Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Dzisiaj przeżywamy szóstą niedzielę wielkanocną.

2. Jutro z okazji Święta Matki o godz. 15.30 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie 16. koncert z cyklu „Dziękuję Ci Mamo !” W programie bukiet najpiękniejszych arii operowych, a słowo o muzyce wygłosi ks. Paweł Sobierajski. Wstęp na koncert jest bezpłatny, a organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.

4. We wtorek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Będziemy przeżywali dziesiątą rocznicę nawiedzenia naszej parafii przez Kopię Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Jana Pawła II. Msza św. o godz. 7.00 z okazji 28. rocznicy śmierci ks. Prałata Leopolda Szweblika. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i adoracja. O godz. 20.30 wspólne modlitwy zakończone odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa majowego.

6. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. W sobotę o godz. 10.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie klerycy V roku Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji przyjmą święcenia diakonatu. Zachęcamy do gorliwej modlitwy dla wyproszenia łask Ducha Świętego tym, którzy mają przyjąć pierwszy stopień sakramentu święceń.

8. W sobotę 28 maja Msza św. o godz. 18.00 w intencji ks. Mariusza Socały z okazji 24. rocznicy święceń kapłańskich, która przypada w przyszły poniedziałek 30 maja. Pamiętajmy o Jubilacie w naszych modlitwach, dziękując Bogu za dar kapłaństwa i posługi w naszej wspólnocie parafialnej.

9. W przyszłą niedzielę, z okazji Dnia Matki, przypadającego w czwartek 26 maja, Msza św. o godz. 9.30, jako zbiorowa za nasze zmarłe mamy, a o godz. 11.00 w intencji o błogosławieństwo Boże dla naszych mam żyjących. Intencje można zgłaszać. Pamiętajmy o naszych Drogich Mamusiach, prosząc z okazji Dnia Matki dla żyjących o Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych o łaskę nieba.

10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

11. Zapraszamy mężczyzn i młodzieńców na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Wyruszymy w przyszłą niedzielę 29 maja o godzinie 7.00 z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żychcicach.

12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Są Tygodniki Katolickie: „NIEDZIELA” i „GOŚĆ NIEDZIELNY” jak również kolejny numer parafialnej gazetki „NASZ KOŚCIÓŁ”.

13. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej kościoła i parafii. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary w kwocie 310 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Paula Sandra Samburska cywilnie związana z naszej parafii i Łukasz Sylwester Samburski cywilnie związany z naszej parafii – zapowiedź trzecia.

15. W czekającym nas tygodniu w liturgii będziemy wspominali:

- we wtorek 24 maja wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

- w czwartek 26 maja – wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera

 

16. W minionym tygodniu odeszli od nas: Włodzimierz Turchan l. 67, Edmund Hak l. 94 i Agnieszka Rusak l. 42. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu (Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…)

17. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, jak również Gościom oraz łączącym się z nami poprzez transmisję, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opieką Matki Bożej Grodzieckiej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Szczęść Boże.

"Człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć, ani kim jest, ani jaka jest jego prawdziwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostatecznie przeznaczenie"