Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA ADWENTU

 

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy ADWENT – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Okres ten ma być dla nas czasem pracy nad sobą, nad naszymi wadami i słabościami oraz ma być czasem bardziej intensywnej modlitwy. Ma nam w tym pomóc udział we Mszach św. zwanych roratami, które będziemy sprawowali każdego dnia od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież oraz wiernych, aby dobrze przygotować swoje serca i sumienia na Boże Narodzenie. Dzieci na każdy dzień rorat przynoszą lampiony oraz podpisane serca z dobrym uczynkiem.

2. We wtorek 30 listopada przypada ostatni wtorek miesiąca. Msza św. o godz. 17.00 będzie jako zbiorowa przy relikwiach św. Ojca Pio. Intencje można zgłaszać. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna do św. Ojca Pio.

3. W środę Msza św. o godz. 17.00 za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy z nowenną.

4. Zapraszamy w każdą środę na spotkania Kręgu Biblijnego o godzinie 17.45 w salce na plebanii.

5. W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po Mszach świętych rannych i wieczornych wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.

6. Spowiedź w pierwszy piatek miesiąca od godz. 6.45 i od godz. 16.30. Msza św. o godz. 7.00 w intencji chorych, których kapłani odwiedzają w domach udzielając świętych sakramentów, a o godz. 17.00 w intencji zmarłych w miesiącu listopadzie. W tym dniu ks. Proboszcz uda się z posługą sakramentalną do chorych, a ks. Mariusz w sobotę. Uprzejmie prosimy o zgłaszanie chorych, którzy w domach pragną przystąpić do sakramentu spowiedzi, aby przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.

7. Przyszła niedziela będzie pierwszą miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Msza św. o godz. 7.00 w intencji Kół Różańcowych i za Parafian.

8. W przyszłą niedzielę członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich naszej parafii będą do puszek zbierali ofiary na paczki mikołajowe dla dzieci.

9. Od przyszłej niedzieli przy wyjściu z kościoła będą do kupienia świece CARITRAS na stół wigilijny. Mała świeca 7 zł, duża 18 zł.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli artykułami spożywczymi i chemicznymi biednych oraz potrzebujących. Wiele rodzin, do których zostały zawiezione Wasze dary, miało łzy w oczach.

11. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć dzisiaj po odśpiewaniu pieśni na zakończenie Mszy św. bezpośrednio u Pana organisty w głównym przedsionku kościoła lub w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

12. Zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę katolicką, w tym parafialną gazetkę „NASZ KOŚCIÓŁ”, w której jest zamieszczony piękny artykuł dr Moniki Kornaszewskiej-Polak pt.: „Maryja – Królowa Polski i Pani Wszystkich Narodów’. Są Tygodniki Katolickie „NIEDZIELA” i „GOŚĆ NIEDZIELNY” w cenie 6 zł. – zaopatrujemy się sami. Redaktor Naczelny Tygodnika „NIEDZIELA” informuje, że od przyszłej niedzieli 5 grudnia koszt tego tygodnika będzie wynosił 8 zł.

13. W nadchodzącym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:

- we wtorek 30 listopada – święto św. Andrzeja Apostoła

- w czwartek 2 grudnia – wspomnienie bł. Karola de Foucaulda, prezbitera

- w piątek 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

- w sobotę 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy

 

14. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu do kopert i przekazane na konto parafialne, które przeznaczamy na spłatę zobowiązań finansowych za wykonanie zewnętrznych schodów do naszego kościoła. Wpłynęła w minionym tygodniu łączna kwota 500 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

15. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, Czcigodnym Gościom oraz łączącym się z nami poprzez transmisję, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia pod szczególną opieką Dobrego Boga, Matki Bożej i naszych Patronek św. Katarzyny i św. Doroty! Szczęść Boże!

"Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki"