sdm
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Pielgrzymka do Fatimy (19-26.09.2017r.)

Pielgrzymka do Fatimy

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wrześniową samolotową pielgrzymkę do Fatimy z okazji 100-luecia objawień i Santiago de Compostella. Program jest umieszczony poniżej. Zapraszamy do udziału.

 

 

SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA DO FATIMY I SANTIAGO DE COMPOSTELA

Z udziałem Ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka

100 LAT OBJAWIEŃ

TERMIN: 19-26.09.2017

LIZBONA – FATIMA – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – SANTIAGO DE COMPOSTELA - OBIDOS – WYPOCZYNEK NAD OCEANEM – LIZBONA

 

PROGRAM:

1 DZIEŃ: Wylot z Wrocławia do Lizbony. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do hotelu w FATIMIE. POBYT W SANKTUARIUM PRZEZNACZONY NA INDYWIDUALNE SKUPIENIE. Wieczorem procesja ze świecami. Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do BATALHA - zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Vitória - gotyckiego arcydzieła, zaklasyfikowanego do listy międzynarodowych dziedzictw kultury UNESCO, następnie przejazd do ALCOBAÇA – zwiedzanie imponującego opactwa zbudowanego przez zakon Cystersów. Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie w formie pakietu. Przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA. Nawiedzenie Sanktuarium św. Jakuba. Udział w międzynarodowej mszy św. podczas której uruchamiana jest słynna srebrna kadzielnica. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. . Przejazd do NAZARÉ położonego przy przepięknej, szerokiej, piaszczystej plaży nad rozległą zatoką otoczoną stromymi skałami. DZIEŃ PRZEZNACZONY NA WYPOCZYNEK. Obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do OBIDOS - zwiedzanie średniowiecznego miasteczka z charakterystycznym zamkiem otoczonym murami obronnymi. Przejazd do SANTAREM – Kościół cudu eucharystycznego – miejsce odwiedzane od zawsze przez wybitnych przedstawicieli rodów królewskich..Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd na CABO DE ROCA - najdalej na zachód wysunięty punkt lądu stałego Europy Przejazd do LIZBONY- stolicy Portugalii: Belém - Klasztor Hieronimitów, Wieża Belém, Pomnik Odkrywców, Kościół św. Antoniego. Zwiedzanie centrum LIZBONY: Baixa, Chiado, Bairro Alto. Obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. LIZBONA – ALFAMA – najstarsza, położona na wzgórzu część Lizbony, zwiedzanie, czas wolny. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

 

CENA: 2000 PLN+ 500EUR*

*1000PLN - zaliczka płatna przy zapisie, dopłata do całości na 30 dni przed wylotem.

W każdym dniu msza św.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

UWAGA!!! - możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - zwrot 100% - ok.120zł/os.

Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji podróży tj. z imprezy turystycznej lub biletu lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych, takich jak:

1) nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie, przedwczesny poród u osoby Ubezpieczonej,

2) nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie, przedwczesny poród osoby bliskiej Ubezpieczonemu lub śmierć osoby bliskiej,

3) poważne zdarzenie losowe, bezwzględnie wymagające obecności Ubezpieczonego w miejscu zamieszkania,

4) bezwarunkowe wezwanie przez władze administracyjne RP doręczone Ubezpieczonemu w czasie pobytu Ubezpieczonego za granicą,

5) wystąpienie szkody powstałej w wyniku kradzieży z włamaniem, rabunku lub pożaru w zakładzie pracy, w którym Ubezpieczony jest pracodawcą. 

"Uzdrówcie rany przeszłości miłością. Niech wspólne cierpienie nie prowadzi do rozłamu, ale niech spowoduje cud pojednania"