Zmartwychwstał Pan, Alleluja!

Zmartwychwstanie

Ksiądz Jan Twardowski dzieli się z nami pięknym wierszem:

"Nie umiem być srebrnym aniołem - ni gorejącym krzakiem,
tyle zmartwychwstań już przeszło - a serce mam byle jakie.
Tyle procesji z dzwonami - tyle już Alleluja,
a moja świętość dziurawa na ćwiartce włoska się buja.
Wiatr gra mi na kościach mych psalmy jak na koślawej fujarce,
żeby choć papież spojrzał na mnie przez białe swe palce.
Żeby choć Matka Boska przez chmur zabite wciąż deski,
uśmiech mi swój zesłała jak ptaszka we mgle niebieskiej.
I wiem, gdy łzę swoją trzymam jak złoty kamyk z procy,
zrozumie mnie mały Baranek z najcichszej Wielkiej Nocy.
Pyszczek położy na ręku sumienia wywróci podszewkę,
serca mojego ocali czerwoną chorągiewkę"

 

Drodzy i Kochani Parafianie z Grodźca i Gródkowa. Drodzy Goście. Niech Chrystus Zmartwychwstały umocni naszą wiarę, nadzieję i miłość.

Wraz z księżmi Pawłem i dk. Grzegorzem życzę, aby radość WIELKANOCY napełniła Wasze serca nadzieją i obfitością łask od Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech Chrystus ukrzyżowany i Zmartwychwstały Król Wszechświata i wiecznej chwały obejmie każdego z Was swoją miłością i napełni łaską, pokojem, radością, a także mocami Ducha, żebyście gdziekolwiek traficie, oznajmiali: „Pan rzeczywiście zmartwychwstał” (Łk 24, 34).

Niechaj Wasze domy przepełnią się Wielkanocnym cudem oraz wielobarwną tęczą życia. Oby w tę Wielkanoc porwały Was latawce radości ponad codzienność zwyczajnych dni.

Doznajcie w te Święta wyjątkowego szczęścia, poczujcie miłość Boga i opiekę aniołów, zrozumcie sens życia i potęgę rodziny, otwórzcie serca i wpuście ptaki nadziei.

Życzyny Wam ciepłych, pełnych radosnej nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego, a także kolorowych spotkań z budzącą się do życia przyrodą. Bądźcie naprawdę świadkami Zmartwychwstania Chrystusa w dzisiejszym świecie poprzez waszą silną wiarę i bezgraniczną miłość.

Równocześnie z głębi serca dziękuję wszystkim za przygotowanie tych Świąt. Za posprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła i plebanii. Przede wszystkim dziękuję ks. Pawłowi i tym z pośród Was, którzy tak wiele godzin robiliście dekorację ciemnicy i grobu. Pomogliście w ten sposób całej naszej wspólnocie pięknie przeżyć te Święta. Dziękuję za przepiękne dekoracje kwiatowe ciemnicy, grobu i ołtarza. Niech Wam wszystkim za to dobro Pan wynagrodzi swym błogosławieństwem. Dziękuję Strażakom z OSP GRODZIEC za trzymanie straży nocnej przy Grobie, ks. wikariuszowi Pawłowi i dk. Grzegorzowi oraz ministrantom za przygotowanie Triduum Paschalnego, Panu organiście, Chórowi Parafialnemu „KATARZYNA”, Zespołowi „ZIARNO”, Kołom Gospodyń, całej asyście, młodzieży i dzieciom, tym, którzy przychodzili, by tutaj czuwać z poszczególnych rodzin, ulic i wspólnot. Wszystkim mówię DZIĘKUJĘ i BÓG ZAPŁAĆ!

Przyjmijcie błogosławieństwo Boże!

"Nie ma wolności bez solidarności! Dzisiaj wypada powiedzieć: nie ma solidarności bez miłości - więcej! - nie ma przyszłości człowieka i narodu"