przeczytaj o projekcie dofinansowanym z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj piąta niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. We wtorek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes - Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy o modlitwie za naszych chorych i cierpiących.

3. W środę Msza św. o godz. 17.00 do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z nowenną, a po jej zakończeniu zapraszamy do salki na plebanii na spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. W piątek przypada święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. Tego dnia przypadają również popularne Walentynki. Módlmy się o Boże błogosławieństwo dla zakochanych.

5. W sobotę przypada 33. rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Piotra Skuchy. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył Go obficie swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

6. W sobotę 15 lutego w salce na plebanii będzie odbiór strojów komunijnych. Chłopcy przychodzą na godzinę 11.00, a dziewczynki na 11.30.

7. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 9.30 jako zbiorowa za zmarłych. Intencje można zgłaszać, a Msza św. o godz. 17.00 w intencji Rodzin i Ofiarodawców.

8. We wtorek 18 lutego młodzież przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania uczestniczy we Mszy św. o godzinie 17.00, a po eucharystii w spotkaniu formacyjnym.

9. W czwartek 20 lutego o godzinie 17.30 w kościele spotkanie dla rodziców, których dzieci przygotowują się do I Spowiedzi i Komunii Świętej.

10. Bardzo dziękujemy Paniom, Panom i Młodzieży za ubiegłotygodniową pomoc przy demontowaniu dekoracji, choinek oraz sprzątaniu kościoła.

11. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na naszą świątynię, a szczególnie na zapłacenie nowej posadzki. Od Świąt Bożego Narodzenia do tej pory zebraliśmy na ten cel kwotę: 109 980,00 zł, w tym: 106 390,00 zł podczas wizyt kolędowych, 2 710 zł przelewy na konto, 300 zł od Koła Różańcowego Matki Bożej Bolesnej i 480 zł do kopert na tacę w kościele. Wykonanie nowej posadzki zostało uregulowane już w całości, brakująca kwota 7 020 zł została przekazana ze środków parafii.

12. W ostatnim czasie zostały odrestaurowane: krzyż, który był umieszczony pod sklepieniem prezbiterium – koszt 3.500 zł, obraz Przemienienia Pańskiego wraz z zasuwą z ołtarza głównego koszt 19.500 zł. Przed samymi Świętami Bożego Narodzenia został wstawiony kolejny odrestaurowany witraż w prezbiterium świątyni, który wykonali nasi Parafianie Państwo Kozyrowie. Po błogosławieństwie zapraszamy do obejrzenia odrestaurowanych rzeczy.

13. Obecnie trwa remont piwnicy pod głównym przedsionkiem kościoła, gdzie jest już wykonana kotłownia i gdzie będzie magazyn służący do przechowywania dekoracji i różnych rzeczy służących naszej świątyni. Cały czas trwają również prace nad dokończeniem oświetlenia kościoła. W dalszej części planujemy remont salek przy zakrystii.

14. W przyszłą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca taca będzie przeznaczona na prace remontowe w kościele.

15. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym parafialnej gazetki „NASZ KOŚCIÓŁ”.

16. W nadchodzącym tygodniu w liturgii będziemy wspominali: 

  • w poniedziałek 10 lutego, św. Scholastyki, dziewicy
  • we wtorek 11 lutego Najświętsza Maryja Panna z Loudes 
  • w piątek 14 lutego Święci Cyryl i Metody – Patroni Europy

 

17. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom i Gościom, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opieką Matki Bożej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Szczęść Boże.

"Dzisiaj jesteście małym płomykiem, ale dzięki łasce Bożej możecie się stać płonącą pochodnią, niosącą światło Ewangelii i ciepło waszej wzajemnej miłości i przyjaźni wszystkim rodakom"