przeczytaj o projekcie dofinansowanym z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Pielgrzymka dzieci komunijnych na Jasną Górę

Pielgrzymka dzieci komunijnych na Jasną Górę

Tradycją w naszej parafii stały się, coroczne wyjazdy dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą , na pielgrzymkę do miejsc świętych. Msza święta i modlitwa w tych niezwykłych miejscach , jest dopełnieniem tej ważnej uroczystości. Czwartek 23 maja 2019 to szczególna data dla dzieci, które po raz pierwszy przyjęły do swego serca ciało Jezusa Chrystusa, bowiem w tym dniu , dzieci wraz z rodzicami, dziadkami ,rodzeństwem i ks. Pawłem wzięły udział w pielgrzymce na Jasną Górę.

Przed obrazem Jasnogórskiej Pani, dzieci dziękowały za dar Pierwszej Komunii, modliły się o zdrowie, Boże błogosławieństwo i szczególną opiekę Matki Bożej dla siebie, swoich rodziców i najbliższych. Obecność przed cudownym obrazem oraz czynny udział w liturgii słowa, był dla nich niezwykłym przeżyciem. Po uroczystej mszy świętej , sprawowanej przez ks. Pawła, mali pielgrzymi udali się na spacer po sanktuarium oraz zakupili pamiątki. Krótkie zapoznanie się z historią powstania sanktuarium i obrazu Czarnej Madonny, pozwoliły szczególnie dzieciom , zrozumieć jak ważne jest to miejsce dla Polaków. Od wieków, ludzie zanoszą swoje prośby i modlitwy przed oblicze Jasnogórskiej Pani. W drodze powrotnej uczestnicy zatrzymali się w Olsztynie , gdzie zwiedzili ruiny zamku, a następnie udali się na ognisko. Wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku, było okazją do wspólnej zabawy i rozmowy. Dzięki wspaniałej organizacji wyjazdu, pomimo niesprzyjającej pogody, dzień ten był bardzo udany. Dzieci wróciły zadowolone i uśmiechnięte, a wrażenia z pielgrzymki pozostaną na długo w ich pamięci.

Agnieszka Gołkowska

Zdjecia: Rodzice

Jasnora 2019

jasna gora 19

Jasna Góra 2019

jasna gora 19

jasna gora 19

komunia

"Dziś człowiek tak często nie wie, co nosi w sobie, w głębi swej duszy, swego serca. Jak często jest niepewny sensu swego życia na tej ziemi. Ogarnia go zwątpienie, które przeradza się w rozpacz"