 posprzątali kościół na DOROTCE. Jeszcze raz proszę o zaangażowanie. Aby dobrze przeżyć spotkanie przy stole Eucharystii, proszę również, abyście skorzystali ze spowiedzi. Będzie ku temu okazja. W czwartek, w piątek i w sobotę będziemy spowiadali od godz. 17.00 do 18.00.

"Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi".