Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj siedemnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Po Mszy św. poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących. Proszę ustawiać się wokół kościoła. Poświęcenie będzie przy zakrystii. Podczas poświęcenia każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek i breloczek lub różaniec. Składane ofiary podczas poświęcenia przeznaczamy na nasz kościół.

2. Wychodząc dzisiaj z kościoła można złożyć do puszki ofiarę przeznaczoną dla dotkniętych skutkami powodzi w Polsce i Europie.

3. We wtorek przypada ostatni wtorek miesiąca. Msza św. o godz. 18.00 będzie jako zbiorowa za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Intencje można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna do św. Ojca Pio.

4. W środę Msza św. o godz. 18.00 za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po jej zakończeniu nowenna.

5. Przyszła niedziela będzie pierwszą miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Msza św. o godz. 7.00 w intencji Kół Różańcowych i za Parafian, a o godz. 11.00 w intencji obchodzących rocznice, jubileusze i imienny. Intencje można zgłaszać.

6. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się sierpień - miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce.

7. W przyszłą niedzielę 1 sierpnia przypada 77. rocznica Powstania Warszawskiego. W modlitwie będziemy pamiętali o tych, którzy oddali swoje, czasem bardzo młode życie, w obronie Polski. Dobrym zwyczajem byłoby w tym dniu uczczenie poległych przez wywieszenie na domach flagi narodowej.

8. W piątek 6 sierpnia rozpoczniemy przeżywanie Odpustu na DOROTCE z racji święta Przemienienia Pańskiego. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w intencji wszystkich Drogich Parafian. Po Mszy św. w uroczystej procesji przyniesiemy obraz Matki Bożej Dobrej Przemiany z DOROTKI do kościoła. W niedzielę 8 sierpnia o godz. 11.00 procesja z głównego kościoła na DOROTKĘ z obrazem Matki Bożej, gdzie odprawimy o godz. 12.00 uroczystą sumę odpustową.

9. Dziękuję za składane ofiary z przeznaczeniem na nasz kościół. W minionym miesiącu wpłynęły ofiary do kopert i na konto parafialne w kwocie 1.130 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

10. W kropielnicach w przedsionku kościoła jest już do używania woda święcona.

11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym parafialnej gazetki „NASZ KOŚCIÓŁ”.

12. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:

- w poniedziałek 26 lipca – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

- w czwartek 29 lipca – wspomnienie św. Marty

- w sobotę 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

13. W minionym tygodniu odeszła od nas: Lilianna Ornat l. 69. Polećmy zmarłą Miłosiernemu Bogu /Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…/

14. Wszystkim naszym Drogim Parafianom i Gościom oraz łączącym się z nami poprzez transmisję życzymy dobrego i pięknego tygodnia pod orędownictwem Matki Bożej GrodzieckiejiI naszych Patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Dzieciom, młodzieży i tym, którzy udają się na wakacje i urlopy życzymy udanej pogody oraz bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech nie zabraknie w tym czasie modlitwy oraz Mszy Świętej niedzielnej, która jest źródłem życia dla każdego chrześcijanina. Jezus Chrystus niech będzie dla Was Drogą i Prawdą i Życiem, abyście z radością odnajdywali Go na wakacyjnych ścieżkach i szczęśliwie wrócili do swoich rodzin i naszej Parafii. Na czas, który przed nami wszystkim życzymy: Szczęść Boże.

"Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi!"