Światowy Dzień Młodizeży Kraków 2016
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj dwudziesta czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. W poniedziałek wspomnienie św. Stanisława – Patrona dzieci i młodzieży, dlatego zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 17.00, podczas której będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas I szkoły podstawowej. Bezpośrednio po Mszy Świętej w salce na plebanii spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Młodzież gimnazjum i przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz młodzież szkół średnich będzie miała w tym dniu spowiedź od godz. 16.30.

3. W środę Msza św. o godz. 18.00 za wystawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po eucharystii nowenna.

4. Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza małżeństwa i rodziny naszej diecezji do udziału w XXXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Odbędzie się ona w dniach 23-24 września (sobota-niedziela). Szczegóły na plakacie.

5. W przyszłą niedzielę dwudziesty czwarty dzień miesiąca – DZIEŃ ADORACJI. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.30. O godz. 20.30 rozpoczniemy modlitwy wspólne, zakończone odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

6. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki, które chcą śpiewać w zespole „Ziarno”, na spotkania w piątki o godzinie 18.00 w salce na plebanii. Natomiast chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy na zbiórki w soboty o godzinie 11.30.

7. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary do kopert i na konto parafialne w kwocie 1.560 zł. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Cały czas trwają prace remontowe prezbiterium naszej świątyni.

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej w tym parafialnej gazetki „NASZ KOŚCIÓŁ”.

9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 

  • w poniedziałek 18 września – wspomnienie św. Stanisława Kostki, zakonnika
  • w środę 20 września – św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Hing Hasang i Towarzyszy, męczenników
  • w czwartek 21 września – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
  • w sobotę 23 września – św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika, po Mszy św. rannej i wieczornej ucałowanie relikwii świętego

 

10. W minionym tygodniu odeszli od nas: Zofia Makowska l. 82, Wojciech Filipczyk l. 67 i Erwin Ogłódek l. 83. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu (Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…)

11. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, jak również Gościom, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opieką Matki Bożej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Szczęść Boże.

"Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna".