przeczytaj o projekcie dofinansowanym z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Program duszpasterski na rok 2012

Kosciol

Dziękuję serdecznie każdej rodzinie, która zatroskana jest o nasz Dom Boży. Bóg zapłać osobom, które sprzątają bezinteresownie świątynię, dbają o czystość otoczenia, złożyli i składają ofiary na nasz kościół. W tym roku wykonaliśmy: termomodernizację budynku plebanii; wzmocniliśmy fundamenty kościoła na DOROTCE wraz z wykonaniem izolacji, drenażu i odprowadzenia wody deszczowej; dokonaliśmy kolejnego etapu malowania świątyni, w której na ścianie łączącej stary i nowy kościół pojawiła się scena OSTATNIEJ WIECZERZY; wymieniliśmy w kościele wszystkie żarówki na energooszczędne; rozpoczęliśmy renowację bocznych ołtarzy w kościele.

Dziękuję Wam, Drodzy Parafianie, że wspieracie wszystkie te działania swoimi ofiarami. Każdego roku, dzięki Wam, staram się wykonać jak najwięcej pracy. Będę wdzięczny za każdą Waszą pomoc, za każdą złożoną ofiarę na nasz kościół, czy to przy okazji kolędy, czy też na tacę podczas niedzielnej Mszy św. (jako Wasza cegiełka). Wszystkie ofiary odnotowujemy w parafialnej księdze, aby pokolenia widziały, jak Grodźczanie dbają o swoją parafię. Dziękuję Wam za wszystko!

Można też dokonywać wpłat na konto parafialne nr 42 2490 0005 0000 4500 3360 5563


PROGRAM DUSZPASTERSKI NA ROK 2012

 • w każdą środę miesiąca Msza św. wieczorna za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej z prośbami (przynośmy swoje prośby, aby we wspólnocie modlić się w naszych codziennych potrzebach, pamiętając o słowach Pana Jezusa: „gdzie dwaj, albo trzej są zgromadzeni w Imię moje, tam Jestem pośród nich…”)
 • w trzeci piątek miesiąca Msza św. wieczorna, jako zbiorowa za zmarłych do Bożego Miłosierdzia, po zakończeniu Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 • w ostatni wtorek miesiąca Msza św. wieczorna, jako zbiorowa za wstawiennictwem św. Ojca Pio, po jej zakończeniu nowenna z ucałowaniem relikwii świętego
 • w drugą niedziele każdego miesiąca Msza św. o godz. 11.00 w intencji obchodzących rocznice urodzin i jubileusze
 • w trzecią niedzielę każdego miesiąca Msza św. o godz. 9.30, jako zbiorowa za zmarłych
 • chrzty udzielane są w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00 i w trzecią niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11.00
 • każdego szóstego dnia miesiąca o godz. 15.00 spotykamy się na DOROTCE, aby odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia i uczestniczyć we Mszy św.
 • Msze św. w niedzielę i uroczystości są odprawiane o godz. 7.00, 9.30, 11.00, 15.30 (w kaplicy na cmentarzu) i o godz. 17.00.
 • Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu 25 marca i zakończą się w środę 28 marca.
 • w związku z przypadającą w roku 2012 dwudziestą rocznicą powstania naszej Sosnowieckiej Diecezji od 25 marca do 25 listopada będzie miała miejsce Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii bł. Jana Pawła II. DZIEŃ PEREGRYNACYJNY w naszej parafii rozpocznie się w czwartek 24 maja o godz. 18.00, a zakończy 25 maja wieczorem
 • od 28 maja do 4 czerwca odbędzie się autokarowa pielgrzymka dekanalna na VII ŚWIATOWE SPOTKANIE RODZIN Z OJCEM ŚWIÉTYM BENEDYKTEM XVI.
 • 6 sierpnia o godz. 15.00 na DOROTCE Msza św. z okazji przypadającego odpustu. Główne uroczystości odpustowe będą miały miejsce w niedzielę 12 sierpnia. O godz. 12.00 suma odpustowa, o godz. 16.00 IV Zagłębiowski Zlot Motocyklowy i Festyn Rodzinny
"Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi!"