przeczytaj o projekcie dofinansowanym z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Nasz Kościół, nr 341 (05.06.2016r)

ROZWAŻANIA NAD SŁOWEM BOŻYM

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza:

Jezus udał się do pewnego miasta, zwanego Nain; a szli z Nim Jego uczniowie i tłum wielki. Gdy zbliżył się do bramy miejskiej, właśnie wynoszono umarłego - jedynego syna matki, a ta była wdową. Towarzyszył jej spory tłum z miasta. Na jej widok Pan użalił się nad nią i rzekł do niej: Nie płacz! Potem przystąpił, dotknął się mar - a ci, którzy je nieśli, stanęli - i rzekł: Młodzieńcze, tobie mówię wstań! Zmarły usiadł i zaczął mówić; i oddał go jego matce. A wszystkich ogarnął strach; wielbili Boga i mówili: Wielki prorok powstał wśród nas, i Bóg łaskawie nawiedził lud swój. I rozeszła się ta wieść o Nim po całej Judei i po całej okolicznej krainie.

By być uznanym za proroka, potrzeba czegoś więcej niż pięknych i porywających słów. Eliasz przekonał o swym prorockim powołaniu wdowę z pogańskiej Sarepty, wskrzeszając jej syna; Jezusa nazwano „wielkim prorokiem” również po wskrzeszeniu – gdy przywrócił do życia młodzieńca z Nain. W momencie chrztu także my otrzymaliśmy udział w prorockiej misji. Aby ją wypełnić, nie musimy dokonywać wielkich cudów – wystarczy, że będziemy świadczyć o Bogu i Jego obecności w naszym życiu. Tam, gdzie jest prawdziwy prorok, z pewnością zrodzi się w ludzkich sercach wiara w Boga żywego.

Wojciech Skóra MIC

 

JESTEŚMY 4 WSPÓLNOTĄ MODLITEWNĄ W DIECEZJI SOSNOWIECKIEJ

Niedziela 29 maja w naszej parafii była niedzielą inicjującą działalność Wspólnoty Modlitwy Wstawienniczej Matki Bożej Dobrej Przemiany. Dzięki niej każda osoba w parafii może dzielić się swoimi troskami i problemami, mając pewność, że nie zostanie z nimi sama, że modlitwa w powierzonych intencjach będzie podjęta przez członków wspólnoty. Podczas Mszy św. każdy z parafian dostał wizytówkę ze specjalnym numerem „modlitewnego SOS”. Jest on przeznaczony wyłącznie do odczytywania intencji spływających w formie SMS-ów. Wszyscy członkowie, a jest ich już 292, będą odmawiać codziennie jedną dziesiątkę Różańca lub Koronkę do Miłosierdzia Bożego we wszystkich intencjach spływających w ciągu danego dnia. Intencje spływają do wspólnoty SMS-ami na specjalny numer „modlitewnego SOS” lub przez wrzucenie intencji do skrzynki w kościele na ołtarzu św. Barbary (dla osób nie korzystających z telefonów komórkowych). Są one rozsyłane do członków wspólnoty przez koordynatora, który pełni dyżur w danym tygodniu. Wspólnota podzielona jest na 3 grupy – każdy jej członek otrzyma smsy co trzeci dzień

Nie przysyłamy intencji za zmarłych, ogólnych, politycznych itp .

Ważna informacja dla członków Wspólnoty: jeśli ktoś będzie chciał zrezygnować ze Wspólnoty wysyła sms-a z taką informacją i niezwłocznie zostanie usunięty dany numer z bazy danych.

Osoby, które złożyły deklarację a nie podały numeru telefonu komórkowego tylko numer stacjonarny zapraszamy do stałej modlitwy, ale nie będą otrzymywały informacji o intencjach.

Oficjalnie Wspólnota rusza 06 czerwca o 15.00 w kościele na Dorotce Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszą św. w intencji wszystkich już nadesłanych próśb .

Ufamy, że modlitwa w naszej parafii przyniesie owoce. Oby rodzice częściej modlili się za swoje dzieci, a małżonkowie za siebie wzajemnie. To tak niewiele, ale wszyscy dobrze wiemy, że modlitwa czyni cuda.

Koordynator

 

ZAMYŚLENIA

Wie Ojciec, że tego wszystkiego potrzebujecie.

Ojej, lista jest ogromna. Potem oczywiście z roku na rok skreślamy niektóre punkty, ale i tak potrzeba dużo. A tu: nie można zbytnio zabiegać o swe życie, o jutro, o… wiele, wiele rzeczy. Wystarczy zwyczajna troska wielkie zaufanie dobremu Bogu. Kiedyś gdzieś tam w wielkiej sali pięknego zamku, położonego wśród lasów i jezior (to taki schemat, ale nieźle brzmi) wielki książę planował wyprawę, aby być jeszcze większym księciem, potem zadbał o sam zamek, aby najlepszy architekt go zbudował, zadbał o wyposażenie, obrazy, dzieła sztuki. W ogóle wszystko planował, a potem konsekwentnie realizował. Teraz zamek nie istnieje. Właściwie zostały tylko malownicze, fotogeniczne ruiny.

I nie chodzi o to, że wszystko przemija i że nie warto nic. Otóż warto. Chodzi tylko o hierarchię ważności i wartości. I gdziekolwiek spojrzymy, w jakikolwiek punkt, to idąc krok po kroku, gdzieś dojdziemy. Dojdziemy do Źródła wszystkiego. Chwycimy ten kamień wydłubany z ruin naszego zamku opisanego wcześniej i ten opowie nam historię początku i końca.

Grzegorz Pieńkowski

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

  • Karolina BILSKA, panna z naszej parafii i Kamil SITKO, kawaler z naszej parafii
  • Katarzyna BACIA, panna z naszej parafii i Przemysław NOWAK, kawaler z parafii pw. Wszystkich Świętych w Siemoni

 

ŻYCZENIA

Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu imieniny i rocznice urodzin oraz rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa, życzymy szczególnego błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej, potrzebnych łask i wstawiennictwa św. Patronów

Życzy Redakcja NK

 

 

Redakcja: Anna Niziurska, Grzegorz Pieńkowski, Jadwiga i Jerzy Wieczorek, Ks. Piotr Pilśniak

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Życzenia, artkuły oraz wiersze można przysyłać pocztą elektroniczną na adres NK.

Redakcja zastrzega sobie prawo wprowadzenia korekty nadesłanych tekstów.

Nr konta parafii: 42 2490 0005 0000 4500 3360 5563

"Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi!"