przeczytaj o projekcie dofinansowanym z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Październik miesiącem Maryi

Październik jest niezwykłym miesiącem w roku liturgicznym. Jest on bowiem poświęcony Matce Pana Jezusa - Maryi. Jest Ona naszą Pośredniczką i Wspomożycielką, więc wstawia się za nami u Boga. Może dlatego łatwiej nam jest zwracać się do niego za Jej pośrednictwem. Uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych poświęconych Maryi jest więc silnym przejawem naszej wiary.

 

Rozważając tajemnice życia Jezusa i Maryi, człowiek ubogaca swoją duchowość. Różaniec jest modlitwą szczególną, która naprawdę może zdziałać cuda!

Modlitwa różańcowa była szczególnie bliska papieżowi Janowi Pawłowi II. Jan Paweł II tak nauczał:

"Rozważając bowiem tajemnice różańcowe patrzymy na misterium życia, męki, śmierci i zmartwychwstania Pana jej oczyma. Przeżywamy je tak jak ona w swym sercu matczynym je przeżywała. Ona zawsze u boku syna jest równocześnie obecna pośród naszych codziennych spraw".

Październik przypomina nam także o wyborze kard. Karola Wojtyły na papieża. 16 października 1978 r. biały dym nad kaplicą Sykstyńską obwieścił światu, że kolejny biskup zasiądzie na tronie papieskim w Rzymie. Wbrew oczekiwaniom padło nie włoskie, lecz polskie nazwisko - kardynała Karola Wojtyły.


W naszym kościele nabożeństwa różańcowe odbywają się w ciągu tygodnia o godzinie 17:00 a w niedziele o godzinie 16:30.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do spędzenia czasu z Maryją...

"Dzisiaj jesteście małym płomykiem, ale dzięki łasce Bożej możecie się stać płonącą pochodnią, niosącą światło Ewangelii i ciepło waszej wzajemnej miłości i przyjaźni wszystkim rodakom"