przeczytaj o projekcie dofinansowanym z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj trzydziesta druga niedziela zwykła w roku liturgicznym. Przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wychodząc ze świątyni możemy ofiarami składanymi do puszek wesprzeć prześladowanych za wiarę w Chrystusa.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 7.00 odbył się obrzęd poświęcenia opłatków na stół wigilijny. Informujemy Drogich Parafian, że od wtorku Pan Stanisław Sochacki, jak to jest w zwyczaju naszej parafii, będzie roznosił opłatki na stół wigilijny do naszych domów. Przyjmijcie go, Drodzy Parafianie, z otwartością i życzliwością.

3. Jutro będziemy przeżywali 101-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 11.00 w intencji Ojczyzny, a po niej przejdziemy pod pomnik, aby złożyć hołd poległym za Polskę i o godz. 17.00.

4. We wtorek o godz. 17.30 w kościele spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. W środę nasz organista, Pan Stanisław Sochacki, będzie obchodził dzień swoich imienin. Dziękując mu za piękną pracę w naszej parafii, życzymy przede wszystkim błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej, wstawiennictwa świętych Patronów, zdrowia, cierpliwości, pogody ducha. Oby jak najdłużej swym talentem służył naszej wspólnocie parafialnej. W intencji Solenizanta w sposób szczególny będziemy się modlili w środę podczas Mszy św. o godz. 17.00, po której będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W piątek przypada trzeci piątek miesiąca. Msza św. do Bożego Miłosierdzia. Po eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka i nowenna do Bożego Miłosierdzia.

7. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 9.30 jako zbiorowa za zmarłych. Intencje można zgłaszać.

8. Zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę katolicką, jest duży wybór czasopism. Jest również parafialna gazetka „NASZ KOŚCIÓŁ”.

9. W nadchodzącym tygodniu w liturgii będziemy wspominali: 

  • w poniedziałek 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa
  • we wtorek 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • we środę 13 listopada – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

 

10. Dziękuję za ofiary złożone w tym tygodniu do kopert i na konto parafialne z przeznaczeniem na nową posadzkę. Wpłynęła w minionym tygodniu łączna kwota 9.850 zł. Bóg zapłać za wspieranie naszego kościoła. W miniony poniedziałek o godz. 10.00 nastąpił w kościele komisyjny odbiór konserwatorski odrestaurowanego barokowego ołtarza, nowo namalowanego obrazu św. Katarzyny Aleksandryjskiej i nowej posadzki. Prace zostały odebrane bez zastrzeżeń. Dziękujemy konserwatorom pod czujnym okiem Pań: Mileny Suwalskiej i Sylwii Namyślak za dokonanie restauracji ołtarza. Koszt II etapu prac to kwota 229 tys. 780 zł. Dziękujemy Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego za dotację na ten cel w kwocie 200 tys. zł. Wkład naszej parafii to kwota 29.780 zł. Obraz św. Katarzyny będzie uroczyście ukazany w ołtarzu i poświęcony podczas parafialnego odpustu 25 listopada br. o godz. 17.00. Koszt nowego obrazu to 11 tys. zł. Można stać się fundatorem tego obrazu, wówczas z tyłu na płótnie artyści uwieńczą darczyńcę Patronki naszej parafii. Zainteresowani proszeni są o kontakt z proboszczem. Z kolei w miniony wtorek o godz. 10.00 na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie została komisyjnie odebrana I cześć renowacji obrazu Matki Bożej z Dzieciątkiem tzw. Matki Bożej Grodzieckiej. Naszym oczom ukazały się piękne twarze Matki Bożej i Dzieciątka z okresu późnego gotyku. Obraz zachowany jest w połowie. Przyszły rok będzie czasem tzw. renowacji artystycznej, abyśmy gotycki obraz mogli umieścić w ołtarzu głównym. Koszt renowacji I części tego arcydzieła to kwota 21.550 zł. Dziękujemy Śląskiemu Konserwatorowi Zabytków w Katowicach za przekazaną na ten cel dotacje w kwocie 21 tys. zł. Wkład parafii to 550 zł. Dziękujemy tym Parafianom, którzy użyczyli nam plandek do zabezpieczenia ławek. Bardzo Was prosimy o ich odebranie. Będą złożone przy dzwonnicy.

11. W minionym tygodniu odeszli od nas: Władysława Dróżdż l. 77 – zaopatrzona sakramentami świętymi, Tadeusz Michalczyk l. 71 i Włodzimierz Stefański l. 65. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu (Ojcze nasz, wieczny odpoczynek…).

 

Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, Czcigodnym Gościom, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia pod szczególną opieką Dobrego Boga, wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny i naszych Patronek św. Katarzyny i św. Doroty! Szczęść Boże!

"Dziś człowiek tak często nie wie, co nosi w sobie, w głębi swej duszy, swego serca. Jak często jest niepewny sensu swego życia na tej ziemi. Ogarnia go zwątpienie, które przeradza się w rozpacz"