Światowy Dzień Młodizeży Kraków 2016
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Święto Matki Bożej Fatimskiej

Matka Boza Fatimska

W sobotę 13 maja, w święto Matki Bożej Fatimskiej, rozpoczynamy w naszej parafii odprawianie Nabożeństw Fatimskich. W tym roku będą się one odbywały w kościele św. Katarzyny. Zapraszamy każdego 13. dnia miesiąca (od maja do października) na godzinę 19.00 do kościoła. Podczas Nabożeństwa będą wspólne modlitwy, odczytywane prośby z Księgi Modlitw, która będzie zabierana na czas peregrynacji figury Pani Fatimskiej do rodzin. Następnie Różaniec, procesja, Msza Święta o godzinie 20.00, zakończona Apelem Jasnogórskim.

Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. 13 maja w naszej wspólnocie parafialnej podczas Nabożeństwa Fatimskiego, uroczyście rozpoczynamy peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej, którą poświęcił w Katedrze sosnowieckiej ks. bp Grzegorz Kaszak. Zapraszamy do uczestnictwa w tym Nabożeństwie całe rodziny: dorosłych, młodzież oraz dzieci. Bardzo prosimy, aby rodziny, które chcą przyjąć u siebie Matkę Bożą o zapisywanie się w zakrystii. Regulamin peregrynacji (w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej) jest następujący:

  • Przy zapisie podajemy adres i telefon (za rodziny, które przyjmują Matkę Bożą będziemy się modlić podczas Nabożeństwa Fatimskiego)
  • Wraz z figurą rodzina zabiera Księgę Modlitw, do której wpisujemy swe podziękowania i prośby (będą czytane podczas najbliższego Nabożeństwa Fatimskiego)
  • Do figury dołączany jest modlitewnik, którym można się posłużyć czuwając przy Matce Bożej
  • W ustalonym wcześniej dniu rodzina przychodzi na Mszę Świętą o godz. 18.00 (Niedziela, godz. 17.00), a po Eucharystii zabiera figurę do domu.
  • Następnego dnia rodzina odprowadza figurę do kościoła przed Mszą Świętą wieczorną i również uczestniczy w Eucharystii.
"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać".