sdm
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Dzisiaj Piąta Niedziela Wielkanocna. Trwamy w radości ze Zmartwychwstania Chrystusa.

2. Dzisiaj kończy praktyki duszpasterskie w naszej parafii dk. Paweł Szczepanik. Dziękujemy mu za zaangażowanie, wszelkie podjęte inicjatywy, za prowadzenie Kręgu Biblijnego, częściowe przejęcie obowiązków kościelnego. Ufamy, że spędzony czas ponad ośmiu miesięcy w naszej wspólnocie parafialnej pozwolił dk. Pawłowi wniknąć głębiej w tajniki duszpasterstwa i pracy. Życzymy dk. Pawłowi dobrego przygotowania do przyjęcia święceń kapłańskich i zapraszamy do odprawienia w naszym kościele w niedzielę 16 czerwca o godz. 11.00 Mszy św. prymicyjnej.

3. We wtorek o godz. 18.30. odbędzie się próba dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa (nie będzie spotkania w środę).

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa majowego.

5. W piątek będziemy przeżywali siódmą rocznicę nawiedzenia naszej parafii przez Kopię Obrazu Jezusa Miłosiernego i Relikwii św. Jana Pawła II. Msza św. o godz. 7.00 z okazji 25. rocznicy śmierci ks. Prałata Leopolda Szweblika. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i adoracja. O godz. 20.30 wspólne modlitwy zakończone odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

6. W przyszłą niedzielę przeżyjemy Dzień Matki. Msza św. o godz. 11.00, jako zbiorowa za nasze zmarłe mamy i w intencji o błogosławieństwo Boże dla naszych mam żyjących. Intencje można zgłaszać.

7. W przyszłą niedzielę 26 maja zapraszamy do udziału w pielgrzymce mężczyzn do Piekar. Wyruszamy z kościoła w Żychcicach o godz. 7.00.

8. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy naszych Parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie internetowej www.darna100.pl.

9. Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Będzina wraz z będzińskim Duchowieństwem serdecznie zapraszają na XV Koncert pod tytułem „Dziękuję Ci Mamo !” Koncert ten, zorganizowany z okazji Święta Matki, odbędzie się w kościele pw. Świętej Trójcy w Będzinie w czwartek 23 maja o godzinie 1630. W programie perły muzyki instrumentalnej, w wykonaniu niezwykle utalentowanych muzyków zaproszonych przez ks. Pawła Sobierajskiego. Wstęp na koncert jest bezpłatny, a organizatorzy przygotowali dla wszystkich Mam wiele miłych atrakcji.

10. Dziękuje za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary do kopert i na konto parafialne w kwocie 680 zł. i 1.150 zł na obraz Jezusa Miłosiernego. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Serdeczne Bóg zapłać za troskę o nasz kościół i parafię.

11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jak zawsze mamy duży wybór periodyków. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny numer parafialnej gazetki „NASZ KOŚCIÓŁ”.

12. W nadchodzącym tygodniu w liturgii będziemy wspominali: w piątek 24 maja wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

13. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, jak również Gościom, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opieką Matki Bożej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Szczęść Boże.

"Dzisiaj jesteście małym płomykiem, ale dzięki łasce Bożej możecie się stać płonącą pochodnią, niosącą światło Ewangelii i ciepło waszej wzajemnej miłości i przyjaźni wszystkim rodakom"