Światowy Dzień Młodizeży Kraków 2016
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj trzydziesta druga niedziela zwykła w roku liturgicznym. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na pomoc Kościołom w potrzebie.

2. Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak skierował do nas zaproszenie do wspólnej modlitwy za zmarłych kapłanów, która odbędzie się w sobotę 18 listopada o godz. 17.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie. Treść zaproszenia jest zamieszczona w parafialnej gazetce „NASZ KOŚCIÓŁ”.

3. Po ogłoszeniach parafialnych będzie obrzęd poświęcenia opłatków na stół wigilijny. Informujemy Drogich Parafian, że od jutra Pan Stanisław, jak to jest w zwyczaju naszej parafii, będzie roznosił opłatki na stół wigilijny do naszych domów. Przyjmijcie go, Drodzy Parafianie, z otwartością i życzliwością.

4. Jutro nasz organista, Pan Stanisław Sochacki, będzie obchodził dzień swoich imienin. Dziękując mu za piękną pracę w naszej parafii, życzymy przede wszystkim błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej, wstawiennictwa świętych Patronów, zdrowia, cierpliwości, pogody ducha. Oby jak najdłużej swym talentem służył naszej wspólnocie parafialnej. W intencji Solenizanta w sposób szczególny modlimy się dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 7.00.

5. W środę Msza św. o godz. 17.00 za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej.

6. W piątek przypada trzeci piątek miesiąca. Msza św. do Bożego Miłosierdzia. Po eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka i nowenna do Bożego Miłosierdzia.

7. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 9.30 jako zbiorowa za zmarłych. Intencje można zgłaszać w tymczasowej zakrystii w kościele lub kancelarii parafialnej.

8. W przyszłą niedzielę 19 listopada obchodzimy I Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ofiarował Kościołowi ten dzień, aby „wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących. (…)”. Caritas Diecezji Sosnowieckiej zaprasza wszystkich do udziału w ogólnopolskiej akcji „Tytka charytatywna”, a tym samym do wsparcia najuboższych. Tytki – to papierowe torby, które w przyszłą niedzielę można będzie zabrać do domu, wypełniając je żywnością lub artykułami chemicznymi. Następnie wypełnione Tytki przynosimy z powrotem do parafii do 26 listopada. Zebrane w ten sposób dary, przekazane zostaną ubogim.

9. Młodzież z klas siódmych Szkół Podstawowych oraz drugich Gimnazjum zapraszamy do zapisywania się, w celu rozpoczęcia przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież zapisują rodzice w kancelarii parafialnej, od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej wieczornej. Pierwsze spotkanie dla młodzieży odbędzie się w środę 22 listopada w kościele, o godz. 17.30. Rodzice przychodzą do kancelarii parafialnej wraz ze swoim dzieckiem!

10. W sobotę 25 listopada w naszej parafii przeżywać będziemy odpust z racji wspomnienia naszej patronki – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i suma odpustowa o godz. 17.00, podczas której młodzież naszej parafii z rąk Jego Ekscelencji Biskupa Grzegorza Kaszaka przyjmie sakrament bierzmowania. Po eucharystii procesja wokół kościoła, do której udziału zapraszamy wszystkich Drogich Parafian.

11. Zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę katolicką, jest duży wybór czasopism. Jest również parafialna gazetka „NASZ KOŚCIÓŁ” – numer podwójny, z artykułem dotyczącym nowych patronów ulic.

12. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w sobotę 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

13. Dziękuję za ofiary złożone w tym tygodniu do kopert i na konto parafialne z przeznaczeniem na prowadzone remonty. Wpłynęła w minionym tygodniu łączna kwota 1.460 zł. Bóg zapłać za wspieranie naszego kościoła. Cały czas trwają prace przy renowacji prezbiterium i zewnętrznej elewacji głównej nawy kościoła. Przyszła niedziela będzie trzecią miesiąca, taca z przeznaczeniem na prowadzone remonty w parafii.

14. W minionym tygodniu odeszli od nas: Wiesław Pozłótko l. 73 – zaopatrzony sakramentami świętymi i Zofia Roch l 63. – zaopatrzona sakramentami świętymi.. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu (Ojcze nasz, wieczny odpoczynek…).

 

Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, Czcigodnym Gościom, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia pod szczególną opieką Dobrego Boga, wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny i naszych Patronek św. Katarzyny i św. Doroty! Szczęść Boże!

"Dzisiaj jesteście małym płomykiem, ale dzięki łasce Bożej możecie się stać płonącą pochodnią, niosącą światło Ewangelii i ciepło waszej wzajemnej miłości i przyjaźni wszystkim rodakom"