przeczytaj o projekcie dofinansowanym z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Nasz Kościół, nr 487 (24.03.2019r)

ROZWAŻANIA NAD SŁOWEM BOŻYM

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza:

W tym czasie przyszli jacyś ludzie i donieśli Jezusowi o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. Jezus im odpowiedział:"Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, iż to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jeruzalem? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie". I opowiedział im następującą przypowieść: "Pewien człowiek miał zasadzony w swojej winnicy figowiec; przyszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł. Rzekł więc do ogrodnika: „Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym figowcu, a nie znajduję. Wytnij go, po co jeszcze ziemię wyjaławia?” Lecz on mu odpowiedział: „Panie, jeszcze na ten rok go pozostaw, aż okopię go i obłożę nawozem; i może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz go wyciąć”.

Nie mów: „Jestem w porządku”, „Są gorsi ode mnie”. Nie trać energii na porównywanie się z innymi. A jeśli wreszcie dochodzisz do wniosku, że nie potrafisz kochać, że wciąż kochasz za mało, że twoje życie nie przynosi owoców miłości, to zwróć się do Chrystusa-Ogrodnika i pozwól, by On się o ciebie zatroszczył. Uwierz, że jeśli „pokornie przyznasz się do przewinień”, zostaniesz od nich przez Chrystusa uwolniony. Wszyscy jesteśmy grzesznikami, wszyscy potrzebujemy nawrócenia – metanoi, czyli odnowy w naszym myśleniu. Drogę do niej wskazuje Kościół, który mówi, że post, modlitwa i jałmużna to naprawdę skuteczne lekarstwa na nasze grzechy.

o. Przemysław Ciesielski OP i o. Łukasz Kubiak OP

 

DZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA

W piątek 29 marca po raz czwarty w naszej parafii będziemy przeżywali dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w ramach diecezjalnej akcji nazwanej „SZTATEFĄ MODLITWY O POWOŁANIA”. Coraz mniej osób młodych decyduje się na pójście drogą powołania. Dawno nie było powołania z naszej parafii. Trzeba się o to modlić do Boga. Dlatego zapraszam do tej modlitwy. Poświęćcie na uproszenie Boga jedynie pół godziny swojego cennego czasu! Rozpoczniemy o godz. 15.00 Nabożeństwem i Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

Oto program naszej modlitwy:

 • godz. 15.00 NABOŻEŃSTWO I KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Do modlitwy zapraszamy mieszkańców z ulic: Asnyka, Boleradz, prof. Jana Świderskiego, Racjonalizatorów, Orzeszkowej, Nadgórników i Jana Matejki
 • godz. 15.30 RÓŻANIEC (tajemnice radosne). Do modlitwy zapraszamy Koło Różańcowe Matki Bożej Bolesnej i mieszkańców z ulic: Piaskowej, Przechodniej, Węgroda, Kwiatowej i Wiśniowej
 • godz. 16.00 NABOŻEŃSTWO. Do modlitwy zapraszamy Chór Parafialny KATARZYNA i mieszkańców z ulic: Traugutta, Słowackiego, Kołłątaja, Wojska Polskiego, Żytniej, Barlickiego i Limanowskiego
 • godz. 16.30 DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI
 • godz. 17.00 RÓŻANIEC (tajemnice bolesne). Do modlitwy zapraszamy Koło Różańcowe św. Doroty i mieszkańców z ulic z Gródkowa: Kolejowej, Wspólnej, Poprzecznej, Dojazdowej, Wschodniej i Kwiatowej.
 • godz. 17.30 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY
 • godz. 18.00 EUCHARYSTIA
 • godz. 18.30 NABOŻEŃSTWO. Do modlitwy zapraszamy Dziecięcy Zespół ZIARNO, ministrantów i mieszkańców z ulic: Różyckiego, Wojciecha Kilara, Hutniczej i Wróblewskiego
 • godz. 19.00 RÓŻANIEC (tajemnice światła). Do modlitwy zapraszamy Koło Różańcowe św. Katarzyny i mieszkańców z ulic z Gródkowa: Spokojnej, Górnej, Pokoju, Grodzieckiej, Leśnej i Zwycięstwa oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
 • godz. 19.30 NABOŻEŃSTWO. Do modlitwy zapraszamy młodzież i mieszkańców z ulic: Czesława Miłosza, Południowej, Poprzecznej i Osówka
 • godz. 20.00 RÓŻANIEC (tajemnice chwalebne). Do modlitwy zapraszamy mieszkańców z ulic: mjr Bolesława Zagórnego, Mickiewicza, Okrzei, Wolności, Chopina, Podgórnej, Doroty i Osiedlowej
 • godz. 20.30 EUCHARYSTIA W INTENCJI POWOŁAŃ. Do modlitwy eucharystycznej zapraszamy wszystkich, którym na sercu leży brak powołań kapłańskich i zakonnych
 • godz. 21.00 APEL JASNOGÓRSKI, BLOGOSŁAWIEŃSTWO INDYWIDUALNE

 

ZMARLI

 • Marian TARNÓWKA
 • Eugeniusz KOZIEŁ

 

ŻYCZENIA

Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu imieniny i rocznice urodzin oraz rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa, życzymy szczególnego błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej, potrzebnych łask i wstawiennictwa św. Patronów

Życzy Redakcja NK

 

 

Redakcja: Grzegorz Pieńkowski, Jerzy i Jadwiga Wieczorek, ks. Piotr Pilśniak

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Życzenia, artykuły oraz wiersze można przysyłać pocztą elektroniczną na adres NK.

Redakcja zastrzega sobie prawo wprowadzenia korekty nadesłanych tekstów.

Nr konta parafii: 42 2490 0005 0000 4500 3360 5563

"Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała - dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała..."