Światowy Dzień Młodizeży Kraków 2016
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj trzydziesta druga niedziela zwykła w roku liturgicznym. Przeżywamy 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Towarzyszą nam dzisiaj relikwie Kapelana Solidarności bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Msza św. o godz. 11.00 w intencji Ojczyzny połączona ze śpiewem pieśni patriotycznych. O godz. 12.00 we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny zabiją dzwony, a my odśpiewamy Hymn Państwowy.

2. Po ogłoszeniach parafialnych odmówimy modlitwę ks. Piotra Skargi za Ojczyznę

3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 7.00 odbył się obrzęd poświęcenia opłatków na stół wigilijny. Informujemy Drogich Parafian, że od jutra Pan Stanisław Sochacki, jak to jest w zwyczaju naszej parafii, będzie roznosił opłatki na stół wigilijny do naszych domów. Przyjmijcie go, Drodzy Parafianie, z otwartością i życzliwością.

4. We wtorek nasz organista, Pan Stanisław Sochacki, będzie obchodził dzień swoich imienin. Dziękując mu za piękną pracę w naszej parafii, życzymy przede wszystkim błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej, wstawiennictwa świętych Patronów, zdrowia, cierpliwości, pogody ducha. Oby jak najdłużej swym talentem służył naszej wspólnocie parafialnej. W intencji Solenizanta w sposób szczególny będziemy się modlili we wtorek podczas Mszy św. o godz. 17.00.

5. W środę Msza św. o godz. 17.00 za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna do Matki Bożej.

6. W piątek przypada trzeci piątek miesiąca. Msza św. do Bożego Miłosierdzia. Po eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka i nowenna do Bożego Miłosierdzia.

7. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 9.30 jako zbiorowa za zmarłych. Intencje można zgłaszać.

8. W przyszłą niedzielę 18 listopada obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ofiarował Kościołowi ten dzień, aby „wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących. (…)”. Caritas Diecezji Sosnowieckiej zaprasza wszystkich do udziału w ogólnopolskiej akcji „Tytka charytatywna”, a tym samym do wsparcia najuboższych. Tytki – to papierowe torby, które już dzisiaj i w przyszłą niedzielę można będzie zabrać do domu, wypełniając je żywnością lub artykułami chemicznymi. Następnie wypełnione Tytki przynosimy z powrotem do parafii do 25 listopada. Zebrane w ten sposób dary, przekazane zostaną ubogim.

9. W przyszły poniedziałek 19 listopada podczas Mszy św. o godz. 17.00 będziemy się modlili za Ojczyznę. Po Mszy św. będzie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznych „ŚPIEWAM TOBIE POLSKO”, który odbył się w październiku. Po Mszy św. wysłuchamy pięknego koncertu jednego z laureatów, Bluesowego Zespołu z Zakładu Karnego w Wojkowicach. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

10. W minioną niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 11.00 do grona Liturgicznej Służby Ołtarza przyjęliśmy 4 nowych ministrantów: Kajetana Kłysa, Łukasza Lesia, Patryka Pitasa i Wojciecha Zaparta. Gratulujemy im, że podjęli się służby Panu Jezusowi przy ołtarzu, a także rodzicom za zaangażowanie nie tylko w wychowanie, ale również w rozwój wiary swoich synów. Zachęcamy innych chłopców, aby dali się zaprosić Panu Jezusowi do służby przy Jego ołtarzu.

11. Zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę katolicką, jest duży wybór czasopism. Jest również parafialna gazetka „NASZ KOŚCIÓŁ”.

12. W nadchodzącym tygodniu w liturgii będziemy wspominali: 

  • w poniedziałek 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • we wtorek 13 listopada – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  • w sobotę 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

 

13. Dziękuję za ofiary złożone w tym tygodniu do kopert i na konto parafialne z przeznaczeniem na prowadzone remonty. Wpłynęła w minionym tygodniu łączna kwota 1.460 zł. Bóg zapłać za wspieranie naszego kościoła. Cały czas trwają prace przy renowacji prezbiterium i frontowej elewacji kościoła. Przyszła niedziela będzie trzecią miesiąca, taca z przeznaczeniem na prowadzone remonty w parafii.

14. W minionym tygodniu odeszli od nas: Bożena Falińska l. 57, Sylwester Bieroński l. 61 i Lucyna Kowalska l 49. – zaopatrzona sakramentami świętymi.. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu (Ojcze nasz, wieczny odpoczynek…).

 

Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, Czcigodnym Gościom, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia pod szczególną opieką Dobrego Boga, wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny i naszych Patronek św. Katarzyny i św. Doroty! Szczęść Boże!

"Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenie, czy zawód, niech myśl wasza biegnie ku Chrystusowi, który was miłuje, który jest wiernym towarzyszem i który pomaga przetrwać każdą trudność".