sdm
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 

1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy tzw. okres zwykły.

2. Gościmy w naszej wspólnocie Wykonawców Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie – Chór ŁUKASZ” z Równego na Ukrainie. Dziękuję serdecznie rodzinom za przyjęcie wykonawców pod swój dach. W zakrystii są do odbioru wejściówki na dzisiejszy Koncert Galowy Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się o godz. 16.00 w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie na os. Syberka. Wstęp jest wolny, każdy może w tym Koncercie uczestniczyć.

3. W środę Msza św. o godz. 17.00 za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po eucharystii nowenna.

4. W czwartek przypada Dzień Judaizmu z Kościołem Katolickim w Polsce

5. W piątek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wszyscy uczniowie Chrystusa modlą się, by „nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz”.

6. W piątek z racji trzeciego piątku miesiąca Msza św. o godz. 17.00 do Bożego Miłosierdzia. Po eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka i Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

7. W sobotę 19 stycznia Msza św. wieczorna w intencji OJCZYZNY. Po błogosławieństwie ucałowanie relikwii bł. Jerzego Popiełuszki.

8. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 9.30, jako zbiorowa za zmarłych Intencje można zgłaszać. Dołączmy do tej Mszy św. naszych zmarłych dziadków i bacie.

9. Przyszła niedziela będzie trzecią miesiąca. Taca z przeznaczeniem na prowadzone w parafii remonty.

10. Dziękujemy za tak serdecznie przyjęcie kapłanów podczas wizyt duszpasterskich i za złożone ofiary na kościół i na kolędę.

W czekającym nas tygodniu kolęda wg. następującego porządku:

  • w poniedziałek 14 stycznia od godz. 9.00 ul. Limanowskiego numery parzyste – jeden kapłan od początku i ul. Limanowskiego numery nieparzyste – jeden kapłan od początku; od godz. 15.00 ul. Doroty – jeden kapłan od początku, od godz. 15.00 ul. Jana Matejki – jeden kapłan od początku
  • we wtorek 15 stycznia od godz. 14.00 ul. Osiedlowa – jeden kapłan od początku i od godz. 15.00 ul. Orzeszkowej – jeden kapłan od początku
  • w środę 16 stycznia od godz. 14.00 ul. Barlickiego – jeden kapłan od początku i od godz. 14.00 ul. Przechodnia – jeden kapłan od początku
  • w czwartek 17 stycznia od godz. 15.00 ul. Podgórna – jeden kapłan od początku, ul. Hutnicza – jeden kapłan od początku i ul. Mjr. Zagórnego domy prywatne – jeden kapłan od początku
  • w piątek 18 stycznia ostatni dzień kolędy od godz. 9.00 ul. Wolności numery nieparzyste – jeden kapłan od początku, od godz. 14.00 ul. Południowa – jeden kapłan od początku, od godz. 15.00 ul. Poprzeczna w Grodźcu – jeden kapłan od początku i od godz. 15.00 – ul. Żytnia – jeden kapłan od początku

 

W sobotę 19 stycznia od godz. 10.00 będą uzupełnienia. Kogo nie było w domu, a ma życzenie przyjąć kapłana, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej celem umówienia wizyty.

11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym parafialnej gazetki „NASZ KOŚCIÓŁ”

12. W minionym tygodniu odeszli od nas: Zofia Luft l. 94 – zaopatrzona sakramentami świętymi i Eugenia Siudak l. 93. Polećmy zmarłe nasze siostry Miłosiernemu Bogu /Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…/

13. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, jak również Gościom, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opieką Matki Bożej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Szczęść Boże.

"Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała - dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała..."