przeczytaj o projekcie dofinansowanym z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Nasz Kościół, nr 468 (11.11.2018r)

ROZWAŻANIA NAD SŁOWEM BOŻYM

Słowa Ewangelii według świętego Marka:

Jezus nauczając mówił do zgromadzonych: „Strzeżcie się uczonych w Piśmie. Z upodobaniem chodzą oni w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. Objadają domy wdów i dla pozoru odprawiają długie modlitwy. Ci tym surowszy dostaną wyrok”. Potem usiadł naprzeciw skarbony i przypatrywał się, jak tłum wrzucał drobne pieniądze do skarbony. Wielu bogatych wrzucało wiele. Przyszła też jedna uboga wdowa i wrzuciła dwa pieniążki, czyli jeden grosz. Wtedy przywołał swoich uczniów i rzekł do nich: „Zaprawdę powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony. Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała, całe swe utrzymanie”.

Trudno jest zrezygnować ze swoich praw i oddać coś, co uważamy za swoją własność, nawet gdy skłania nas ku temu sumienie. Słowo Boże głosi dziś pochwałę dwóch ubogich wdów, hojnie obdarowujących Boga i ludzi tym, co posiadały. Takiej postawy uczy nas również sam Jezus, który ofiarował samego siebie dla zgładzenia naszych grzechów. Obyśmy przyjmując Go w Eucharystii, nie rezygnowali z Jego aprobaty, pokoju, bliskości dla drobiazgów niewartych więcej niż garść mąki, kropla oliwy czy dwa drobne pieniążki.

Mira Majdan

 

KRÓLUJ NAM CHRYSTE

W niedzielę 4 listopada 2018 roku podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 ks. Proboszcz przyjął do Liturgicznej Służby Ołtarza 4 nowych ministrantów: Kajetana Kłysa, Łukasza Lesia, Patryka Pitasa i Wojciecha Zaparta. Bardzo się cieszymy, że zdecydowali się na służbę przy ołtarzu Pana Jezusa. Wypraszamy dla nowych ministrantów Bożych łask oraz życzymy, żeby nigdy nie zgasł w nich duch służby dla Boga. Gratulujemy także rodzicom nie tylko za wychowanie, ale przede wszystkim za dbanie wzrostu wiary swoich synów. Przy tej okazji przypominamy, że zbiórki dla kandydatów i ministrantów młodszych odbywają się w soboty o godzinie 10.00. Zachęcamy, aby znaleźli się nowi kandydaci, którzy będą chcieli służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu. Dziękujemy wszystkim ministrantom, którzy służą w naszej parafii. Niech św. Dominik Savio, Patron ministrantów, ma ich w szczególnej opiece.

ks. Paweł Cicirko

 

ŻYCZENIA

Już  wiele  lat  idziecie  razem ,
Obrączki  złote  podrapał czas .
Tyle   spotkało  Was  różnych  zdarzeń ,
Lecz przecież  miłość  trwa  dalej  w  Was .

Czasami  burze  ,   czasami  deszcze ,
To  znowu  tęcza  kolorem  lśni  ,
Wiele  przed  Wami  tych  chwil  jest  jeszcze  ,
Wiele przed Wami słonecznych  dni .

Chociaż  czas  skronie  szronem  poprószył,
Chociaż  nie  taki już  sprawny  krok ,
To ile  jednak   jest   siły  w   duszy  ,
I tak  daleko  chce   sięgać  wzrok .

Dzieci  dorosłe i odchowane,
Dorobek  życia   bogaty  Wasz,
Nigdy  nie  będzie   nic takie   same,
Bo  czas  otula  wszystko jak  płaszcz .

Więc idzcie    dalej  tą  wspólną  drogą  ,
Szukając z Bogiem  szczęśliwych  chwil ,
Wasze marzenia   tak  wiele  mogą  ,
Nawet   gdy czasem  brakuje   sił.

Błogosławieństwa  Bożego   i  opieki  Aniołów Stróżów   z  racji   54.  rocznicy  zawarcia sakramentu małżeństwa  dla   Władysławy   i Stanisława  Wieciech życzą syn i  córka   z   rodziną 

 

Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu imieniny i rocznice urodzin oraz rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa, życzymy szczególnego błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej, potrzebnych łask i wstawiennictwa św. Patronów

Życzy Redakcja NK

 

Redakcja: Grzegorz Pieńkowski, Jerzy i Jadwiga Wieczorek, ks. Piotr Pilśniak

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Życzenia, artykuły oraz wiersze można przysyłać pocztą elektroniczną na adres NK.

Redakcja zastrzega sobie prawo wprowadzenia korekty nadesłanych tekstów.

Nr konta parafii: 42 2490 0005 0000 4500 3360 5563

"Niech wspaniałe świadectwa miłości Ojczyzny, bezinteresowności i heroizmu, jakich mamy wiele w naszej historii, będą wyzwaniem do zbiorowego poświęcenia wielkim narodowym celom"