przeczytaj o projekcie dofinansowanym z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj dwudziesta ósma niedziela zwykła w roku liturgicznym, przeżywana jako XIX Dzień Papieski. Młodzi ludzie na ulicach i przed kościołami zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na FUNDACJĘ „DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA”, która wspiera młodzież, fundując dla nich stypendia. Młodzież z naszej parafii będzie kwestowała na ten cel. Wesprzyjmy swoimi ofiarami to dzieło.

2. Dzisiaj o godz. 19.00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, po którym o godz. 20.00 odprawimy Mszę św.

3. Jutro przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim Drogim Pedagogom – Nauczycielom i Wychowawcom, mieszkającym na terenie naszej parafii, uczącym w naszych szkołach, szczególnie obecnym na tej Mszy św. życzymy wytrwałości, sukcesów, światła Ducha Świętego, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie, szczególnie jutro podczas Mszy św. wieczornej i podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.00.

4. We wtorek 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. W naszym kościele Msza św. o godz. 17.30 i Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.00 będzie w intencjach tych dzieci, które zostały utracone przez swoich rodziców. Prosimy rodziców o zgłaszanie swoich utraconych dzieci do intencji mszalnej i modlitwy.

5. W środę 16 października przypada odpust w parafii na osiedlu Zamkowym z racji wspomnienia św. Jadwigi Śląskiej. Ksiądz Proboszcz Józef Stemplewski serdecznie zaprasza na sumę odpustową o godz. 18.00.

6. W czwartek w kościele po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św.

7. W piątek będziemy obchodzili święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Podczas nabożeństwa różańcowego modlić się będziemy za lekarzy i pielęgniarki, szczególnie należących do naszej wspólnoty parafialnej.

8. W najbliższą sobotę 19 października o godz. 15.00 w auli Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu w ramach Diecezjalnej Akademii Rodziny ks. Dr Paweł Pielka podejmie temat „PO CO MAŁŻONKĄ TEOLOGIA”. Zachęcamy do udziału.

9. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, wyjątkowego kapłana zamordowanego w okresie komunizmu, walczącego o wolność Polski, którego znanym hasłem było powiedzenie „ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ”. Nabożeństwo Różańcowego o godz. 17.00 i Msza św. o godz. 17.30 w intencji naszej Ojczyzny.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 będzie w kościele zaprezentowany montaż słowno-muzyczny o św. Janie Pawle II przygotowany przez nasz zespół „ZIARNO”.

11. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary do kopert i na konto parafialne z przeznaczeniem na nową posadzkę w kwocie 2.230 zł. Przyszła niedziela będzie trzecią miesiąca, taca z przeznaczeniem na kościół. Polecamy życzliwości Parafian prowadzony remont naszej świątyni.

12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest duży wybór czasopism, włącznie z parafialną gazetką „NASZ KOŚCIÓŁ”.

13. W czekającym nas tygodniu w liturgii będziemy wspominali: 

  • we wtorek 15 października – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła
  • w środę 16 października – św. Jadwigi Śląskiej 
  • w czwartek 17 października – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • w piątek 18 października – święto św. Łukasza Ewangelisty 
  • w sobotę 19 października – bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika

 

14. W minionym tygodniu odszedł od nas: Tadeusz Kaczor l. 65. Polećmy zmarłego Miłosiernemu Bogu /Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…/

15. Pomódlmy się słowami ks. Piotra Skargi za naszą Ojczyznę:

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości. Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie. Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

16. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, jak również gościom, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opieką Matki Bożej Grodzieckiej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Szczęść Boże.

"Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenie, czy zawód, niech myśl wasza biegnie ku Chrystusowi, który was miłuje, który jest wiernym towarzyszem i który pomaga przetrwać każdą trudność".