przeczytaj o projekcie dofinansowanym z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Nasz Kościół, nr 497 (02.06.2019r)

ROZWAŻANIA NAD SŁOWEM BOŻYM

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza: Jezus powiedział do swoich uczniów:

”Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. Wy jesteście świadkami tego. Oto Ja ześlę na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż będziecie uzbrojeni mocą z wysoka”. Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce pobłogosławił ich. A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba. Oni zaś oddali Mu pokłon i z wielką radością wrócili do Jerozolimy, gdzie stale przebywali w świątyni, wielbiąc i błogosławiąc Boga.

Zmartwychwstanie Jezusa było Jego wejściem do chwały Ojca, a nie powrotem do ziemskiego życia. Wydarzenie Wniebowstąpienia było zakończeniem okresu ukazywania się zmartwychwstałego Pana uczniom. Dla nas jest ono rękojmią i obietnicą naszego wzięcia do nieba. Dzisiejsza uroczystość jest też dla nas przypomnieniem, że będąc mieszkańcami ziemi, jesteśmy obywatelami nieba.

ks. Maciej Zachara MIC

 

PIELGRZYMKA DZIECI KOMUNIJNYCH

Tradycją w naszej parafii stały się, coroczne wyjazdy dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą , na pielgrzymkę do miejsc świętych. Msza święta i modlitwa w tych niezwykłych miejscach , jest dopełnieniem tej ważnej uroczystości. Czwartek 23 maja 2019 to szczególna data dla dzieci, które po raz pierwszy przyjęły do swego serca ciało Jezusa Chrystusa, bowiem w tym dniu , dzieci wraz z rodzicami, dziadkami ,rodzeństwem i ks. Pawłem wzięły udział w pielgrzymce na Jasną Górę. Przed obrazem Jasnogórskiej Pani, dzieci dziękowały za dar Pierwszej Komunii, modliły się o zdrowie, Boże błogosławieństwo i szczególną opiekę Matki Bożej dla siebie, swoich rodziców i najbliższych. Obecność przed cudownym obrazem oraz czynny udział w liturgii słowa, był dla nich niezwykłym przeżyciem. Po uroczystej mszy świętej, sprawowanej przez ks. Pawła, mali pielgrzymi udali się na spacer po sanktuarium oraz zakupili pamiątki. Krótkie zapoznanie się z historią powstania sanktuarium i obrazu Czarnej Madonny, pozwoliły szczególnie dzieciom , zrozumieć jak ważne jest to miejsce dla Polaków. Od wieków, ludzie zanoszą swoje prośby i modlitwy przed oblicze Jasnogórskiej Pani. W drodze powrotnej uczestnicy zatrzymali się w Olsztynie , gdzie zwiedzili ruiny zamku, a następnie udali się na ognisko. Wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku, było okazją do wspólnej zabawy i rozmowy. Dzięki wspaniałej organizacji wyjazdu, pomimo niesprzyjającej pogody, dzień ten był bardzo udany. Dzieci wróciły zadowolone i uśmiechnięte, a wrażenia z pielgrzymki pozostaną na długo w ich pamięci.

Agnieszka Gołkowska

 

OCHRZCZENI

  • Wojciech Stefan PŁANETA

 

ZAŚLUBIENI

  • Aleksandra KAWCZYK i Aleksander MAZAN

 

ZMARLI

  • Helena STĘPIEŃ
  • Teresa ZIĘBA

 

ŻYCZENIA

Wszystkim Drogim i Kochanym Dzieciom, obchodzącym w najbliższym tygodniu imieniny, rocznice urodzin i rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa, życzymy szczególnego błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej, potrzebnych łask i wstawiennictwa św. Patronów

 

 

Redakcja: Jadwiga i Jerzy Wieczorek, Grzegorz Pieńkowski, Ks. Piotr Pilśniak

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Życzenia, artkuły oraz wiersze można przysyłać pocztą elektroniczną na adres NK.

Redakcja zastrzega sobie prawo wprowadzenia korekty nadesłanych tekstów.

Nr konta parafii: 42 2490 0005 0000 4500 3360 5563

"Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi".