Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. Tydzień temu papież Franciszek rozpoczął uroczyście XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Otwierając ten synod, Papież Pragnie by w jego pracach uczestniczyli nie tylko Biskupi. Zaprasza on wszystkich ochrzczonych do uczestnictwa w procesie słuchania i rozeznawania woli Bożej dla Kościoła. Również w naszej parafii będą trwały konsultacje synodalne prowadzone przez ks. Proboszcza oraz parafialnego koordynatora synodu, którym jest Marek Walancik. W ciągu najbliższym kilku miesięcy będziemy się spotykać z grupami parafialnymi, by rozmawiać na tematy proponowane przez Ojca Świętego. Będziemy przyglądać się w jaki sposób razem, duchowni i świeccy, budujemy wspólnotę Kościoła, pochylimy się nad trudnościami we wzajemnym dialogu i zastanowimy się jak jeszcze lepiej możemy wspólnie szukać woli Bożej. W konsultacjach wezmą nie tylko grupy parafialne. Każdy z was, bez wyjątku, jest zaproszony do tego by przyjść i podzielić się swoim doświadczeniem życia i uczestnictwa w misji Kościoła. Zarówno ja, jak i koordynator chcemy wysłuchać każdego z was. Każdy głos jest ważny. Na spotkanie i rozmowę można się umówić z nami osobiście lub przez parafialny numer telefonu 883 159 522. Można też kontaktować się bezpośrednio z wyznaczonym przez ks. Biskupa diecezjalnym koordynatorem prac synodalnych pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź pod numerem telefonu podanym na stronie www.diecezja.sosnowiec.pl

3. W poniedziałek będziemy obchodzili święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Podczas nabożeństwa różańcowego modlić się będziemy za lekarzy i pielęgniarki, szczególnie należących do naszej wspólnoty parafialnej. 

4. We wtorek z racji dziewiętnastego dnia miesiąca i liturgicznego wspomnienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki Msza św. wieczorna i poprzedzające Nabożeństwo Różańcowe w intencji Ojczyzny.

5. W środę Msza św. wieczorna za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, nowennę do Matki Bożej odmówimy zaraz po różańcu.

6. W czwartek 21 pażdziernika po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców, którzy nie mogli być na spotkaniu 7 października.

7. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II – patrona naszego dekanatu. Msza św. odpustowa zostanie odprawiona w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Łagiszy o godz. 18.00. Eucharystię poprzedzi Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30.

8. W przyszłą niedzielę dwudziesty czwarty dzień miesiąca – DZIEŃ ADARACJI. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20.30. O godz. 20.30 rozpoczniemy modlitwy wspólne, zakończone odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

9. Zbliża się powoli Uroczystość Wszystkich Świętych. Czas, szczególnie dla nas katolików, pamięci o bliskich nam zmarłych. Pamiętajmy, że najlepszą pomocą dla zmarłych jest modlitwa, a szczególnie Msza św. połączona z przyjęciem Komunii św. Wśród przygotowań, kupowania kwiatów, wiązanek i zniczy, nie zapominajmy o najważniejszym: MODLITWIE! W tym okresie najbardziej skuteczną modlitwą są wypominki ofiarowywane za zmarłych. Wypominki roczne i półroczne będą odczytywane i modlitwy za zmarłych zanoszone przed każdą Mszą św. w niedzielę. Zachęcamy również do modlitw i składania wypominek oktawalnych, połączonych z Mszami świętymi i specjalnymi modlitwami za tych zmarłych. Msze św. oktawalne za zmarłych będą odprawiane od 1 do 8 listopada o godzinie 17.00, a po ich zakończeniu będzie nabożeństwo za zmarłych. Kartki na wypominki są dołączone do dzisiejszego wydania Parafialnej Gazetki „NASZ KOŚCIÓŁ” i wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

10. W poniedziałek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele, tak jak w każdą niedzielę. W kaplicy na cmentarzu Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 15.30. Tak, jak w latach poprzednich o godz. 15.00 w kaplicy cmentarnej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia połączoną z wypominkami jednorazowymi.

11. Przypominamy, że nadal można przesyłać intencje do modlitwy, które zanosimy do Pana Boga we Wspólnocie Modlitwy Matki Bożej Dobrej Przemiany. Numer telefonu: 577 385 200

12. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu do kopert i przelane na konto parafialne. Wpłynęła łączna kwota 1.170 zł. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Serdeczne Bóg zapłać!

13. Przypominamy o zakrywaniu w kościele ust i nosa, jak również o dezynfekcji dłoni.

14. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym parafialnej gazetki „NASZ KOŚCIÓŁ”, w której znajduje się, jako dodatek tekst Listu pasterskiego w związku z XVI Zgromadzeniem Ogólnym Synodu Biskupów: „SYNOD, CZYLI NASZA WSPÓLNA DROGA”.

15. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii będziemy wspominali:

- w poniedziałek 18 października – święto św. Łukasza Ewangelisty

- we wtorek 19 października – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika

- w środę 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera

- w piątek 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

 

16. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom i Czcigodnym Gościom oraz łączącym się z nami poprzez transmisję, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia pod szczególną opieką Dobrego Boga i Matki Bożej Grodzieckiej oraz naszych Patronek św. Katarzyny i św. Doroty! Szczęść Boże!

"Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże - owa miłość łaskawa, współczująca, wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom Świętości Boga"