Światowy Dzień Młodizeży Kraków 2016
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Podnieś rękę Boże Dziecię!

Oplatek

Podnieś rękę, Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą,
dom nasz i majętność całą,
i wszystkie wioski z miastami,
błogosław naszą grodziecką parafię!

  

Naszym Drogim Parafianom z Grodźca i Gródkowa, Czcigodnym Gościom, tym, którzy przyjechali na Święta do rodziców i rodziny, moim współpracownikom, każdemu z Was na Święta Bożego Narodzenia życzę: radości i dobroci od ludzi oraz niosącego pokój błogosławieństwa Bożego. Niech przyjście Jezusa rozświetla nadzieją codzienną drogę życia i staje się źródłem niewyczerpalnej ufności w moc dobra, które zawsze zwycięża. Niech Boże Narodzenie dokona się w nas i przynosi trwałe owoce w Nowym 2018 Roku.

 

Podchodząc do żłobka, w tym roku z racji remontu prezbiterium, umieszczonego w bocznej nawie świątyni, po raz kolejny spotkamy figurkę Dzieciątka, które przybyło do nas z Betlejem, figurkę, która leżała na miejscu narodzenia Pana! Klęknijmy przed Tajemnicą Bożego Słowa.

Dziękuję tym wszystkim, którzy przygotowali tę świątynię na Święta! Księdzu Pawłowi, Diakonowi Grzegorzowi i jego pomocnikom za wykonanie przepięknej szopki, Panom za wycięcie i oprawienie choinek, tym wszystkim, którzy przyszli, aby je udekorować, Paniom za posprzątanie kościoła, Panu organiście, Dziecięcemu Zespołowi „ZIARNO” za przygotowanie i poprowadzenie pięknego czuwania przed Pasterką, ministrantom. Po prostu każdemu, kto uczynił jakikolwiek najmniejszy gest, abyśmy atmosferę tych Świat poczuli w pełni!

Życzę owoców ducha: pokoju, miłości, cierpliwości, wierności, radości, uprzejmości, dobroci, nade wszystko świętości. Niech zdrowie Was nie opuszcza, błogosławieństwo Nowonarodzonego niech będzie przy Was, uśmiech niech nie schodzi z Waszej twarzy, a radość niech opromienia Wasze serca. Szczęść Boże!

"Człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć, ani kim jest, ani jaka jest jego prawdziwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostatecznie przeznaczenie"