przeczytaj o projekcie dofinansowanym z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Nasz Kościół, nr 447 (17.06.2018r)

ROZWAŻANIA NAD SŁOWEM BOŻYM

Słowa Ewangelii według świętego Marka: Jezus mówił do tłumów:

"Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie, sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie. Gdy zaś plon dojrzeje, zaraz zapuszcza sierp, bo pora już na żniwo". Mówił jeszcze: "Z czym porównamy królestwo Boże lub w jakiej przypowieści je przedstawimy? Jest ono jak ziarnko gorczycy; gdy się je wsiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Lecz wsiane, wyrasta i staje się większe od innych jarzyn; wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki podniebne gnieżdżą się w jego cieniu". W wielu takich przypowieściach głosił im naukę, o ile mogli ją rozumieć. A bez przypowieści nie przemawiał do nich. Osobno zaś objaśniał wszystko swoim uczniom.

Gdy przychodzimy po całym tygodniu pracy w niedzielę na Mszę świętą, Bóg chciałby ten czas wykorzystać, dając nam jak najwięcej. To właśnie tutaj On, Siewca, będzie chciał siać swoje słowo w naszych sercach. On wie, że niektórzy z nas są jak gleba żyzna, niektórzy jak gleba piaszczysta, a inni to po prostu kamienie. Jednak Boski Siewca się nie męczy, sieje swoje ziarno we wszystkich i oczekuje, że wydamy plony. Stawajmy się przed Nim najlepszą glebą, na jaką nas stać, pozwólmy, żeby zasiane dzisiaj słowo mogło w nas przynosić jak najbogatsze plony.

ks. Adam Rybicki

 

TURNIEJ MINISTRANTÓW W POOL-BILARDZIE

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego naszej diecezji i Stowarzyszenie Diakoni Ruchu Światło-Życie zorganizował w sobotę, 9 czerwca 2018 r. I Młodzieżowe Mistrzostwa Diecezji Sosnowieckiej w pool-bilardzie. Nie zabrakło reprezentantów z naszej parafii. Adrian Gajos i Bartosz Bocianiak dzielnie walczyli o zwycięstwo, jednak zajęli miejsca tuż za podium. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy się cieszyć ze zwycięstwa. Turniej odbył się w klubie Falcon w Sosnowcu.

Zdjęcia dostępne w naszej GALERII

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

  • Anna Sylwia ZUBEK, panna z naszej parafii i Piotr Adam KNYSIAK, kawaler z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach
  • Małgorzata Anna MRUZIŃSKA, z naszej parafii i Zygmunt Adam MRUZIŃSKI, z naszej parafii
  • Klaudia SZCZEŚNIAK, panna z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Mysłowicach i Tomasz DOMAGAŁA, kawaler z naszej parafii

 

ŻYCZENIA

Naszym kochanym i Drogim ojcom, za ich trud wychowania i troski, życzymy szczególnego błogosławieństwa Ojca Niebieskiego i orędownictwa Matki Bożej oraz radości i dumy z dzieci

życzy Redakcja NK

 

 Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu imieniny i rocznice urodzin oraz rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa, życzymy szczególnego błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej, potrzebnych łask i wstawiennictwa św. Patronów

Życzy Redakcja NK

 

 

Redakcja: Jadwiga i Jerzy Wieczorek, Grzegorz Pieńkowski, Ks. Piotr Pilśniak

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Życzenia, artkuły oraz wiersze można przysyłać pocztą elektroniczną na adres NK.

Redakcja zastrzega sobie prawo wprowadzenia korekty nadesłanych tekstów.

Nr konta parafii: 42 2490 0005 0000 4500 3360 5563

"Pełnię modlitwy osiąga człowiek nie wtedy, kiedy najbardziej wyraża siebie, ale wtedy, gdy w niej najpełniej staje się obecny sam Bóg"