sdm
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj dwudziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. W poniedziałek 19 sierpnia Msza św. o godz. 18.00 za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki w intencji OJCZYZNY. Po eucharystii modlitwy za Polskę I ucałowanie relikwii Kapelana “SOLIDARNOŚCI”.

3. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

4. W piątek 23 sierpnia o godz. 7.00 w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Będzinie na osiedlu Syberka Msza św. z udziałem pielgrzymów pieszej pielgrzymi do Częstochowy. W środę 21 sierpnia ostatni dzień zapisów do udziału w pieszym pielgrzymowaniu na Jasną Górę. Zachęcamy do licznego udziału. Będzie to okazja, aby odpokutować za swoje grzechy, a nade wszystko pogłębić wiarę i oddać cześć NMP. Pielgrzymi mogą przynosić swoje bagaże do salki na plebanii w czwartek 22 sierpnia w godz. 18.30-19.30 lub w piątek od godz. 6.30 bezpośrednio na parking na Syberce do samochodu oznaczonego: GRUPA XIV.

5. W sobotę dwudziesty czwarty dzień miesiąca – adoracja w naszej wspólnocie. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. O godz. 20.30 wspólne modlitwy zakończone Apelem Jasnogórskim.

6. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary do kopert i na konto parafialne z przeznaczeniem na nową posadzkę w kwocie 7.850 zł. Dziękuję za złożone dzisiaj ofiary na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Bóg zapłać za wspieranie naszego kościoła. Cały czas trwają pracę remontowe świątyni.

7. Zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę katolicką, w tym parafialną gazetkę „NASZ KOŚCIÓŁ”.

8. W czekającym nas tygodniu w liturgii będziemy wspominali: 

  • we wtorek 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • w środę 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • w czwartek 22 sierpnia – Najświętszej Maryi Panny Królowej
  • w sobotę 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, Apostoła

 

9. W minionym tygodniu odeszli od nas: Włodzimierz Drożdż l. 80, Jacek Komorowski l. 55 i Andrzej Zajęcki l. 64. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu /Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…/

10. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, jak również Gościom, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opieką Matki Bożej Grodzieckiej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Szczęść Boże.

"Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi!"