Światowy Dzień Młodizeży Kraków 2016
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem...

Zmartwychwstanie

„Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie!” (J 11, 25-26)

Drodzy i Kochani Parafianie z Grodźca i Gródkowa. Drodzy Goście. Niech Chrystus Zmartwychwstały umocni naszą wiarę, nadzieję i miłość.

Wraz z księżmi Pawłem - wikariuszem i Pawłem – studentem oraz dk. Pawłem życzę, aby radość WIELKANOCY napełniła Wasze serca nadzieją i obfitością łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

Niech Chrystus ukrzyżowany i Zmartwychwstały Król Wszechświata i wiecznej chwały obejmie każdego z Was swoją miłością i napełni łaską, pokojem, radością, a także mocami Ducha, żebyście gdziekolwiek traficie, oznajmiali: „Pan rzeczywiście zmartwychwstał” (Łk 24, 34).

Bądźcie naprawdę świadkami Zmartwychwstania Chrystusa w dzisiejszym świecie poprzez waszą silną wiarę, bezgraniczna miłość i wasze szlachetne zaangażowanie w autentycznym przeżywaniu chrześcijaństwa.

Równocześnie z głębi serca dziękuję wszystkim za przygotowanie tych Świąt. Za posprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła i plebanii. Przede wszystkim dziękuję dk. Pawłowi i tym z pośród Was, którzy tak wiele godzin robiliście dekorację ciemnicy i grobu. Pomogliście w ten sposób całej naszej wspólnocie pięknie przeżyć te Święta. Dziękuję za przepiękne dekoracje kwiatowe ciemnicy, grobu i ołtarza. Niech Wam wszystkim za to dobro Pan wynagrodzi swym błogosławieństwem. Dziękuję Strażakom z OSP GRODZIEC za trzymanie straży nocnej przy Grobie, ks. wikariuszowi Pawłowi i dk. Pawłowi oraz ministrantom za przygotowanie Triduum Paschalnego, ks. Pawłowi – studentowi za pomoc i świąteczną homilię, Panu organiście, Chórowi Parafialnemu „KATARZYNA”, Zespołowi „ZIARNO”, Kołu Gospodyń, Grupie Młodzieży – wolontariuszom Światowych Dni Młodzieży, całej asyście, młodzieży i dzieciom, tym, którzy przychodzili, by tutaj czuwać z poszczególnych rodzin i wspólnot. Wszystkim mówię DZIĘKUJĘ i BÓG ZAPŁAĆ!

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"