sdm
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj XV niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. W środę Msza św. o godz. 18.00 za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy z nowenną.

3. W piątek 19 lipca przypada trzeci piątek miesiąca. Msza św. z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00 będzie sprawowana za Ojczyznę. Po nabożeństwie ucałowanie relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

4. W najbliższą niedzielę 21 lipca po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących. Ustawiamy się wokół kościoła, poświęcenie będzie przy zakrystii. Składane ofiary podczas poświęcenia przeznaczamy na kościół. Poświęcenie odbędzie się również w niedzielę 28 lipca.

5. W tym roku wyrusza XXVIII piesza pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę. Pierwsza grupa rozpoczyna pielgrzymowanie z parafii Trójcy Świętej w Będzinie w dniach od 8-13 sierpnia; druga z parafii Nawiedzenia NMP w Będzinie w dniach od 23-25 sierpnia w grupie z naszego dekanatu, a trzecia z Jaworzna w dniach od 3-8 września. Zapraszamy do udziału.

6. Od jutra można zamawiać intencje mszalne na 2020 rok. Prosimy czynić to w kancelarii parafialnej.

7. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Za tydzień z racji III niedzieli miesiąca taca przeznaczona na prowadzone remonty.

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, szczególnie gazetki parafialnej „NASZ KOŚCIÓŁ”.

9. W czekającym tygodniu patronują nam: 

  • w poniedziałek 15 lipca – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła
  • we wtorek 16 lipca – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel

 

10. W minionym tygodniu odeszła od nas: Zofia Podedworna l. 93 – zaopatrzona Sakramentami Świętymi. Polećmy zmarłą naszą siostrę Miłosiernemu Bogu /Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…/

11. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom i Gościom, błogosławionego i dobrego tygodnia, pod szczególną opieką Matki Bożej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Szczęść Boże.

"Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenie, czy zawód, niech myśl wasza biegnie ku Chrystusowi, który was miłuje, który jest wiernym towarzyszem i który pomaga przetrwać każdą trudność".