Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

 

1. Dzisiaj trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym – obchodzona jako rocznica poświęcenia kościoła. Z tej okazji dzisiaj zostały zapalone świece na ścianach kościoła w dwunastu miejscach jego poświęcenia. Dziękujemy dziś Dobremu Bogu, że dzięki ofiarności pokoleń dał nam łaskę tej świątyni, jak również kościoła na DOROTCE, który obecnie remontujemy i kaplicy na cmentarzu. Prośmy również Boga, abyśmy mieli siły do dbania o te kościoły i kaplice, aby przyszłe pokolenia, tak jak my dzisiaj, mogły się tutaj modlić i wyjednywać potrzebne łaski.

2. We wtorek Msza św. o godz. 17.30, jako zbiorowa za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Nowenna do św. Ojca Pio po nabożeństwie różańcowym. Intencje można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

3. W środę Msza św. wieczorna za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowennę do Matki Bożej odmówimy po nabożeństwie różańcowym.

4. W środę w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej na osiedlu Zamkowym o godz. 18.00 odbędzie się comiesięczne Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Charbela. Będziemy prosić o uzdrowienie duszy i ciała dla nas i naszych bliskich.

5. W czwartek 29 października o godz. 18.30 w kościele spotkanie dla młodzieży przygotuwującej się do sakramentu bierzmowania.

6. W sobotę ostatnie nabożeństwo różańcowe, które odprawimy o godz. 17.00. W przeddzień, w piątek 30 października przed różańcem o godz. 16.45 rozwiązanie konkursu na najpiękniejszy różaniec i rozdanie nagród dla dzieci.

7. W niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych. W kaplicy na cmentarzu Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 15.30 za zmarłych spoczywających na grodzieckim cmentarzu. Tak, jak w latach ubiegłych o godz. 15.00 w kaplicy cmentarnej w godzinie Miłosierdzia odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia połączoną z wypominkami jednorazowymi.

8. Jeśli sytuacja na to pozwoli, to w Uroczystość Wszystkich Świętych Mszy św. o godz. 12.00 w kaplicy na cmentarzu będzie przewodniczył Biskup Grzegorz Kaszak.

9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Msza św. o godz. 7.00 w intencji Kół Różańcowych i za Parafian. Z racji, że za tydzień będziemy przeżywali Uroczystość Wszystkich Świętych, to adorację Najświętszego Sakramentu przenosimy na niedzielę 8 listopada.

10. W przyszły poniedziałek DZIEŃ ZADUSZNY. Msze św. w kościele o godz. 7.00 i 17.00. W kaplicy na cmentarzu Msze św. o godz. 9.30, 11.00 i 15.30 za zmarłych kapłanów. Również w kaplicy cmentarnej o godz. 15.15 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia za zmarłych.

11. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu będą zbierane ofiary na rzecz Seminarium.

12. Wypominki za zmarłych przyjmowane są zakrystii lub kancelarii parafialnej, a w uroczystość Wszystkich Świętych również na cmentarzu. Wypominki roczne i półroczne będą odczytywane i modlitwy za zmarłych zanoszone przed każdą Mszą św. w niedzielę. Zachęcamy również do modlitw i składania wypominek oktawalnych, połączonych z Mszami świętymi i specjalnymi modlitwami za tych zmarłych. Kartki do wypisywania imion i nazwisk zmarłych są w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła. Msze św. oktawalne za zmarłych będą odprawiane od 2 do 9 listopada o godzinie 17.00, a po ich zakończeniu będzie nabożeństwo za zmarłych.

13. Papież Franciszek z racji panującej pandemii rozszerzył możliwość uzyskiwania odpustów za zmarłych na cały miesiąc listopad.

14. W okresie Uroczystości Wszystkich Świętych na będzińskim cmentarzu św. Tomasza członkowie Towarzystwa Przyjaciół Będzina będą kwestowali na rzecz renowacji grobu harcerzy z Ksawery.

15. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu do kopert i przelane na konto parafialne. Wpłynęła łączna kwota 1.460 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

16. Przypominamy o zakrywaniu w kościele ust i nosa, jak również o dezynfekcji dłoni. W związku z tym, że cała Polska znajduje się w czerwonej strefie obowiązują nas przepisy dotyczące ilości osób uczestniczących we Mszach św. i nabożeństwach (1 osoba na 7m2). W naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 150 osób, a w kaplicy na cmentarzu 20 osób. Pamiętajmy również o zachowaniu dystansu.

17. Jest już czynne boczne wejście do kościoła od strony plebanii.

18. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym parafialnej gazetki „NASZ KOŚCIÓŁ”, w której z racji ostatniej niedzieli miesiąca jest zamieszczony piękny artykuł dr Moniki Kornaszewskiej-Polak pt.: „AUTORYTET SŁOWA”

19. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii będziemy wspominali: w środę 28 października – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

20. W minionym tygodniu odeszli od nas: Wojciech Krystek l. 64 i Marianna Bochenek l. 75. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu /Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…/

21. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, Czcigodnym Gościom, łączącym się z nami poprzez transmisję, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia pod szczególną opieką Dobrego Boga i Matki Najświętszej oraz naszych Patronek św. Katarzyny i św. Doroty! Szczęść Boże!

"Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna".