Światowy Dzień Młodizeży Kraków 2016
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj XXIII zwykła w roku liturgicznym. Rozpoczynamy Tydzień Wychowania.

2. W środę Msza św. o godz. 18.00 za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po eucharystii wystawienie Najświętszego sakramentu i nowenna do Matki Bożej.

3. W czwartek 13 września o godz. 19.00 Nabożeństwo Fatimskie i o godz. 20.00 Msza św. w intencji budowniczych IV ołtarza na Uroczystość Bożego Ciała.

4. Również w czwartek 13 września po raz trzeci w naszej parafii będziemy przeżywali dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w ramach diecezjalnej akcji nazwanej „SZTATEFĄ MODLITWY O POWOŁANIA”. Coraz mniej osób młodych decyduje się na pójście drogą powołania. Dawno nie było powołania z naszej parafii. Trzeba się o to modlić do Boga. Dlatego zapraszam do tej modlitwy. Poświęćcie na uproszenie Boga jedynie pół godziny swojego cennego czasu! Rozpoczniemy o godz. 15.00 Nabożeństwem i Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Oto program naszej modlitwy:

 • godz. 15.00 NABOŻEŃSTWO I KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Do modlitwy zapraszamy mieszkańców z ulic: Asnyka, Boleradz, prof. Jana Świderskiego, Racjonalizatorów, Orzeszkowej, Nadgórników i Jana Matejki
 • godz. 15.30 RÓŻANIEC (tajemnice radosne). Do modlitwy zapraszamy Koło Różańcowe Matki Bożej Bolesnej i mieszkańców z ulic: Piaskowej, Przechodniej, Węgroda, Kwiatowej i Wiśniowej
 • godz. 16.00 NABOŻEŃSTWO. Do modlitwy zapraszamy ministrantów i mieszkańców z ulic: Różyckiego, Wojciecha Kilara, Hutniczej i Wróblewskiego
 • godz. 16.30 RÓŻANIEC (tajemnice bolesne). Do modlitwy zapraszamy Koło Różańcowe św. Doroty i mieszkańców z ulic z Gródkowa: Kolejowej, Wspólnej, Poprzecznej, Dojazdowej, Wschodniej i Kwiatowej.
 • godz. 17.00 NABOŻEŃSTWO. Do modlitwy zapraszamy Chór Parafialny KATARZYNA i mieszkańców z ulic: Traugutta, Słowackiego, Kołłątaja, Wojska Polskiego, Żytniej, Barlickiego i Limanowskiego
 • godz. 17.30 RÓŻANIEC (tajemnice światła). Do modlitwy zapraszamy Dziecięcy Zespół ZIARNO i mieszkańców z ulic: mjr Bolesława Zagórnego, Mickiewicza, Okrzei, Wolności, Chopina, Podgórnej, Doroty i Osiedlowej
 • godz. 18.00 EUCHARYSTIA 
 • godz. 18.30 NABOŻEŃSTWO. Do modlitwy zapraszamy młodzież i mieszkańców z ulic: Czesława Miłosza, Południowej, Poprzecznej i Osówka
 • godz. 19.00 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE i RÓŻANIEC (tajemnice chwalebne). Do modlitwy zapraszamy Koło Różańcowe św. Katarzyny i mieszkańców z ulic z Gródkowa: Spokojnej, Górnej, Pokoju, Grodzieckiej, Leśnej i Zwycięstwa oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
 • godz. 20.00 EUCHARYSTIA Do modlitwy eucharystycznej zapraszamy wszystkich, którym na sercu leży brak powołań kapłańskich i zakonnych oraz tych, którzy chcą oddać siebie i swoje rodziny pod opiekę Matki Bożej Fatimskiej
 • godz. 21.00 APEL JASNOGÓRSKI, BLOGOSŁAWIEŃSTWO INDYWIDUALNE

 

5. W piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Uczcimy naszego Zbawiciela odprawieniem Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.30.

6. W sobotę 15 września odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd o godz. 6.30 spod kościoła. Koszt pielgrzymki 25 zł.

7. Także w sobotę 15 września zapraszamy na IX edycję Diecezjalnej Akademii Rodziny do Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu przy ul. Będzińskiej 60. O godzinie 15.00 ks. dr Wojciech Kućko podejmie temat: „Święty Stanisław Patron Polski w setną rocznicę odzyskania niepodległości”.

8. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 9.30 zbiorowa za zmarłych. Intencje można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki, które chcą śpiewać w zespole “ZIARNO” na spotkania w piątki o godzinie 18.00 w salce na plebanii. Natomiast chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy na zbiórki w soboty o godzinie 11.30.

10. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania uczestniczy we wtorek 18 września we Mszy św. o godzinie 18.00, a po Mszy św. kolejne formacyjne spotkanie.

11. Spotkanie dla rodziców dzieci klas 3. przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Świętej odbędzie się w czwartek 20 września o godzinie 18.30 w kościele.

12. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej zaprasza małżonków, rodziców, katechetów, nauczycieli, młodzież oraz inne osoby do udziału w Studium Życia Rodzinnego. Studium umożliwia pogłębienie wiedzy dotyczącej małżeństwa i rodziny w świetle nauczania Kościoła oraz uzyskanie kwalifikacji doradcy życia rodzinnego. Studium trwa cztery semestry, zajęcia odbywają się w Sosnowcu jeden raz w miesiącu w sobotę. Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 21 września 2018 r. w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej.

13. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary do kopert i na konto parafialne w kwocie 1.150 zł. Bóg zapłać za wspieranie naszego kościoła. Cały czas trwają prace remontowe w prezbiterium kościoła. Przyszła niedziela będzie trzecią miesiąca, taca z przeznaczeniem na prowadzone remonty.

14. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym parafialnej gazetki „NASZ KOŚCIÓŁ”.

15. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 

 • w czwartek 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła
 • w piątek 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego 
 • w sobotę 15 września – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

 

16. W minionym tygodniu odeszła od nas: Mirosława Matusiak l. 77. Polećmy zmarłą Miłosiernemu Bogu /Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…/

17. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, jak również gościom, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opieką Matki Bożej Grodzieckiej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Szczęść Boże.

"Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna".