Uroczystość Wszystkich Świętych

Wszystkich Swietych 2017

W środę uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele, tak jak w każdą niedzielę. W kaplicy na cmentarzu Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 15.30. Tak, jak w ubiegłym roku gromadzimy się o godz. 15.00 w kaplicy cmentarnej, gdzie w godzinie Miłosierdzia odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia połączoną z wypominkami jednorazowymi.

W czwartek DZIEŃ ZADUSZNY. Msze św. w kościele o godz. 7.00 i 17.00. W kaplicy na cmentarzu Msze św. o godz. 11.00 za dusze cierpiące w czyśćcu i 15.30 za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Również w kaplicy cmentarnej o godz. 15.15 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia za zmarłych.

W uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny na cmentarzu będą zbierane przez diakona naszego Seminarium Duchownego i ministrantów ofiary na rzecz Seminarium. Polecamy Waszej życzliwości nasze Seminarium Duchowne.

Wypominki za zmarłych przyjmowane są w tymczasowej zakrystii w kościele lub kancelarii parafialnej, a w uroczystość Wszystkich Świętych również na cmentarzu. Wypominki roczne i półroczne będą odczytywane i modlitwy za zmarłych zanoszone przed każdą Mszą św. w niedzielę. Zachęcamy również do modlitw i składania wypominek oktawalnych, połączonych z Mszami świętymi i specjalnymi modlitwami za tych zmarłych. Kartki do wypisywania imion i nazwisk zmarłych są w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła. Msze św. oktawalne za zmarłych będą odprawiane od 2 do 9 listopada o godzinie 17.00, a po ich zakończeniu będzie nabożeństwo za zmarłych. W niedzielę 5 listopada Msza św. oktawalna będzie o godz. 9.30, a nabożeństwo za zmarłych z wypominkami będzie po Mszy św. o godz. 17.00.

"Niech wspaniałe świadectwa miłości Ojczyzny, bezinteresowności i heroizmu, jakich mamy wiele w naszej historii, będą wyzwaniem do zbiorowego poświęcenia wielkim narodowym celom"