Inwestycje w Parafii

W zawiązku z planowaną inwestycją: „Ochrona powietrza dzięki działaniom termomodernizacyjnym oraz zastosowaniu odnawialnych źródeł energii w Parafii Św. Katarzyny w Będzinie - Grodźcu” parafia zachęca do składania ofert!

Ogłoszenie o zapytaniu ofertowym na realizację przedsięwzięcia pt.

„Ochrona powietrza dzięki działaniom termomodernizacyjnym oraz zastosowaniu odnawialnych źródeł energii w Parafii Św. Katarzyny w Będzinie - Grodźcu”

realizowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w ramach programu nr. 3.1 Poprawa jakości powietrza Część 2 ) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie.

Parafia otrzymała decyzję o dofinansowaniu termomodernizacji budynku Kościoła i zaprasza do składania ofert na realizację przedsięwzięcia. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano działania usprawniające, których realizacja doprowadzi do zmniejszenia zapotrzebowania obiektu na energię, pozwoli wykorzystać lokalne zasoby energetyczne i pozwoli na spełnienie wymagań WT2021.

Działania, które mogą być realizowane dla poprawy gospodarki energetycznej i zmniejszenie zapotrzebowania obiektów na energię i redukcję emisji CO2 i to w szczególności :

  1. Ograniczenie kosztów eksploatacji (kosztów ogrzewania) i ograniczenie emisji CO2 dzięki zastosowaniu pompy i zasilających ja ogniw fotowoltaicznych.
  2. Zmniejszenie zapotrzebowania na energię końcową i pierwotną nieodnawialną, poprzez ocieplenie stropu, podłogi na gruncie, oraz wymianę drzwi i okien.
  3. Poprawa komfortu cieplnego przez zmianę sposobu ogrzewania z konwekcyjnego powietrznego na wodne podłogowe.

Warunkiem realizacji przedsięwzięcia jest spełnienie kryterium finansowego i rzeczowego określonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z Proboszczem – Ks. Piotr Pilśniak, w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat zakresu wykonywanych prac (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

"Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi".