sdm
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Nasz Kościół, nr 443 (20.05.2018r)

ROZWAŻANIA NAD SŁOWEM BOŻYM

Słowa Ewangelii według świętego Jana:

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Gdy jednak przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku. Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi."

Posiadamy już pierwsze dary Ducha. To znaczy, że w nas rośnie i nabiera kształtu królestwo Boże, nowe stworzenie. Nie jesteśmy wygnańcami, ale dziedzicami; nie jesteśmy już poza Bogiem, ale w Jego domu, a On w nas. Dar Ducha Świętego świadczy o tym, że Bogu zależy na nas bardziej niż nam samym. On sam modli się w nas, gdyż my nie umiemy. Przenika nasze serca, abyśmy potrafili kochać. Właśnie dlatego strumienie ożywiającej wody Ducha Świętego mogą popłynąć z naszego wnętrza. Ta woda jest nowością dla świata.

o. Andrzej Kuśnierski OP

 

PO RAZ PIERWSZY DO KOMUNII ŚW. 

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Grodźcu

klasa IIIA:

 • Bartłomiej BIEGUN
 • Ewelina BOCIANIAK
 • Amelia BOGUCKA
 • Natasza BOŻEK
 • Hanna BRUDEK
 • Wiktor CHMIELA
 • Norbert CZECHOWSKI
 • Filip GRYGIEL
 • Alicja KAMIŃSKA
 • Dominik KOŻUSZEK
 • Wiktoria LATOS
 • Patryk PITAS
 • Pola RECZYŃSKA
 • Dawid SABAJ
 • Julia SMYCZEK
 • Weronika SOCZEWKA
 • Michał URSZULAK
 • Klaudia WARMUZIŃSKA
 • Wiktor ZAPAŁA

 

klasa IIIB:

 • Filip ADAMUS
 • Filip DROSIK
 • Jeremi GRABOWSKI
 • Daniel KACZMAREK
 • Natasza KARPAŁA
 • Antonina KARPIK
 • Karol KAWAŁEK
 • Antonina KOSOWSKA
 • Igor KRÓL
 • Amelia KUBICA
 • Julia MAJDER
 • Julia MAJERCZAK
 • Szymon MĄCIOR
 • Maks PACYNA
 • Paweł RADOSZ
 • Izabela SADOWSKA
 • Julia SŁODYK
 • Weronika STASIK

 

DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GRÓDKOWIE

klasa IIIA:

 • Julia CICHA-LEWIŃSKA
 • Maciej FILIPOCZYK
 • Jakub JAŚKIEWICZ
 • Maria KOZERA
 • Paulina MAŁECKA
 • Maksymilian MAJ
 • Filip MAJEWSKI
 • Kinga WOJTASIŃSKA
 • Jakub WÓJCIKOWSKI

klasa IIIB:

 • Emilia BĄCZKOWSKA
 • Kamil BURZAWA
 • Patryk CHRZĄSZCZ
 • Jordan CZAPLA
 • Igor DUDEK
 • Hanna HYLA
 • Jakub KARWACKI
 • Zofia KURACH
 • Julia RADOMSKA

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 • Beata Anna WARMUZ, panna, z naszej parafii i Michał PUŻNIAK, kawaler, z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pszczółkach
 • Agnieszka ZATORSKA, panna, z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Koszycach Wielkich i Piotr NOWICKI, kawaler, z naszej parafii
 • Anita BARAN, panna, z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Sosnowcu i Rafał MICHALCZEWSKI, kawaler, z naszej parafii

 

ŻYCZENIA

Niech Dobry Bóg błogosławi wszystkim Dzieciom, które wczoraj po raz pierwszy w swoim życiu przyjęły Pana Jezusa do swojego serca. Życzymy Wam, Kochane Dzieci, abyście zawsze dbały o swoje czyste serca, zawsze uczestniczyły w niedzielnej eucharystii i żyły na co dzień Bożymi Przykazaniami

Redakcja NK

 

 Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu imieniny i rocznice urodzin oraz rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa, życzymy szczególnego błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej, potrzebnych łask i wstawiennictwa św. Patronów

Życzy Redakcja NK

 

 

Redakcja: Jadwiga i Jerzy Wieczorek, Grzegorz Pieńkowski, Ks. Piotr Pilśniak

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Życzenia, artkuły oraz wiersze można przysyłać pocztą elektroniczną na adres NK.

Redakcja zastrzega sobie prawo wprowadzenia korekty nadesłanych tekstów.

Nr konta parafii: 42 2490 0005 0000 4500 3360 5563

"Pełnię modlitwy osiąga człowiek nie wtedy, kiedy najbardziej wyraża siebie, ale wtedy, gdy w niej najpełniej staje się obecny sam Bóg"