Światowy Dzień Młodizeży Kraków 2016
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny.

2. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. O godz. 19.30 gromadzimy się w Gródkowie przy ul. Wspólnej, aby uczestniczyć w Drodze Krzyżowej. Zachęcamy wiernych do licznego udziału. We wtorek po godz. 16.00 będziemy zabierali krzyże, aby je przechować na parafii do przyszłego roku.

3. W środę Msza św. o godz. 18.00 za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie majowym nowenna do Matki Bożej.

4. W czwartek będziemy przeżywali szóstą rocznicę nawiedzenia naszej parafii przez Kopię Obrazu Jezusa Miłosiernego i Relikwii św. Jana Pawła II. Msza św. o godz. 7.00 z okazji 24. rocznicy śmierci ks. Prałata Leopolda Szweblika. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i adoracja. O godz. 20.30 wspólne modlitwy zakończone odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

5. W sobotę 26 maja Szkoła Duchowości Tercjarskiej. Początek o godz. 10.00 na placu przy kościele, skąd wyruszymy do kościoła na DOROTCE, odprawiając nabożeństwo Męki Pańskiej. Na DOROTCE Liturgia Godzin, konferencja, Msza św. i Koronka Franciszkańska. Zapraszamy do udziału.

6. W sobotę przeżyjemy Dzień Matki. Msza św. o godz. 18.00, jako zbiorowa za nasze zmarłe mamy i w intencji o błogosławieństwo Boże dla naszych mam żyjących. Intencje można zgłaszać.

7. W przyszłą niedzielę 27 maja zapraszamy do udziału w pielgrzymce mężczyzn do Piekar. Wyruszamy z kościoła w Żychcicach o godz. 7.00.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Msza św. o godz. 11.00 będzie jako Prymicyjna ks. Grzegorza Fudro.

9. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz chorej mamy uczniów naszej szkoły w Grodźcu.

10. Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Będzina wraz z będzińskim Duchowieństwem serdecznie zapraszają na koncert pod tytułem „Dziękuję Ci Mamo !” Koncert ten, zorganizowany z okazji Święta Matki, odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie w poniedziałek 28 maja o godzinie 1600. Wstęp na koncert jest bezpłatny, a organizatorzy przygotowali dla wszystkich Mam wiele miłych atrakcji.

11. Za półtora tygodnia przeżyjemy uroczystość Bożego Ciała. Procesja będzie tak, jak w ubiegłym roku. W przyszłą niedzielę podamy szczegóły.

12. W dniach od 23 do 26 czerwca 2018 r. wyruszy IV Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa. Pielgrzymka rozpocznie się w Będzinie-Grodźcu i będzie przebiegała przez Jasną Górę, Kalisz i Licheń. Bliższe informacje, regulamin i zapisy na stronie www.pielgrzymka.olkusz.pl Zachęcamy do udziału.

13. W zakrystii są do odbioru bilety-cegiełki na charytatywny koncert, który organizuje w Sosnowcu CARITAS naszej diecezji.

14. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby parafii. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary do kopert i na konto parafialne w kwocie 780 zł. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Bóg zapłać za wspieranie naszego kościoła. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim rodzicom dzieci pierwszokomunijnych z Gródkowa za złożoną ofiarę 1730 zł i tym rodzicom dzieci pierwszokomunijnych z Grodźca, którzy złożyli ofiarę 1950 zł. Dary te przeznaczone będą na częściowe pokrycie kosztów malowania obrazu Jezusa Miłosiernego.

15. Zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę katolicką, w tym parafialną gazetkę „NASZ KOŚCIÓŁ”.

16. W czekającym nas tygodniu w liturgii wspominamy: 

  • w poniedziałek 21 maja – święto NMP Matki Kościoła 
  • w środę 24 maja – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • w sobotę 26 maja św. Filipa Nereusza, prezbitera

 

17. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, jak również Gościom, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opieką Matki Bożej Grodzieckiej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Szczęść Boże.

"Pragnienie, by żyć lepiej, nie jest niczym złym, ale błędem jest styl życia, który wyżej stawia dążenie do tego, by mieć aniżeli być, i chce więcej mieć, nie po to aby bardziej być, lecz by doznać w życiu najwięcej przyjemności"