przeczytaj o projekcie dofinansowanym z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Przeżywamy dziewiętnastą niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Dzisiaj odpust na DOROTCE. Suma odpustowa o godzinie 12.00. Wyjście procesyjne z kościoła na Górę z obrazem Matki Bożej Dobrej Przemiany o godz. 11.00. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Kanonik Sławomir Rozner – proboszcz parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Dąbrowie Górniczej.

2. Dzisiaj z Olkusza wyrusza Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Z racji panującej pandemii pielgrzymują tylko kapłani, w większości przewodnicy grup. W niedzielę 23 sierpnia o godz. 7.00 w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Będzinie na osiedlu Syberka Msza św. Pieszej Zagłębiowskiej Pielgrzymi do Częstochowy. W Pielgrzymce Zagłębiowskiej również będą pielgrzymowali sami kapłani. W tym roku można zostać tzw. pielgrzymem duchowym Zagłębiowskiej Pielgrzymki. Do piątku 21 sierpnia trwają w kancelarii parafialnej i zakrystii zapisy do udziału w duchowym pielgrzymowaniu na Jasną Górę. Każdy duchowy pielgrzym otrzyma książeczkę pielgrzyma. Z trasy będzie można uczestniczyć on-line we Mszach św., Różańcu i Koronce do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do licznego udziału w tej formie pielgrzymki. Więcej szczegółów podamy w przyszłą niedzielę.

3. Od poniedziałku 10 sierpnia w kancelarii parafialnej można zgłaszać intencje mszalne na przyszły rok.

4. W środę Msza św. wieczorna za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna.

5. W czwartek 13 sierpnia o godz. 19.00 Nabożeństwo Fatimskie, różaniec i procesja, a o godz. 20.00 Msza św. w intencji Parafian.

6. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. tak, jak w każdą niedzielę. Po każdej eucharystii błogosławieństwo ziół i kwiatów.

7. W dniu 15 sierpnia br., przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. 27 lipca 1920r. biskupi zebrali się na Jasnej Górze, aby dokonać poświęcenia siebie, duchowieństwa i ludu Bożego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Biskupi zobowiązali się, do powszechnego szerzenia w Narodzie litanii do Najświętszego Serca Jezusa. Następnie, wzorem Króla Jana Kazimierza, Matkę Bożą obrali za Królową i Panią Polski. W Stolicy została również odprawiona nowenna w intencji ocalenia Ojczyzny od nawały sowieckiej. Odpowiadając na prośbę Episkopatu, w odniesieniu do tamtych wydarzeń, oraz w duchu wdzięczności za odzyskaną niepodległość i uchronienie nas od nawały sowieckiej w 1920r. w naszej parafii w piątek 14 sierpnia po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 9.30 jako zbiorowa za zmarłych. Intencje można zgłaszać.

9. Informujemy, że cały czas Msze św. wieczorne w tygodniu i w niedzielę oraz uroczystości są transmitowane poprzez parafialną stronę internetową i facebooka.

10. Wielu z pośród nas jest poruszona ilością ofiar śmiertelnych, osób poszkodowanych i ogromem zniszczeń w Bejrucie, stolicy Libanu. Chcemy przyjść im z pomocą za pośrednictwem CARITAS POLSKA. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie zbiórka do puszek na ten właśnie cel.

11. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary do kopert i na konto parafialne z przeznaczeniem na nasz kościół w kwocie 870 zł. Bóg zapłać za wspieranie naszego kościoła. Przyszła niedziela będzie trzecią miesiąca, taca z przeznaczeniem na prowadzone remonty i inwestycje.

12. W naszym kościele został w miniony czwartek uruchomiony system tzw. pasywnego chłodu. Poprzez dolne źródło zasilania, które w zimie służy nam do ogrzewania świątyni, obecnie czerpiemy chłód, który przenoszony jest na posadzkę. Zresztą można to już w kościele odczuć. Dlatego proszę pamiętać o zamykaniu za sobą drzwi do świątyni.

13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są Tygodniki Katolickie „NIEDZIELA” i „GOŚĆ NIEDZIELNY” w cenie 6 zł. Zaopatrujemy się sami. Jest również parafialna gazetka „NASZ KOŚCIÓŁ”.

14. Tacę niedzielna składamy do puszki przy wyjściu z kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

15. W nadchodzącym tygodniu w liturgii będziemy wspominali: 

  • w poniedziałek 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • we wtorek 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy
  • w piątek 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  • w sobotę 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP

 

16. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, jak również Gościom, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opieką Matki Bożej Grodzieckiej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjny wypoczynek niech towarzyszy św. Krzysztof, aby bezpiecznie dotarli do celu podróży i szczęśliwie powrócili do swoich domów. Szczęść Boże.

"Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi".