przeczytaj o projekcie dofinansowanym z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Uroczystości odpustowe na Dorotce

Zlot Motocyklowy

W sobotę nasza parafia rozpocznie przeżywanie Odpustu z racji święta Przemienienia Pańskiego. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i uroczysta Msza św. w intencji wszystkich Drogich Parafian. Po Mszy św. w uroczystej procesji przyniesiemy obraz Matki Bożej z DOROTKI do głównego kościoła. Następnie o godz. 20.00 będzie czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim.

W niedzielę 7 sierpnia o godz. 11.00 procesja z głównego kościoła na DOROTKĘ z obrazem Matki Bożej. Zapraszamy do udziału wszystkich Drogich Parafian! Na DOROTCE o godz. 12.00 zostanie odprawiona Suma Odpustowa pod przewodnictwem Tomasza Zmarzłego. O godz. 15.30 przybędą w paradzie z Góry Gołonowskiej Motocykliści, by wziąć udział we Mszy św. o godz. 16.00 i w III Zagłębiowskim Zlocie Motocyklowym. Po Mszy św. będzie loteria fantowa oraz koncerty. Najpierw zagra zespół „PIFFPARRE”, a gwiazdą wieczoru będzie Zespół „NOCNA ZMIANA BLUESA”. Całość zakończymy ok. godz. 22.00.

odpust na dorotce

HONOROWY PATRONAT:

Starosta Powiatu Będzińskiego Krzysztof Malczewski
Prezydent Sosnowca Kazimierz Górski
Prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza
Burmistrz Czeladzi Teresa Kosmala
Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski

 

 

Zaczerpnięte ze strony internetowej Powiatu:

"Tegoroczne wakacje ofitują w wiele atrakcji organizowanych przez gminy naszego powiatu dla mieszkańców i gości z całego regionu. Po emocjach związanych z Toir de Pologne przychodzi kolej na zlot motocyklistów na wzgórzu św. Doroty w Grodźcu. Przedsięwzięcie to – już poraz trzeci – organizuje parafia św. Katarzyny Zlot jest częśącią Odpustu z racji Święta Przemienienia Panieńskiego.

W niedzielę 7. sierpnia parada motocyklistów wyruszy z Gołonoga, aby dotrzeć o 15:30 na wzgórze św. Doroty. Tutaj, po mszy św. W intencji motocyklistów organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Wśród nich: o 18:30 koncert zespołu „Piff Parre” oraz o 20:15 koncert gwiazdy, którą w tym roku jest „Nocna Zmiana Bluesa” – mówił ks. Piotr Pilśniak, proboszcz parafii św. Katarzyny, pomysłodawca zlotu. Uroczystości zakończy pokaz sztucznych ogni około 22:00 finansowany podobnie jak w roku ubiegłym ze środków Powiatu Będzińskiego.

Imprezę objął patroantem Starosta Krzysztof Malczewski"

"Dzisiaj jesteście małym płomykiem, ale dzięki łasce Bożej możecie się stać płonącą pochodnią, niosącą światło Ewangelii i ciepło waszej wzajemnej miłości i przyjaźni wszystkim rodakom"