sdm
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Diecezjalne rozgrywki w piłkę halową

Turniej pilki halowej

Ministranci naszej parafii bardzo lubią rozgrywki piłkarskie. W sobotę 16 grudnia 2017 roku w Sławkowie wzięli udział w turnieju piłki halowej Liturgicznej Służby Ołtarza z całej diecezji sosnowieckiej. Organizatorami byli: Ruch Światło – Życie oraz Wydział Duszpasterstwa Ogólnego naszej diecezji. Rozgrywki odbywały się w trzech grupach wiekowych: ministranci, lektorzy młodsi oraz lektorzy starsi. Nasi ministranci zagrali w kategorii lektorów młodszych.

Na 15 drużyn zajęli 5 lub 6 miejsce (rozgrywki były systemem pucharowym). Trzeba jednak zaznaczyć, że żadna drużyna nie pokonała naszej w najwyższym wyniku meczu. Każdy mecz trwał 9 minut (ze względu na dużą ilość drużyn ze wszystkich grup wiekowych) i w pierwszym meczu nasi ministranci wygrali 7:0 z drużyną z Jaworzna. Pomogło na pewno zagrzewanie zawodników do walki przez ojców, którzy im kibicowali. Bardzo cieszymy się z osiągnięć naszych chłopców i liczymy na dalsze sukcesy.

Zdjęcia dostępne TUTAJ

ks. Paweł Cicirko

"Człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć, ani kim jest, ani jaka jest jego prawdziwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostatecznie przeznaczenie"