Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Dzisiaj przeżywamy szóstą niedzielę wielkanocną.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po nabożeństwie majowym. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w tygodniu i w niedzielę po Mszach świętych wieczornych.

4. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. Przyszła niedziela będzie trzecią miesiąca. Msza św. o godz. 9.30 jako zbiorowa za zmarłych, intencje można zgłaszać. Msza św. o godz. 15.30 w intencji Ofiarodawców naszego kościoła i parafii.

7. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła, W minionym tygodniu wpłynęły ofiary do kopert i na konto parafialne w kwocie 650 zł., od naszych chorych, którym udzielamy sakramenty święte w domach 350 zł. Dziękujemy również rodzicom dzieci, które wczoraj przystąpiły do I Komunii świętej za złożone na kościół ofiary w łącznej kwocie 1.850 zł. Dziękujemy również za złożone ofiary w łącznej kwocie 800 zł. z przeznaczeniem na renowację witraży Serdeczne Bóg zapłać za troskę o nasz kościół i parafię.. W przyszłą niedzielę, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, taca z przeznaczeniem na prowadzone w parafii remonty i inwestycje.

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła kolejny numer parafialnej gazetki „NASZ KOŚCIÓŁ”.

9. W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy; 

  • w czwartek 13 maja wspomnienie NMP z Fatimy 
  • w piątek 14 maja święto św. Macieja Apostoła

 

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

  • Daria Ilona NOWAK panna z naszej parafii i Dawid Kamil KOWALSKI kawaler z naszej parafii – zapowiedź pierwsza;
  • Patrycja Mariola KOPYSTA panna z naszej parafii i Witold Stanisław KOWAL kawaler z parafii pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła w Psarach – zapowiedź pierwsza;
  • Sandra CZERNIK panna z parafii pw. św. Antoniego w Katowicach – Dąbrówce Małej i Marcin MATUSIAK kawaler z naszej parafii – zapowiedź pierwsza..

11. W minionym tygodniu odeszli od nas: Henryka Grabis l. 79, Ryszard Gwóźdź l. 64 i Maria Woźniak l. 83 - zaopatrzona sakramentami świętymi. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu (Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…)

12. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, jak również Gościom oraz łączącym się z nami poprzez transmisję, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opieką Matki Bożej Grodzieckiej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Szczęść Boże.

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta".