przeczytaj o projekcie dofinansowanym z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Dzisiaj przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu. Rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania Męki i śmierci Chrystusa. Zewnętrznym znakiem tego czasu jest zasłonięcie w kościele krzyży.

2. W dniu dzisiejszym miały się rozpocząć w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, zakończone w środę spowiedzią. Ponieważ wcześniej zostały zamówione Msze św. na czas rekolekcji, dlatego w poniedziałek i we wtorek będą Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 15.00, 18.00 i 19.30, a w środę będą Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 16.00, 18.00 i 19.30.

3. Bardzo prosimy o respektowanie wydanych zaleceń, dotyczących liczby uczestników Mszy św. i nabożeństw. W kościele może się modlić równocześnie tylko 5 osób, oprócz oczywiście kapłana! Prosimy o przestrzeganie tych rozporządzeń! Jeśli po przyjściu do kościoła zobaczycie 5 osób, bardzo prosimy o opuszczenie murów świątyni. Drzwi główne będą otwarte!

4. W środę, z racji zaplanowanego dnia spowiedzi, będziemy posługiwali w konfesjonale między Mszami świętymi, których w tym dniu będzie aż osiem. Dlatego zapraszamy tych, którzy chcą skorzystać z sakramentu pojednania. Kapłan będzie spowiadał dodatkowo w maseczce, a folia w konfesjonale będzie dezynfekowana po każdym penitencie. Cały czas proszę pamiętać o tym, aby w kościele przebywało w tym czasie maksymalnie 5 osób! Wchodzimy i wychodzimy w tym dniu tylko głównym wejściem, aby można było szybko zauważyć ilość osób w kościele.

5. Wizyty w domach u chorych są odwołane aż do momentu ustania epidemii. Proszę jednak pamiętać, że w sytuacji zagrożenia życia zawsze można wezwać kapłana!

6. Przypominamy, że Msze św. w tygodniu o godz. 15.00 i 18.00, Drogi Krzyżowe w piątki i Msze św. niedzielne są transmitowane z naszego kościoła do internetu poprzez naszą stronę internetową: www.naszkosciol.info.

7. Nasz kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do godz. 19.00 (wejścia drzwiami od głównego przedsionka).

8. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych, szczególnie pogrzebów prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem tel.: 883 159 522.

9. Przy wejściu lub wyjściu z kościoła (mówimy o nawie głównej) można zdezynfekować ręce!

10. Przypominamy, że znak pokoju przekazujemy sobie poprzez ukłon. Jeśli ktoś chce, to Komunię św. można przyjmować na dłonie (przed przyjęciem w taki sposób podchodzimy z tyłu kościoła i dezynfekujemy swoje dłonie). Informujemy, że bezpośrednio przed udzieleniem Komunii św. kapłani dezynfekują po otworzeniu tabernakulum swoje dłonie.

11. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i o godz. 17.30.

12. Ofiary na tace z racji niedzieli składamy przy wyjściu z kościoła do koszyczka. Serdeczne Bóg zapłać.

13. Przy wyjściu z kościoła są na stoliku kartki świąteczne i prasa katolicka. Z wiadomych względów zaopatrujemy się sami. Pieniądze zostawiamy lub sami sobie je wydajemy z koszyczka.

14. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w parafialną gazetkę „NASZ KOŚCIÓŁ”, w której jest piękny artykuł dr Moniki Kornaszewskiej-Polak pt.: „Nadzieja na trudny czas”.

15. Przy krzyżu, który adorujemy, w tym czasie bez ucałowania, składamy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

16. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkich czasie na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary przekazywane indywidualnie i na konto parafii. Serdeczne Bóg zapłać!

17. W minionym tygodniu odeszła od nas: Leokadia Sitko l. 78. Polećmy zmarłą naszą siostrę Miłosiernemu Bogu /Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…/

18. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, czcigodnym Gościom, błogosławionego, pięknego i dobrego tygodnia, a szczególnie mocnej i niczym niezachwianej wiary, pod szczególną opieką Matki Bożej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Szczęść Boże.

"Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki"