przeczytaj o projekcie dofinansowanym z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Nasz Kościół, nr 335 (24.04.2016r)

ROZWAŻANIA NAD SŁOWEM BOŻYM

Słowa Ewangelii według świętego Jana:

Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział: Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został chwałą otoczony. Jeżeli Bóg został w Nim otoczony chwałą, to i Bóg Go otoczy chwałą w sobie samym, i to zaraz Go chwałą otoczy. Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Będziecie Mnie szukać, ale - jak to Żydom powiedziałem, tak i teraz wam mówię - dokąd Ja idę, wy pójść nie możecie. Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie.

Świętowanie Wielkanocy jest nie tylko celebracją zmartwychwstania Chrystusa, ale także zapowiedzią i obietnicą ostatecznego triumfu królestwa Bożego na końcu czasów. Jest to jednocześnie obietnica spełnienia naszych najgłębszych tęsknot za miłością i trwałym szczęściem. Jesteśmy zaproszeni do tego, by już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w tę rzeczywistość. Każda Eucharystia jest objawieniem darmowej i nieskończonej miłości Boga. Możemy ją przyjąć i pozwolić, by przemieniała nas ona wewnętrznie i czyniła coraz bardziej podobnymi do Chrystusa.

Ks. Maciej Zachara MIC

 

MAŁYMI KROKAMI PO PUCHAR "KNC"

W sobotę 16 kwietnia odbyły się w Sosnowcu na hali sportowej III Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa DIECEZJALNE ELIMINACJE DO XI MISTRZOSTW POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ O PUCHAR „KnC”. Coroczne mistrzostwa organizowane przez gazetę „Króluj nam Chryste” były rozgrywane w 3 kategoriach wiekowych: Ministranci (Szkoła Podstawowa), Lektorzy młodsi (Gimnazjum) oraz Lektorzy starsi (Szkoły Ponadgimnazjalne).

Uśmiechnięta i dobrze przygotowana służba liturgiczna z naszej parafii stanęła do walki z innymi drużynami. Z wielkim zapałem i wytrwałością grali kolejne mecze. Z dumą pragniemy poinformować, że w kategorii lektorów młodszych reprezentanci naszej parafii zajęli II miejsce i chodź do pełni szczęścia jednak zabrakło zwycięstwa, to nasi ministranci obiecali, że postarają się następnym razem.

W imieniu wszystkich kibiców: Pana Bolka Dobrzańskiego, dk. Pawła, Kondrada Łuszcza, oraz Łukasza Sobczyka - dziękujemy całej drużynie, w składzie: Bartłomiej Witamborski, Jakub Drzewiecki, Szymon Kosowski oraz Paweł Zarychta, za dostarczenie ogromnej dawki emocji, oraz wzruszających chwil. Dziękujemy również za to, ze daliście z siebie wszystko. Kibicowanie Wam było dla nas wielką przyjemnością. Gratulujemy Wam zwycięstwa i życzymy dalszych sportowych sukcesów. 

dk. Paweł

 

ŻYCZENIA

Kochanemu Mężowi i Tatusiowi Jerzemu Wieczorkowi z okazji urodzin i imienin życzymy: uważnych oczu, które dostrzegą sprawy życia codziennego, takich uszu, które wyłowią wszelkie przemilczenia, takich rąk, które będą zawsze chętne do pomocy, mądrych słów wypowiedzianych we właściwym momencie, kochających serc, którym pozwolisz poprowadzić się przez życie, aby tam, gdzie Ty, była miłość. A także błogosławieństwa Bożego i nieustającej opieki Matki Bożej i św. Patronów.

żona i córki z rodzinami

 

 Szanownemu Jubilatowi BOLESŁAWOWI CIEPIELI z okazji 85 - tych Urodzin oraz wydania 50 - tej książki pt. „Wspomnienia Zagłębiaka”, najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności. Oby każdy dzień dawał siły i natchnienie do dalszej pracy twórczej. Obyś nadal tworzył - ocalając od zapomnienia. Oby zawsze towarzyszyła Ci miłość i ciepło bliskich osób a także siły fizyczne i duchowe. Życzymy wszystkiego najlepszego na dalsze lata życia.

Z życzeniami i gratulacjami córka Beata oraz wnuk Jakub z Klaudią

 

 Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu imieniny i rocznice urodzin oraz rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa, życzymy szczególnego błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej, potrzebnych łask i wstawiennictwa św. Patronów

Życzy Redakcja NK

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

  • Katarzyna DRÓŻDŻ, panna z parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Wojkowicach i Damian DĄBEK, kawaler z naszej parafii
  • Elżbieta ŚCIĘGAJ, wdowa z parafii pw. NMP Matki Pięknej Miłości w Warszawie-Tarchominie i Stanisław GAWRON, wdowiec z naszej parafii
  • Małgorzata ŁYPACZEWSKA, panna z naszej parafii i Marcin KALIŚCIAK, kawaler z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Łazach

 

 

Redakcja: Anna Niziurska, Grzegorz Pieńkowski, Jadwiga i Jerzy Wieczorek, Ks. Piotr Pilśniak

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Życzenia, artkuły oraz wiersze można przysyłać pocztą elektroniczną na adres NK.

Redakcja zastrzega sobie prawo wprowadzenia korekty nadesłanych tekstów.

Nr konta parafii: 42 2490 0005 0000 4500 3360 5563

"Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenie, czy zawód, niech myśl wasza biegnie ku Chrystusowi, który was miłuje, który jest wiernym towarzyszem i który pomaga przetrwać każdą trudność".