Światowy Dzień Młodizeży Kraków 2016
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj piętnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. W środę Msza św. o godz. 18.00 za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy z nowenną.

3. W piątek 20 lipca przypada trzeci piątek miesiąca. Msza św. o godz. 18.00 do Bożego Miłosierdzia z nabożeństwem.

4. W przyszłą niedzielę 22 lipca po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących. Prosimy ustawiać się wzdłuż kościoła. Poświęcenie będzie przy zakrystii. Składane ofiary podczas poświęcenia przeznaczamy na kościół. Poświęcenie odbędzie się również w niedzielę 29 lipca.

5. „Wiara i patriotyzm” – to hasło XXVII pieszej pielgrzymki z Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę. Pierwsza grupa wyrusza z parafii pw. Trójcy Świętej w dniach od 8-13 sierpnia; druga z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Będzinie w dniach od 23-25 sierpnia w grupie z naszego dekanatu, a trzecia z Jaworzna w dniach od 3-8 września. Zapraszamy do udziału.

6. Od najbliższej środy można zamawiać intencje mszalne na 2019 rok. Prosimy czynić to w kancelarii parafialnej.

7. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie złożone dzisiaj na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Bóg zapłać za wspieranie naszej świątyni.

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, szczególnie gazetki parafialnej „NASZ KOŚCIÓŁ”.

9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek 16 lipca – wspomnienie NMP z Góry Karmel

10. W minionym tygodniu odeszli od nas: Helena Jaźwiec l. 80 – zaopatrzona Sakramentami Świętymi oraz Krystyna Malczewska l. 54. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu /Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…/

11. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom i Gościom, błogosławionego i dobrego tygodnia, pod szczególną opieką Matki Bożej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Szczęść Boże.

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"