przeczytaj o projekcie dofinansowanym z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Dzisiaj przeżywamy szóstą niedzielę wielkanocną.

2. Od dzisiaj, w związku z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów, wg. którego w miejscach kultu religijnego będzie mogła przebywać jednocześnie jedna osoba na 10 m2 powierzchni, informujemy Parafian, że w naszym kościele może we Mszach św. i nabożeństwach uczestniczyć jednocześnie 102. osoby, a w kaplicy na cmentarzu 14 osób. Zachęcamy Parafian do powrotu do uczestnictwa we Mszach św. w kościele, do korzystania ze spowiedzi św., wielkanocnej. Informujemy, że zostało zamontowane nagłośnienie wokół kościoła.

3. W poniedziałek obchodzimy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Rocznicę uczcimy w naszym kościele krótkim koncertem, który odbędzie się po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym. Koncert „W hołdzie papieżowi” przygotowali i poprowadzą Agnieszka Zimna i Piotr Pudełko.

4. We wtorek przypada dziewiętnasty dzień miesiąca, Msza św. wieczorna za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki w intencji Ojczyzny.

5. Zapraszamy we wtorek 19 maja o godz. 19.00 na Męski Różaniec, który odbędzie się w kościele parafii pw. Chrystusa Króla w Sosnowcu - Klimontowie przy ul. Kraszewskiego 25. Majową modlitwę poprowadzi ks. Krzysztof Bendkowski. Mężczyżni staną z różańcem jako orężem, by przepraszać i bronić naszą Matkę. Przepraszać za wszystkie zniewagi jakich doświadczyła w ostatnim czasie. Prosić o wstawiennictwo za swoje żony, dzieci, za rodziny by były Bogiem silne.

6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa majowego.

7. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali ósmą rocznicę nawiedzenia naszej parafii przez Kopię Obrazu Jezusa Miłosiernego i Relikwii św. Jana Pawła II. Msza św. o godz. 7.00 z okazji 26. rocznicy śmierci ks. Prałata Leopolda Szweblika. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i adoracja. O godz. 20.30 wspólne modlitwy zakończone odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

9. W przyszłą niedzielę, z okazji Dnia Matki, przypadającego we wtorek 26 maja, Msza św. o godz. 11.00, jako zbiorowa za nasze zmarłe mamy i w intencji o błogosławieństwo Boże dla naszych mam żyjących. Intencje można zgłaszać.

10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

11. Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 Msza św. i Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji ustania szerzącej się pandemii, a nasz kościół jest każdego dnia otwarty, abyśmy mogli przychodzić do Pana Jezusa na indywidualną modlitwę, a Msze św. w tygodniu o godz. 15.00 i 18.00 oraz w niedzielę są transmitowane do internetu poprzez nasza stronę i faecebooka.

12. Informujemy tych Parafian, którzy mają słaby słuch i korzystają ze słuchawek, że w naszym kościele jest położona tzw. pętla indukcyjna. W związku z tym, uczestnicząc w kościele we Mszach św. i nabożeństwach możecie wszystko słyszeć bezpośrednio poprzez Wasze słuchawki.

13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Są Tygodniki Katolickie: „NIEDZIELA” i „GOŚĆ NIEDZIELNY” w cenie 6 zł. Zaopatrujemy się sami. Przy wyjściu z kościoła kolejny numer parafialnej gazetki „NASZ KOŚCIÓŁ”, w której znajduje się regulamin Diecezjalnego konkursu plastycznego z okazji 100. Rocznicy urodzin św. Jana Pawła II „TOTUS TUUS”.

14. Tacę niedzielną z racji trzeciej niedzieli miesiąca, przeznaczoną na prowadzone remonty, składamy do koszyczka przy wyjściu z kościoła.

15. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni, te na tacę, szczególnie dzisiaj z racji trzeciej niedzieli miesiąca, jak również składane przelewem na konto parafii. Serdeczne Bóg zapłać. Informujemy Parafian, że zostało odnalezione stare tabernakulum, pochodzące z naszego barokowego ołtarza. Jest w bardzo złym stanie, ale z pomocą konserwatorów, przywrócimy je do dawnej świetności. Tabernakulum już zostało przewiezione do pracowni konserwatorskiej. Odnowiliśmy również w minionym tygodniu kamienną chrzcielnicę, która została umieszczona w przedsionku kościoła.

16. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Weronika Karolina Karpik panna z naszej parafii i Tomasz Przemysław Gwiżdż kawaler z naszej parafii – zapowiedź pierwsza; Daria Angelika Wulczyńska panna z naszej parafii i Jakub Andrzej Bielecki kawaler z parafii pw. Chrystusa Króla w Dąbrowie Górniczej – zapowiedź druga.

17. W czekającym nas tygodniu w liturgii będziemy wspominali: 

  • w poniedziałek 18 maja wspomnienie św. Jana I, papieża i męczennika 
  • w piątek 22 maja – wspomnienie św. Rity z Cascia, zakonnicy

 

18. W minionym tygodniu odeszli od nas: Barbara Grudzień l. 74 i Edmund Sikora l. 79 – zaopatrzony sakramentami świętymi. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu /Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…/

19. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, obecnym w kościele i łączącym się z nami poprzez transmisję, jak również Gościom, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opieką Matki Bożej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Szczęść Boże.

"Pełnię modlitwy osiąga człowiek nie wtedy, kiedy najbardziej wyraża siebie, ale wtedy, gdy w niej najpełniej staje się obecny sam Bóg"