Światowy Dzień Młodizeży Kraków 2016
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Dzisiaj przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu. Rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania Męki i śmierci Chrystusa. Zewnętrznym znakiem tego czasu jest zasłonięcie w kościele krzyży.

2. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. dr Dariusza Piaseckiego – Wykładowcę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Cieszymy się, że w duchu miłości do Chrystusa, przyjął posługę głoszenia Słowa i modlitwy w naszej parafii. Modlimy się za Ciebie, Ojcze Rekolekcjonisto, aby przez Twoją posługę, Bóg odnowił nasze życie. Dzisiaj nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św. Gorzkie Żale o godz. 16.30. Od jutra nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 8.00, 18.00 i 19.30. W środę, na zakończenie rekolekcji dzień spowiedzi. Będą obecni kapłani z sąsiednich parafii. Spowiedź od godz. 7.30 do 11.00 i od godz. 15.30 do 19.30. W środę dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 dla chorych połączona z błogosławieństwem Lurdzkim. Prosimy, aby dzięki życzliwości rodzin, jak najwięcej chorych wzięło udział w tej Mszy św. Dzieci i młodzież mają rekolekcje od poniedziałku do środy (młodzież z gimnazjum i VII klasy Szkół Podstawowych o godz. 9.30, dzieci klas IV-VI o godz. 11.00, dzieci klas I-III oraz „zerówki” o godz. 12.30). Ofiary zbierane od jutra na tacę przeznaczamy tradycyjnie na organizację rekolekcji.

3. Dzisiaj, z racji powrotu zimy, nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 19.00 w Gródkowie, również z tej przyczyny nie będzie Drogi Krzyżowej w piątek wieczorem z Dorotki

4. Jutro uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

5. W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych.

6. Również w piątek o godz. 21.00 z parafii pw. św. Stanisława BM w Czeladzi wyrusza ekstremalna Droga Krzyżowa, do której udziału zapraszamy odważnych i wytrzymałych. Szczegóły są zamieszczone na afiszu.

7. W sobotę dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zdają do południa modlitwy i dialogi liturgiczne według podanego harmonogramu. O godzinie 17.00 będzie Msza Święta z poświęceniem książeczek do nabożeństwa.

8. W sobotę odbędzie się spotkanie młodych naszej diecezji w Sosnowcu. W programie projekcja filmu "Cudowny chłopak" w kinie Helios oraz Msza Święta w Katedrze pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza. Zachęcamy do udziału młodzież naszej parafii, szczególnie przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Wspólny wyjazd o 9.15 spod kościoła. Zapisy i więcej informacji u ks. Pawła.

9. W sobotę dwudziesty czwarty dzień miesiąca – adoracja w naszej wspólnocie parafialnej. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nabożeństwo Gorzkich Żali i adoracja w ciszy. O godz. 20.30 wspólne modlitwy zakończone odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

10. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Świętych. O godz. 11.00 uroczyste poświęcenie palm z procesją wokół kościoła. Będzie konkurs na największą palmę. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i całe rodziny do pięknego świętowania Niedzieli Palmowej oraz Wielkiego Tygodnia.

11. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawimy w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 i z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.30.

12. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msza św. o godz. 11.00 będzie odprawiona, tak jak w latach poprzednich, w intencji obchodzących jubileusze małżeńskie i rocznice urodzin.

13. Dziękuje za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i parafii. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary do kopert i na konto w kwocie 950 zł. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Bóg zapłać za wielką Waszą troskę o nasz kościół. Wychodząc z kościoła można nabyć piękne baranki z cukru na stół wielkanocny. Koszt 4 zł.

14. Dziękuję za ofiary składane do puszki przy krzyżu, które przeznaczamy na kwiaty do Bożego Grobu. Przy tej okazji dziękuję Kołu Różańcowemu Matki Bożej Bolesnej za złożoną ofiarę 200 zł.

15. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kartki świąteczne w cenie: 0,70 zł, 1,20 zł i 1,80 zł. Dochód w całości przeznaczony na fundusz dla naszych ministrantów.

16. W przyszłą niedzielę będziemy, tak jak w latach ubiegłych, gościli wolontariuszy z Hospicjum „CORDIS”, którzy będą rozprowadzali pisanki na stół wielkanocny.

17. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jak zawsze mamy duży wybór czasopism. Przy wyjściu z kościoła kolejny numer parafialnej gazetki „NASZ KOŚCIÓŁ”.

18. W minionym tygodniu odeszła od nas: Lucyna Serbjan l. 89 – zaopatrzona sakramentami świętymi. Polećmy zmarłą naszą siostrę, jak również zmarłego trzy tygodnie temu Jacka Wójcickiego l. 51 Miłosiernemu Bogu /Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…/

19. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, jak również Gościom, Błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opiekę Matki Bożej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Przede wszystkim życzymy głęboko przeżytych rekolekcji wielkopostnych i pięknych w środę spowiedzi. Szczęść Boże.

"Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki"