Diecezjalne rozgrywki w piłkę halową

Turniej pilki halowej

Ministranci naszej parafii bardzo lubią rozgrywki piłkarskie. W sobotę 16 grudnia 2017 roku w Sławkowie wzięli udział w turnieju piłki halowej Liturgicznej Służby Ołtarza z całej diecezji sosnowieckiej. Organizatorami byli: Ruch Światło – Życie oraz Wydział Duszpasterstwa Ogólnego naszej diecezji. Rozgrywki odbywały się w trzech grupach wiekowych: ministranci, lektorzy młodsi oraz lektorzy starsi. Nasi ministranci zagrali w kategorii lektorów młodszych.

Na 15 drużyn zajęli 5 lub 6 miejsce (rozgrywki były systemem pucharowym). Trzeba jednak zaznaczyć, że żadna drużyna nie pokonała naszej w najwyższym wyniku meczu. Każdy mecz trwał 9 minut (ze względu na dużą ilość drużyn ze wszystkich grup wiekowych) i w pierwszym meczu nasi ministranci wygrali 7:0 z drużyną z Jaworzna. Pomogło na pewno zagrzewanie zawodników do walki przez ojców, którzy im kibicowali. Bardzo cieszymy się z osiągnięć naszych chłopców i liczymy na dalsze sukcesy.

Zdjęcia dostępne TUTAJ

ks. Paweł Cicirko

"Pełnię modlitwy osiąga człowiek nie wtedy, kiedy najbardziej wyraża siebie, ale wtedy, gdy w niej najpełniej staje się obecny sam Bóg"