Światowy Dzień Młodizeży Kraków 2016
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Dzisiaj przeżywamy szóstą niedzielę wielkanocną.

2. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w kościele w tygodniu i w niedzielę po mszach św. wieczornych.

3. W środę będziemy przeżywali piątą rocznicę nawiedzenia naszej parafii przez Kopię Obrazu Jezusa Miłosiernego i Relikwii św. Jana Pawła II. Msza św. o godz. 7.00 z okazji 23. rocznicy śmierci ks. Prałata Leopolda Szweblika. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i adoracja. O godz. 20.30 wspólne modlitwy zakończone odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

4. W piątek przeżyjemy Dzień Matki. Msza św. o godz. 18.00, jako zbiorowa za nasze zmarłe mamy i w intencji o błogosławieństwo Boże dla naszych mam żyjących. Intencje można zgłaszać. Również w piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. W sobotę klerycy V roku naszego seminarium przyjmą święcenia diakonatu. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

6. W sobotę 27 maja Szkoła Duchowości Tercjarskiej. Początek o godz. 10.00 na placu przy kościele, skąd wyruszymy do kościoła na DOROTCE, odprawiając nabożeństwo Męki Pańskiej. Na DOROTCE Liturgia Godzin, konferencja, Msza św. i Koronka Franciszkańska. Zapraszamy do udziału.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. W przyszłą niedzielę 28 maja zapraszamy do udziału w pielgrzymce mężczyzn do Piekar. Wyruszamy z kościoła w Żychcicach o godz. 7.00.

9. Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Będzina wraz z Duchowieństwem naszego Dekanatu serdecznie zapraszają na koncert pod tytułem „Dziękuję Ci Mamo !” Koncert ten, zorganizowany z okazji Święta Matki, odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Będzinie w środę 24 maja o godzinie 17:00. Wstęp na koncert jest bezpłatny, a organizatorzy przygotowali dla wszystkich Mam wiele miłych atrakcji.

10. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary do kopert i na konto parafialne w kwocie 350 zł. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na tacę z przeznaczeniem na prowadzone remonty i inwestycje. Dziękujemy za złożony dar materialny przez rodziców tegorocznych dzieci komunijnych. Z przekazanych ofiar została m. in. zakupiona duża figura Matki Bożej Fatimskiej, a pozostałe ofiary zostaną przeznaczone na remont prezbiterium. Serdeczne Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jak zawsze mamy duży wybór periodyków. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny numer parafialnej gazetki „NASZ KOŚCIÓŁ”.

12. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę 24 maja – wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych; w piątek 26 maja św. Filipa Nereusza, prezbitera

13. W tym tygodniu odeszli od nas: Stanisław Kaczor l. 75 – zaopatrzony sakramentami świętymi i Maria Ferdyn l 73 – zaopatrzona sakramentami świętymi. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu /Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…/

14. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, jak również Gościom, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opieką Matki Bożej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Szczęść Boże.

"Uzdrówcie rany przeszłości miłością. Niech wspólne cierpienie nie prowadzi do rozłamu, ale niech spowoduje cud pojednania"