Młodzież u Kalwaryjskiej Pani / 2.10.2018

Kalwaria 2018

Młodzież z 3 klas gimnazjum oraz 8 klasy szkoły podstawowej pod opieką p. Bożeny Blicharskiej, p. Elżbiety Kopki i ks. Pawła Cicirko 2 października 2018 roku uczestniczyła w Diecezjalnej Pielgrzymce Młodzieży do Kalwarii Zebrzydowskiej. Młodzi ludzie prosili Pana Boga przez orędownictwo Maryi o dobre ukończenie szkoły. Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, który przewodniczył Mszy Świętej zwrócił uwagę w homilii na moc modlitwy różańcowej.

Ukazał, jak Matka Boża w trudnych czasach naszej ojczyzny i świata przyszła z pomocą. To Ona przez dzieci prosiła o codzienną modlitwę na różańcu, by uzyskać pokój dla świata. Po zakończonej Eucharystii pielgrzymi udali się do Wadowic. Przy chrzcielnicy, która "była świadkiem" chrztu Karola Wojtyły dziękowaliśmy za nas chrzest i przynależność do wspólnoty Chrystusa. Nie zabrakło czasu także na pyszne papieskie kremówki.

ks. Paweł Cicirko

 

ZDJĘCIA W GALERII - TUTAJ

"Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi".