Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj jedenasta niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. Od dzisiejszej niedzieli zostały zniesione limity dla wiernych uczestniczących we Mszach świętych i nabożeństwach w naszych kościołach. Jest dopuszczona połowa zajętych miejsc.

3. Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca br. dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.

4. Jutro 22. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu.

5. W poniedziałek 14 czerwca ks. Biskup Piotr Skucha będzie przeżywał 51. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Wypraszajmy dla Jubilata potrzebnych łask, aby Dobry Pan Bóg błogosławił na kolejne lata życia, obdarzał zdrowiem i opieką.

6. W środę Msza św. wieczorna za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna do Matki Bożej po nabożeństwie czerwcowym.

7. W środę 16 czerwca o godz. 18.00 w salce na plebanii odbiór zdjęć i materiałów komunijnych.

8. W czwartek uroczystość św. Brata Alberta Chmielowskiego – głównego patrona naszej diecezji.

9. W piątek 18 czerwca przypada 32. rocznica święceń kapłańskich księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Dziękując za lata kapłańskiej i biskupiej posługi naszego Pasterza, módlmy się, aby dobry Bóg darzył Jubilata obficie swoim błogosławieństwem, a święty patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

10. W piątek z racji trzeciego piątku miesiąca Msza św. wieczorna do Bożego Miłosierdzia. Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówimy po nabożeństwie czerwcowym.

11. W sobotę z racji dziewiętnastego dnia miesiąca Msza św. o godz. 18.00 przy relikwiach bł. Księdza Jerzego Popiełuszki w intencji Ojczyzny.

12. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 9.30 jako zbiorowa za zmarłych – intencje można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Msza św. o godz. 17.00 w intencji Rodzin i Ofiarodawców naszego kościoła i parafii.

13. Jeszcze raz dziękujemy wszytkim Ofiarodawcom, którzy na przestrzeni ostatnich lat, miesięcy i dni, złożyli swoje ofiary na renowację naszych zabytkowych witraży w prezbiterium kościoła i kaplicach bocznych. Serdeczne Bóg zapłać!

14. Siódma Sosnowiecka Pielgrzymka Rowerowa w tym roku wyruszy z Czeladzi na Górę Świętej Anny w niedzielę 20 czerwca. Zapisy do 14 czerwca pod nr telefonu 571 927 837

15. W czekającym nas tygodniu w liturgii będziemy wspominali: 

  • w poniedziałek 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • w czwartek 17 czerwca – Uroczystość św. Brata Alberta Chmielowskiego - zakonnika, głównego Patrona Diecezji Sosnowieckiej

 

16. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary do kopert i na konto parafialne w kwocie 750 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Przyszła niedziela będzie trzecią miesiąca, taca z przeznaczeniem na prowadzone remonty i inwestycje.

17. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Agata Anna CZAJA-GARBARZ cywilnie związana z naszej parafii i Przemysław Marcin GARBARZ cywilnie związany z naszej parafii – zapowiedź trzecia.

18. W minionym tygodniu odeszli od nas: Róża Korpak l. 93 i Henryk Wojas l. 82. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu (Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…)

19. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, jak również Gościom oraz łączącym się z nami poprzez transmisję błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opieką Matki Bożej Grodzieckiej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Szczęść Boże.

"Uzdrówcie rany przeszłości miłością. Niech wspólne cierpienie nie prowadzi do rozłamu, ale niech spowoduje cud pojednania"