Światowy Dzień Młodizeży Kraków 2016
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj druga niedziela zwykła. Obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRANTA I UCHODŹCY.

2. KOMUNIKAT Prezydium Konferencji Episkopatu Polski ws. procedowania obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej zwiększającej ochronę prawa do życia.

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski dziękujemy organizatorom obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”, wolontariuszom zbierającym podpisy, 830 tysiącom obywateli, którzy podpisali się pod tym projektem oraz wszystkim posłom, którzy – głosując za życiem – udzielili poparcia temu obywatelskiemu projektowi ustawy. Ufamy, że wkrótce zostaną zwiększone prawne gwarancje ochrony życia najsłabszych przez powstrzymanie aborcji eugenicznej.

Kilka dni temu Ojciec Święty Franciszek – przemawiając do dyplomatów z całego świata – powiedział, że po siedemdziesięciu latach od przyjęcia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka wciąż są łamane prawa podstawowe. „Przede wszystkim – podkreślił papież – prawo do życia, wolności i nienaruszalności każdej osoby ludzkiej. Nasze prawa naruszają nie tylko wojny, czy przemoc. W naszych czasach pojawiają się formy bardziej subtelne: myślę przede wszystkim o niewinnych dzieciach, odrzuconych jeszcze zanim się urodzą; czasem niechcianych, tylko dlatego, że są chore, czy zdeformowane, albo z powodu egoizmu dorosłych” (Watykan, 8 stycznia 2018 r.).

W kontekście trwających prac nad wspomnianym obywatelskim projektem ustawy, bardzo prosimy o modlitwę w intencji ochrony prawa do życia.

Podpisali: Arcybiskup Stanisław Gądecki, Arcybiskup Marek Jędraszewski i biskup Artur Miziński

 

3. Gościmy w naszej wspólnocie Wykonawców Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Dziękuję serdecznie rodzinom za przyjęcie wykonawców pod swój dach. W zakrystii są do odbioru zaproszenia-wejściówki na dzisiejszy Koncert Galowy Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się o godz. 16.00 w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie na os. Syberka. Wstęp jest wolny, każdy może w tym Koncercie uczestniczyć.

4. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wszyscy uczniowie Chrystusa modlą się, by „nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz”.

5. W środę przypada Dzień Judaizmu z Kościołem Katolickim w Polsce

6. W środę Msza św. o godz. 17.00 za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po eucharystii nowenna.

7. W piątek z racji trzeciego piątku miesiąca Msza św. o godz. 17.00 do Bożego Miłosierdzia. Po eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka i Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

8. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 9.30, jako zbiorowa za zmarłych Intencje można zgłaszać. Dołączmy do tej Mszy św. naszych zmarłych dziadków i bacie.

9. Przyszła niedziela będzie trzecią miesiąca. Taca z przeznaczeniem na prowadzone w parafii remonty.

10. Dziękujemy za tak serdecznie przyjęcie kapłanów podczas wizyt duszpasterskich i za złożone ofiary na kościół i na kolędę. W czekającym nas tygodniu kolęda wg. następującego porządku:

  • w poniedziałek 15 stycznia od godz. 9.00 ul. Limanowskiego numery parzyste – jeden kapłan od początku i ul. Limanowskiego numery nieparzyste – jeden kapłan od początku; od godz. 13.00 ul. Doroty – jeden kapłan od początku, od godz. 14.30 ul. Jana Matejki – jeden kapłan od początku i od godz. 15.00 ul. Żytnia
  • we wtorek 16 stycznia od godz. 9.00 ul. Wolności numery nieparzyste – jeden kapłan od początku i od godz. 14.30 ul. Osiedlowa – jeden kapłan od początku
  • w środę 17 stycznia od godz. 13.00 ul. Wróblewskiego – jeden kapłan od początku i od godz. 14.30 ul. Barlickiego – jeden kapłan od początku
  • w czwartek 18 stycznia ostatni dzień kolędy od godz. 14.00 ul. Hutnicza – jeden kapłan od początku, od godz. 14.00 ul. Mjr. Zagórnego domy prywatne – jeden kapłan od początku i od godz. 14.30 – ul. Orzeszkowej – jeden kapłan od początku
  • W piątek 19 stycznia od godz. 14.00 i w sobotę 20 stycznia od godz. 10.00 będą uzupełnienia. Kogo nie było w domu, a ma życzenie przyjąć kapłana, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej celem umówienia wizyty.

 

11. Zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę katolicką. Jak zawsze jest duży wybór czasopism, w tym kolejny numer parafialnej gazetki „NASZ KOŚCIÓŁ”.

12. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 

  • w środę 17 stycznia – św. Antoniego, opata
  • w piątek 19 stycznia – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

 

13. W minionym tygodniu odeszli od nas: Józefa Pietras l. 84 – zaopatrzona sakramentami świętymi, Anna Ptak l. 90 – zaopatrzona sakramentami świętymi i Stanisław Makola l. 82 – zaopatrzony sakramentami świętymi. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu /Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…/

14. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, jak również Gościom, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opieką Matki Bożej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Szczęść Boże.

"Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi!"