sdm
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Dzisiaj przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj po Mszy św. o godz.9.30 i z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. W przyszłą niedziele Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 11.00 oraz o godz. 16.30.

2. Wychodząc dzisiaj z kościoła możemy ofiarami składanymi do puszki wesprzeć działalność kościołów na Misjach.

3. Przy wyjściu z kościoła można się jeszcze zaopatrzyć w skarbonki, do których podczas Wielkiego Postu zbieramy pieniądze z przeznaczeniem dla biednych i potrzebujących.

4. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa – Opiekuna Pana Jezusa. Z tej racji będzie dodatkowa Msza św. o godz. 9.30. Msza św. o godz. 18.00 w intencji OJCZYZNY. Po eucharystii ucałowanie relikwii św. Ojca Pio.

5. W czwartek o godz. 12.00 w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Dąbrowie Górniczej - Ząbkowicach odbędzie się pogrzeb śp. Mirosławy Małota, mamy ks. Jerzego Małoty. Po Mszy św. kondukt przejedzie na nasz grodziecki cmentarz, gdzie zostanie pochowana śp. Mirosława. Ksiądz Jerzy prosi o modlitwę i udział w pogrzebie.

6. W czwartek o godz. 18.30 w salce na plebanii spotkanie dla rodziców, których dzieci przygotowują się do I Spowiedzi i Komunii Świętej

7. Przy krzyżu, który jest do ucałowania i adoracji znajduje się skarbona, do której tradycyjnie zbierane są przez cały Wielki Post ofiary z praznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

8. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla dorosłych i młodzieży.

9. W przyszłą niedzielę, z racji dwudziestego czwartego dnia miesiąca po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, zakończona wspólną modlitwą o godz. 20.30 i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.

10. Również w przyszłą niedzielę 24 marca o godz. 16.30 zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Ośrodka Kultury w Grodźcu na prelekcję dotyczącą "Antyoksydanty w profilaktyce przeciw nowotworowej, a produkty firmy Forever Living Products", która poprowadzi Pani Grażyna Kurp. W czasie prelekcji będzie można wesprzeć finansowo chorą na nowotwór, samotnie wychowującą dwójkę dzieci mieszkankę Grodźca.

11. Nasz ubiegłotygodniowy kaznodzieja – ks. Marek Kidoń skierował na nasze ręce list następującej treści:

Drodzy Parafianie, pragnę bardzo serdecznie Wam podziękować za miłe przyjęcie w Waszej wspólnocie parafialnej. Dziękuję za wysłuchanie słowa, które do Was skierowałem, i za odpowiedź na moją prośbę o wsparcie działań Fundacji Hospicyjnej Dajmy Nadzieję, a konkretnie podopiecznych Motylowej Akademii. Jako wspólnota parafialna nabyliście tego dnia 158 szt. książek, 55 audiobooków i 108 kalendarzy i złożyliście za nie do puszek kwotę 1.924,20 zł. Bóg zapłać. Dziękuję także za wszystkie darowizny, które wpływają na konto Fundacji, a zwłaszcza dziękuję tym, którzy stali się stałymi darczyńcami Motylowej Akademii. Już następnego dnia wpłynęło na konto Fundacji 6 wpłat na kwotę 2.300 zł. W sposób szczególny pragnę podziękować Waszym duszpasterzom, którzy - każdy z osobna - wsparli swoją ofiarą podopiecznych Fundacji. Pragnę przypomnieć i zapewnić Was, że w każdą trzecią niedzielę miesiąca odprawiam Mszę św. w intencji wszystkich darczyńców Fundacji, a więc także i Waszej.

12. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kartki świąteczne. Dochód w całości przeznaczony jest na fundusz dla naszych ministrantów.

13. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary z przeznaczeniem na naszą świątynię, szczególnie dzisiejsza złożone na tacę.

14. Zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę katolicką, w tym parafialną gazetkę „NASZ KOŚCIÓŁ”, w której jest dodatek: katecheza „Tylko jedna Msza św…”

15. W minionym tygodniu odeszli od nas: Stefania Adamus l. 76 – zaopatrzona Sakramentami Świętymi i Andrzej Kamiński l. 66. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu /Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…/

16. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, jak również Gościom, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opiekę Matki Bożej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Szczęść Boże.

"Nie ma wolności bez solidarności! Dzisiaj wypada powiedzieć: nie ma solidarności bez miłości - więcej! - nie ma przyszłości człowieka i narodu"