Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Dzisiaj przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 i z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. W przyszłą niedziele Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 11.00 oraz o godz. 16.30.

2. Wychodząc dzisiaj z kościoła możemy ofiarami składanymi do puszki wesprzeć działalność kościołów na Misjach.

3. Przy wyjściu z kościoła można się jeszcze zaopatrzyć w skarbonki, do których podczas Wielkiego Postu zbieramy pieniądze z przeznaczeniem dla biednych i potrzebujących. Zabierając skarbonkę składamy w ofierze 2 zł. przeznaczone na Caritas.

4. Od najbliższego poniedziałku 1 marca Msze św. wieczorne w tygodniu będą odprawiane o godz. 18.00.

5. W poniedziałek Msza św. o godz. 18.00 w intencji Żołnierzy Wyklętych.

6. W środę Msza św. wieczorna za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy z nowenną.

7. W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te pierwsze dni tygodnia po Mszach świętych rannych i wieczornych wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godz. 6.45 i od godz. 16.00. Nie zaniedbujmy systematycznego korzystania z sakramentu pojednania.

8. W piątek i w sobotę od godz. 8.30 udamy się z posługą sakramentalną do chorych i samotnych. Można zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9. W piątek Msza św. o godz. 7.00 w intencji chorych, których kapłani odwiedzają w domach z posługą sakramentalną – zapraszamy do udziału w tej Mszy św. rodziny naszych Drogich chorych, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w miesiącu lutym.

10. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla dorosłych i młodzieży.

11. W sobotę przypada szósty dzień miesiąca. W kościele na Dorotce o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Eucharystia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

12. Przyszła niedziela będzie pierwszą miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja. Msza św. o godz. 7.00 w intencji Kół Różańcowych i za Parafian.

13. Przy krzyżu, który jest wystawiony na środku kościoła znajduje się skarbona, do której tradycyjnie zbierane są przez cały Wielki Post ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

14. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary z przeznaczeniem na naszą świątynię. W ubiegłym tygodniu wpłynęły ofiary złożone do kopert i przelane na konto parafii w kwocie 670 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

15. Można nabywać kartki świąteczne u lektorów i ministrantów lub w zakrystii. Składane ofiary są przeznaczone na fundusz ministrancki.

16. Zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę katolicką, w tym parafialną gazetkę „NASZ KOŚCIÓŁ”, w której jest piękny artykuł dr Moniki Kornaszewskiej-Polak pt.: „ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA”

17. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii będziemy wspominali: 

  • we wtorek 2 marca, wspomnienie św. Heleny
  • w czwartek 4 marca święto św. Kazimierza, Królewicza

 

18. W minionym tygodniu odeszła od nas: Halina Bacia l. 85. Polećmy zmarłą Miłosiernemu Bogu /Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…/

19. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, jak również Gościom oraz łączącym się z nami poprzez transmisję, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opiekę Matki Bożej Grodzieckiej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Szczęść Boże.

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"