przeczytaj o projekcie dofinansowanym z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Procesja Bożego Ciała

boze cialo

Już niebawem, w czwartek 23 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Przepiękna tradycja procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, przygotowywanych przez wiernych. W ten dzień wierni przystrajają swoje domy flagami i wizerunkami Chrystusa, umieszczanymi w oknach swoich domów i mieszkań.

Wychodzimy na ulice naszych miejscowości, aby dać świadectwo przynależności do Chrystusa!!! Za dziesięć dni procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami naszej parafii. Tak, jak w ubiegłym roku przygotujemy ołtarze, ale nade wszystko swoje serca. Pan Jezus pragnie, abyśmy kroczyli w życiu Jego śladami. Przygotujmy się do tego wydarzenia jak najlepiej. Poprzez spowiedź i przyjęcie w tym szczególnym dniu Komunii św. Pomóżmy w przystrojeniu ołtarzy. Niech będzie to Święto całej naszej wspólnoty parafialnej. I choć już będą wakacje, to niech nie zabraknie dzieci i młodzieży!

Chrystus na nas czeka.

Ks. Piotr

"Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna".