Boże Ciało 2018

W czwartek 31 maja uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – BOŻE CIAŁO. Pamiętajmy o przygotowaniu w naszej parafii dekoracji okien i domów, przygotowaniu ołtarzy. Procesja przejdzie tak, jak w ubiegłych latach ulicami: Wolności, Limanowskiego, Węgroda, Barlickiego, Wojska Polskiego.

W środę po Mszy św. wieczornej można będzie z kościoła zabrać lichtarze i wazony, oczywiście tyle, ile posiadamy. W Boże Ciało o godz. 9.30 Msza św., po której wyruszy procesja, Zakończenie procesji w kościele. Po zakończeniu procesji odprawimy w kościele ok. godz. 12.00 Mszę św. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich: strażaków OSP GRODZIEC, chór parafialny „KATARZYNA”, zespół „ZIARNO”, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, które niech podejmie niesienie baldachimu i nagłośnienia, Koła Różańcowe, ministrantów, dzieci sypiące kwiatki, Zespół GRODŹCZANIE, Koła Gospodyń, Towarzystwo Przyjaciół Grodźca, wszystkich niosących feretrony i sztandary. Niech to będzie jedno wielkie Święto Pana Jezusa w naszej parafii. Od piątku Oktawa Bożego Ciała, po Mszach św. wieczornych procesja eucharystyczna, na którą zapraszamy asystę i dzieci sypiące kwiatki.

Uprzejmie proszę o przygotowanie ołtarzy;

  • ołtarz I - na rogu ul. Wolności i Limanowskiego przy domu rodziny Bramorów z hasłem „W MOCY DUCHA ŚWIĘTEGO – JESTEŚMY OFIARĄ DLA BOGA” – o przygotowanie proszę mieszkańców ulic: Czesława Miłosza, Okrzei, Limanowskiego i Kołłątaja (koordynarką prac będzie Pani Teresa Bury);
  • ołtarz II – przy posesji Pani Krystyny Stachurka z hasłem „PRZEZ DUCHA ŚWIĘTEGO – POZNAJEMY MIŁOŚĆ BOGA I WZMACNIAMY SIŁY WEWNĘTRZNE CZŁOWIEKA”, o pomoc proszę mieszkańców ulic: Wojciecha Kilara, Różyckiego, Barlickiego, mjr. Bolesława Zagórnego, Kwiatowej i Węgroda (koordynarką prac będzie Pani Krystyna Stachurka);
  • ołtarz III - przy aptece z hasłem „ZA SPRAWĄ DUCHA ŚWIĘTEGO – UPODOBNIENI DO JEGO OBRAZU” - o pomoc proszę Ochotniczą Straż Pożarną i mieszkańców ulic: Wojska Polskiego, Pokoju, Górnej i Grodzieckiej (koordynatorką prac będzie Pani Maria Zimna);
  • ołtarz IV – przy krzyżu na placu kościoła z hasłem „PRZEMIENIENI PRZEZ DUCHA ŚWIĘTEGO – POSTĘPUJMY JAK PRZYJACIELE KRZYŻA CHRYSTUSA” – o pomoc proszę przede wszystkim młodzież parafii, młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i mieszkańców ul. Słowackiego, Wolności, Mickiewicza, Chopina, Doroty i Wróblewskiego (koordynatorem prac będzie ks. Paweł Cicirko). Budowanie czwartego ołtarza rozpocznie się w środę o godz. 16.00.

 

Do każdego ołtarza parafia zamówiła banery, które będą do odebrania w środę 30 maja po Mszy św. wieczornej. Banery będą o wymiarach 1mx2m, tak jak w ubiegłym roku.

"Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała - dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała..."