SYNOD

Synod Logo

 Pliki do pobrania:

 

VADEMECUM Synodu o synodalności - otwórz PDF

 

FORMULARZ SYNODALNY - pobierz

 

KALENDARIUM KONSULTACJI SYNODALNYCH - pobierz

 

 

Parafialny Zespół Synodalny:

 

 

ks. Piotr Pilśniak – tel. 883 159 522, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Marek Walancik – tel. 601 766 250, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Konsultacje w każdy drugi i czwarty czwartek miesiąca w godz. 17.30-18.30 w salce na plebanii (wejście schodkami od strony ogrodu)

Msza św. w intencji błogosławionych owoców Synodu dla naszego Kościoła Katolickiego każda trzecia niedziela miesiąca godz. 17.00 połączona z wykładem.

 

 

AKTUALNOŚCI

 

W ramach Niedziel synodalnych 19 grudnia po mszy o 17.00 wykład pt. „Synodalność a ekumenizm” wygłosi 

dr hab. Aleksander Bańka, prof. UŚ

 

  

Aleksander Bańka, dr hab. filozofii, politolog, profesor Uniwersytetu Śląskiego. Delegat Kościoła w Polsce na otwarcie procesu synodalnego „Dla Kościoła synodalnego: komunia, uczestnictwo i misja”. W pracy naukowej zajmuje się historią filozofii, filozofią religii, pograniczami filozofii i psychologii oraz chrześcijańską duchowością. Pracuje w Instytucie Filozofii Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor wielu książek i artykułów naukowych oraz popularnonaukowych. Jest członkiem Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich, pełnił również funkcję przewodniczącego Komisji ds. Świeckich II Synodu Archidiecezji Katowickiej. Współpracuje z Gościem Niedzielnym i Radiem eM. Od lat jest związany z Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej. Prywatnie mąż i ojciec.

 

W niedzielę 21 listopada będziemy gościć Panią dr Edytę Nowak-Żółty – Prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB z wykładem „Sztuka relacji międzyludzkich – czyli jak żyć ze sobą i z innymi”.

 

 

"Nie ma wolności bez solidarności! Dzisiaj wypada powiedzieć: nie ma solidarności bez miłości - więcej! - nie ma przyszłości człowieka i narodu"