Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj przeżywamy trzecią niedzielę zwykłą, obchodzoną jako Niedzielę Słowa Bożego. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00 zagra dla nas Regionalny Zespół „MOLL-BEND” z Limanowej.

2. Dzisiaj także Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Za przyczyną św. Franciszka Salezego, módlmy się, aby pracownicy mediów z poszanowaniem przekazywali prawdę, do której mają prawo wszyscy obywatele.

3. Wychodząc dzisiaj z kościoła ofiarami składanymi do puszek wspieramy Naród Chorwacki dotknięty tragicznymi skutkami trzęsienia ziemi.

4. Dzisiaj z racji dwudziestego czwartego dnia miesiąca przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej dzień adoracji. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O godz. 20.30 wspólne modlitwy zakończone Apelem Jasnogórskim.

5. We wtorek Msza św. o godz. 17.00 jako zbiorowa za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Intencje można zgłaszać. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna.

6. W środę Msza św. o godz. 17.00 za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po eucharystii nowenna.

7. W każdą środę po Mszy św. wieczornej w salce na plebanii spotkanie Kręgu Biblijnego.

8. W przyszłą niedzielę 31 stycznia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 spotkanie w kościele dla rodziców dzieci komunijnych.

9. Telewizja Polska, która nagrywała w naszym kościele koncert Galowy Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika wyemituje go dzisiaj o godz. 00.05 w TVP 3 Kanał Ogólnopolski i w przyszłą niedzielę 31 stycznia o godz. 19.10 w TVP 3 Katowice (kanał Regionalny). Zapraszamy Parafian do uczestniczenia w tym wydarzeniu.

10. Dziękujemy Parafianom za uczestniczenie we Mszach świętych w tygodniu o godz. 18.00 odprawianych w ramach kolędy za mieszkańców poszczególnych ulic. Dziękujemy tym, którzy przyjęli nas z wizyta kolędową w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Dziękujemy za Waszą ogromną życzliwość, jak również złożone ofiary na kościół i na kolędę. Serdeczne Bóg zapłać!

11. W najbliższą sobotę 30 stycznia będziemy rozbierali choinki i dekoracje świąteczne w kościele. Bardzo prosimy Parafian o pomoc w realizacji tego zamierzenia. Rozpoczynamy o godz. 9.00.

12. W sobotę - 6 lutego - odpust na DOROTCE. Zapraszamy na godzinę 15.00. Rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia, po której odprawimy sumę odpustową. Zapraszamy przede wszystkim te niewiasty, które noszą imię DOROTA.

13. Zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę katolicką, jak również parafialną gazetkę „NASZ KOŚCIÓŁ”.

14. W czekającym nas tygodniu w liturgii będziemy wspominali: 

  • w poniedziałek 25 stycznia – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła – kończymy Tydzień modlitw o Jedność Kościoła
  • we wtorek 26 stycznia – wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów
  • w czwartek 28 lutego – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
  • w piątek 31 stycznia – św. Jana Bosko, prezbitera

15. W ubiegłą niedzielę w Australii zmarł Philip Wilson, Arcybiskup Adelajdy, którego gościliśmy w naszej parafii wraz z australijską młodzieżą podczas Światowych Dni Młodzieży. Pamiętajmy o zmarłym w naszych modlitwach. Pogrzeb Arcybiskupa odbędzie się w środę 3 lutego w Adelajdzie. W naszej parafii w przeddzień pogrzebu we wtorek 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego odprawimy dodatkową Mszę św. o godz. 18.00 z prośbą o życie wieczne dla Księdza Arcybiskupa.

16. W minionym tygodniu odeszła od nas: Stanisława Petlic l. 86. Polećmy zmarłą, jak również zmarłego Arcybiskupa Philipa Wilsona Miłosiernemu Bogu /Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…/

17. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, jak również Gościom oraz łączącym się z nami poprzez transmisję, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opieką Matki Bożej Grodzieckiej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Szczęść Boże.

"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać".