Światowy Dzień Młodizeży Kraków 2016
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Ogłoszenia parafialne

KOMUNIKAT BISKUPA SOSNOWIECKIEGO GRZEGORZA KASZAKA

ZAPRASZAJĄCY DO UDZIAŁU W PIESZYCH PIELGRZYMKACH NA JASNĄ GÓRĘ.

 

Umiłowani Diecezjanie!

Podczas gdy chrześcijanie na całym świecie przypominają sobie orędzie Matki Bożej z Fatimy w 100. rocznicę Jej objawień, wierni w naszym kraju wpatrują się w oblicze Czarnej Madonny z Jasnej Góry z racji 300. rocznicy koronacji Jej wizerunku, a diecezja sosnowiecka świętuje 25. rocznicę ustanowienia, nadeszła pora, by - jak mówił Papież Franciszek - zdobyć się na odwagę i „zamienić kanapę na parę butów, które pomogą iść po drogach, o jakich nigdy nie myśleliśmy”. Szczególną okazją do tego może być XXVI Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę - wyjątkowe rekolekcje w drodze, przeżywane w tym roku pod hasłem: „Idźcie i głoście!”.

Umiłowani Diecezjanie, gorąco zachęcam Was do pielgrzymowaniu do naszej Matki i Królowej. Ci z Was, którzy zdecydują się wyruszyć na pielgrzymi szlak do tronu Królowej Polski, będą mogli to uczynić w następujących terminach:

  • od 9 do 13 sierpnia - Pielgrzymka Olkuska Diecezji Sosnowieckiej,
  • od 17 do 19 sierpnia - Wolbromska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę,
  • od 23 do 25 sierpnia - Pielgrzymka Zagłębiowska,
  • od 24 do 25 sierpnia - Piesza Pielgrzymka Parafii Targoszyce oraz Siewierska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę,
  • od 3 do 8 września - Piesza Pielgrzymka Jaworznicka na Jasną Górę.

Ci zaś, którzy z różnych względów nie będą mogli fizycznie uczestniczyć w pieszym pielgrzymowaniu, niech w duchowy sposób przyłączą się do wspólnoty pątników. Więcej informacji na temat pielgrzymek będzie można uzyskać w parafiach u swoich duszpasterzy.

Niech Jasnogórska Pani wyprasza Wam obfite błogosławieństwo, a patron naszej diecezji św. Brat Albert Chmielowski wspomaga w pątniczym trudzie. Bądźcie dla innych świadkami, że warto być dobrym jak chleb.

Wasz Biskup

+ Grzegorz

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj szesnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Po błogosławieństwie mszalnym poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących. Proszę ustawiać się wokół kościoła. Poświęcenie będzie przy zakrystii. Składane ofiary podczas poświęcenia przeznaczamy na kościół. Każdy kierujący otrzyma pamiątkowy obrazek i breloczek. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się obrzęd poświęcenia pojazdów.

2. Jutro przypada dwudziesty czwarty dzień miesiąca – DZIEŃ ADORACJI w naszej wspólnocie parafialnej. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O godz. 20.30 wspólne modlitwy. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski i zakończenie adoracji. W tym dniu odbedzie się również w naszej parafii peregrynacja relikwii św. Brata Alberta, które przywiozą do nas Rycerze Kolumba o godz. 18.00. Pozostaną one z nami aż do zakończenia adoracji, po której bedziemy mogli je uroczyście ucałować. Siostra Bernarda Kostka ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek, podczas briefingu w krakowskiej kurii wyraziła wdzięczność za inicjatywę podjętą z Rycerzami Kolumba i wyjaśniła, że relikwiarz, przy którym będą się modlić wierni w parafiach jest bardzo znamienny, ponieważ przedstawia dłonie trzymające chleb. Chleb jest znakiem wspólnoty pracy, łamania się, dzielenia się czymś, co nosimy w sobie, co jest najcenniejsze i to na tym najbardziej zależało św. Bratu Albertowi- mówiła siostra. Peregrynacja obejmuje program modlitewny w poszczególnych parafiach oraz ogólnopolską akcję charytatywną, zbiórkę koców i pościeli, ewentualnie datków pienieżnych dla noclegowni i domów prowadzonych przez siostry Albertynki. Ta akcja będzie prowadzona przez samych Rycerzy Kolumba przy kościele podczas całek adoracji.

3. We wtorek przypada ostatni wtorek miesiąca. Msza św. o godz. 18.00 będzie jako zbiorowa za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Intencje można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna do św. Ojca Pio z ucałowaniem relikwii.

4. W środę Msza św. o godz. 18.00 za wstawiennictwem NMP Nieustającej Pomocy. Po Mszy nowenna do Matki Bożej.

5. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary w kwocie 300 zł. Bóg zapłać za wspieranie naszego kościoła. Obecnie wykonujemy nowe schody do zakrystii i kaplicy bocznej oraz rewitalizujemy działkę za wikariatem przeznaczoną na parking.

6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym parafialnej gazetki “NASZ KOŚCIÓŁ”.

7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 

  • w poniedziałek 24 lipca – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • we wtorek 25 lipca – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa
  • w środę 26 lipca – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP 
  • w sobotę 29 lipca – wspomnienie św. Marty

8. W minionym tygodniu odeszli od nas: Sławomir Katolik l. 80, Adam Dudek l. 71 i Maria Elżbieta Loch 9 dni. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu /Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…/

9. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, jak również Gościom, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opieką Matki Bożej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Szczęść Boże.

"Pełnię modlitwy osiąga człowiek nie wtedy, kiedy najbardziej wyraża siebie, ale wtedy, gdy w niej najpełniej staje się obecny sam Bóg"