Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj siedemnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Po Mszy św. poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących. Proszę ustawiać się wokół kościoła. Poświęcenie będzie przy zakrystii. Podczas poświęcenia każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek i breloczek. Składane ofiary podczas poświęcenia przeznaczamy na nasz kościół. Również w przyszłą niedzielę 31 lipca odbędzie się obrzęd poświęcenia pojazdów mechanicznych.

2. Dzisiaj, zgodnie z życzeniem papieża Franciszka obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy za osoby starsze wiekiem, szczególnie w najbliższy wtorek, kiedy będziemy obchodzili wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny i dziadków Pana Jezusa.

3. Dzisiaj przypada dwudziesty czwarty dzień miesiąca – DZIEŃ ADORACJI w naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. O godz. 20.30 wspólne modlitwy, zakończone Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. We wtorek przypada ostatni wtorek miesiąca. Msza św. o godz. 18.00 będzie jako zbiorowa za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Intencje można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna do św. Ojca Pio.

5. W środę Msza św. o godz. 18.00 za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po jej zakończeniu nowenna.

6. W sobotę 6 sierpnia rozpoczniemy przeżywanie Odpustu na DOROTCE z racji święta Przemienienia Pańskiego. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w intencji wszystkich Drogich Parafian. Po Mszy św. w uroczystej procesji przyniesiemy obraz Matki Bożej Dobrej Przemiany z DOROTKI do kościoła. W niedzielę 7 sierpnia o godz. 11.00 procesja z głównego kościoła na DOROTKĘ z obrazem Matki Bożej, gdzie odprawimy o godz. 12.00 uroczystą sumę odpustową.

7. Dziękuję za składane ofiary z przeznaczeniem na nasz kościół. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary do kopert i na konto parafialne w kwocie 1.230 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym parafialnej gazetki „NASZ KOŚCIÓŁ”.

9. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii będziemy wspominali:

- w poniedziałek 25 lipca – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców

- we wtorek 26 lipca – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

- w czwartek 28 lipca – wspomnienie św. Szarbela Makhlufa, prezbitera

- w piątek 29 lipca – wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza

 

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

  • Iwona Agnieszka BABIARZ panna z naszej parafii i Michał Julian CICHOŃ kawaler z naszej parafii – zapowiedź trzecia;
  • Agnieszka Maria ZIMNA panna z naszej parafii i Piotr Eryk PUDEŁKO kawaler z parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Tychach, archidiecezja Katowicka – zapowiedź trzecia;
  • Ewelina Dorota ŚCIGAŁA panna z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i NMP Wspomożycielki Wiernych w Wysokiej i Marcin Tomasz POTALSKI kawaler z naszej parafii – zapowiedź druga;
  • Renata Agnieszka BERNAT panna z naszej parafii i Michał Artur CISZCZONIK kawaler z parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi-Piaskach – zapowiedź druga;
  • Alicja JĘSIEK panna z naszej parafii i Oleksii Horbachov kawaler ze Świątyni Święto-Mikołajewskiej w Biełgoradzie Dnistrowskim na Ukrainie – zapowiedź pierwsza.

 

11. Jest już nowy zeszyt intencji mszalnych na rok 2023. Uprzejmie proszę, aby intencje zamawiać w kancelarii parafialnej.

12. W minionym tygodniu odeszli od nas: Czesława Majkutewicz l. 88, Henryk Tytus l. 80, Alicja Miodek l. 85, Jerzy Bocianiak l. 72 i Waldemar Machura l. 84. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu /Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…/

13. Wszystkim naszym Drogim Parafianom i Gościom oraz łączącym się z nami poprzez transmisję życzymy dobrego i pięknego tygodnia pod orędownictwem Matki Bożej GrodzieckiejiI naszych Patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Dzieciom, młodzieży i tym, którzy udają się na wakacje i urlopy życzymy udanej pogody oraz bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech nie zabraknie w tym czasie modlitwy oraz Mszy Świętej niedzielnej, która jest źródłem życia dla każdego chrześcijanina. Jezus Chrystus niech będzie dla Was Drogą i Prawdą i Życiem, abyście z radością odnajdywali Go na wakacyjnych ścieżkach i szczęśliwie wrócili do swoich rodzin i naszej Parafii. Na czas, który przed nami wszystkim życzymy: Szczęść Boże.

"Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna".