Młodzież u Kalwaryjskiej Pani / 2.10.2018

Kalwaria 2018

Młodzież z 3 klas gimnazjum oraz 8 klasy szkoły podstawowej pod opieką p. Bożeny Blicharskiej, p. Elżbiety Kopki i ks. Pawła Cicirko 2 października 2018 roku uczestniczyła w Diecezjalnej Pielgrzymce Młodzieży do Kalwarii Zebrzydowskiej. Młodzi ludzie prosili Pana Boga przez orędownictwo Maryi o dobre ukończenie szkoły. Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, który przewodniczył Mszy Świętej zwrócił uwagę w homilii na moc modlitwy różańcowej.

Ukazał, jak Matka Boża w trudnych czasach naszej ojczyzny i świata przyszła z pomocą. To Ona przez dzieci prosiła o codzienną modlitwę na różańcu, by uzyskać pokój dla świata. Po zakończonej Eucharystii pielgrzymi udali się do Wadowic. Przy chrzcielnicy, która "była świadkiem" chrztu Karola Wojtyły dziękowaliśmy za nas chrzest i przynależność do wspólnoty Chrystusa. Nie zabrakło czasu także na pyszne papieskie kremówki.

ks. Paweł Cicirko

 

ZDJĘCIA W GALERII - TUTAJ

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta".