przeczytaj o projekcie dofinansowanym z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA ADWENTU

 

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy ADWENT – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Okres ten ma być dla nas czasem pracy nad sobą, nad naszymi wadami i słabościami oraz ma być czasem bardziej intensywnej modlitwy. Ma nam w tym pomóc udział we Mszach św. zwanych roratami, które będziemy sprawowali każdego dnia od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i parafian, aby dobrze wykorzystać czas adwentu. Dzieci na każdy dzień rorat przynoszą lampiony oraz podpisane serca z dobrym uczynkiem i odpowiedzią na pytanie, by wziąć udział w losowaniu Dzieciątka Jezus oraz Świętej Rodziny.

2. Dzisiaj po błogosławieństwie mszalnym, z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zachęcamy do pozostania w kościele i modlitwy.

3. Również dzisiaj, wychodząc z kościoła, kto ma takie życzenie, może wesprzeć finansowo zakup paczek mikołajowych dla dzieci. Zbiórką i wykonaniem paczek zajmuje się Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej parafii.

4. W środę Msza św. o godz. 17.00 za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po eucharystii nowenna.

5. W środę przypada wspomnienie św. Barbary – Patronki Górników i Hutników. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wykonujących te ciężkie zawody.

6. W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po Mszach świętych rannych i wieczornych wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.

7. Spowiedź w pierwszy piatek miesiąca od godz. 6.45 i od godz. 16.30. Msza św. o godz. 7.00 w intencji chorych, a o godz. 17.00 w intencji zmarłych w miesiącu listopadzie. W tym dniu ks. Proboszcz udaje się z posługą sakramentalną do chorych, a ks. Paweł w sobotę. Uprzejmie prosimy o zgłaszanie chorych do spowiedzi świątecznej w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. W piątek szósty dzień miesiąca. O godz. 15.00 spotykamy się na DOROTCE, gdzie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odprawimy Mszę św. w intencji Parafian i dzieci oraz w intencjach wszystkich próśb przekazanych Wspólnocie Modlitwy Wstawienniczej Matki Bożej Dobrej Przemiany. Mamy nadzieję, że na DOROTKĘ przybędzie św. Mikołaj, aby grzecznym dzieciom rozdać paczki.

9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy św. o godzinie 11.00 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Świętej, a po eucharystii o godz. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo przebłagalne za grzeszników.

10. W przyszłą niedzielę 8 grudnia Msza św. o godz. 11.00 w intencji obchodzących rocznice, jubileusze i imieniny, a za dwa tygodnie Msza św. o godz. 9.30 jako zbiorowa za zmarłych. Intencje można zgłaszać.

11. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Koscioły na Wschodze.

12. Szkoła Podstawowa nr 3 w Będzinie - Grodźcu przy ul. Kołłątaja włączyła się w akcję zbiórki karmy i rzeczy dla zwierząt w schronisku. Jeżeli ktoś chce wesprzeć akcje można do piątku składać dary w świetlicy szkolnej.

13. W sobotę 23 listopada 2019 w Sławkowie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Ministrantów i Lektorów naszej diecezji. Członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii w kategorii lektorów młodszych zdobyli III miejsce. Serdecznie gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy.

14. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kartki świąteczne oraz lampiony na roraty. Dochód w całości przeznaczony jest na fundusz dla naszych ministrantów..

15. Przy wyjściu z kościoła są do kupienia świece CARITRAS na stół wigilijny. Mała świeca 6 zł, duża 15 zł. 16. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli artykułami spożywczymi i chemicznymi biednych oraz potrzebujących.

17. Zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę katolicką, w tym parafialną gazetkę „NASZ KOŚCIÓŁ”.

18. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 

  • w poniedziałek 2 grudnia – wspomnienie bł. Karola de Foucaulda, prezbitera
  • we wtorek 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
  • w środę 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
  • w piątek 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
  • w sobotę 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

 

19. Dziękuję za ofiary złożone w tym tygodniu do kopert i na konto parafialne z przeznaczeniem na nową posadzkę. Wpłynęła w minionym tygodniu łączna kwota 700 zł. Bóg zapłać za wspieranie naszego kościoła. W ołtarzu głównym jest zamontowany nowy obraz św. Katarzyny. W minionym tygodniu zostały zamontowane nowe drzwi w przedsionku nawy głównej kościoła. Trwa dokańczanie układania posadzki i rozruchu nowej kotłowni. Przed nami malowanie. W niedzielę 15 grudnia będzie można korzystać z wejść do kościoła od strony nawy głównej.

20. W minionym tygodniu odeszli od nas: Stanisław Gubała l. 95 i Zenon Nowakowski l. 84. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu (Ojcze nasz, wieczny odpoczynek…).

21. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, Czcigodnym Gościom, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia pod szczególną opieką Dobrego Boga, Matki Bożej i naszych Patronek św. Katarzyny i św. Doroty! Szczęść Boże!

"Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi!"