sdm
msze św w niedziele
msze św w tygodniu

Nasz Kościół, nr 468 (11.11.2018r)

ROZWAŻANIA NAD SŁOWEM BOŻYM

Słowa Ewangelii według świętego Marka:

Jezus nauczając mówił do zgromadzonych: „Strzeżcie się uczonych w Piśmie. Z upodobaniem chodzą oni w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. Objadają domy wdów i dla pozoru odprawiają długie modlitwy. Ci tym surowszy dostaną wyrok”. Potem usiadł naprzeciw skarbony i przypatrywał się, jak tłum wrzucał drobne pieniądze do skarbony. Wielu bogatych wrzucało wiele. Przyszła też jedna uboga wdowa i wrzuciła dwa pieniążki, czyli jeden grosz. Wtedy przywołał swoich uczniów i rzekł do nich: „Zaprawdę powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony. Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała, całe swe utrzymanie”.

Trudno jest zrezygnować ze swoich praw i oddać coś, co uważamy za swoją własność, nawet gdy skłania nas ku temu sumienie. Słowo Boże głosi dziś pochwałę dwóch ubogich wdów, hojnie obdarowujących Boga i ludzi tym, co posiadały. Takiej postawy uczy nas również sam Jezus, który ofiarował samego siebie dla zgładzenia naszych grzechów. Obyśmy przyjmując Go w Eucharystii, nie rezygnowali z Jego aprobaty, pokoju, bliskości dla drobiazgów niewartych więcej niż garść mąki, kropla oliwy czy dwa drobne pieniążki.

Mira Majdan

 

KRÓLUJ NAM CHRYSTE

W niedzielę 4 listopada 2018 roku podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 ks. Proboszcz przyjął do Liturgicznej Służby Ołtarza 4 nowych ministrantów: Kajetana Kłysa, Łukasza Lesia, Patryka Pitasa i Wojciecha Zaparta. Bardzo się cieszymy, że zdecydowali się na służbę przy ołtarzu Pana Jezusa. Wypraszamy dla nowych ministrantów Bożych łask oraz życzymy, żeby nigdy nie zgasł w nich duch służby dla Boga. Gratulujemy także rodzicom nie tylko za wychowanie, ale przede wszystkim za dbanie wzrostu wiary swoich synów. Przy tej okazji przypominamy, że zbiórki dla kandydatów i ministrantów młodszych odbywają się w soboty o godzinie 10.00. Zachęcamy, aby znaleźli się nowi kandydaci, którzy będą chcieli służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu. Dziękujemy wszystkim ministrantom, którzy służą w naszej parafii. Niech św. Dominik Savio, Patron ministrantów, ma ich w szczególnej opiece.

ks. Paweł Cicirko

 

ŻYCZENIA

Już  wiele  lat  idziecie  razem ,
Obrączki  złote  podrapał czas .
Tyle   spotkało  Was  różnych  zdarzeń ,
Lecz przecież  miłość  trwa  dalej  w  Was .

Czasami  burze  ,   czasami  deszcze ,
To  znowu  tęcza  kolorem  lśni  ,
Wiele  przed  Wami  tych  chwil  jest  jeszcze  ,
Wiele przed Wami słonecznych  dni .

Chociaż  czas  skronie  szronem  poprószył,
Chociaż  nie  taki już  sprawny  krok ,
To ile  jednak   jest   siły  w   duszy  ,
I tak  daleko  chce   sięgać  wzrok .

Dzieci  dorosłe i odchowane,
Dorobek  życia   bogaty  Wasz,
Nigdy  nie  będzie   nic takie   same,
Bo  czas  otula  wszystko jak  płaszcz .

Więc idzcie    dalej  tą  wspólną  drogą  ,
Szukając z Bogiem  szczęśliwych  chwil ,
Wasze marzenia   tak  wiele  mogą  ,
Nawet   gdy czasem  brakuje   sił.

Błogosławieństwa  Bożego   i  opieki  Aniołów Stróżów   z  racji   54.  rocznicy  zawarcia sakramentu małżeństwa  dla   Władysławy   i Stanisława  Wieciech życzą syn i  córka   z   rodziną 

 

Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu imieniny i rocznice urodzin oraz rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa, życzymy szczególnego błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej, potrzebnych łask i wstawiennictwa św. Patronów

Życzy Redakcja NK

 

Redakcja: Grzegorz Pieńkowski, Jerzy i Jadwiga Wieczorek, ks. Piotr Pilśniak

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Życzenia, artykuły oraz wiersze można przysyłać pocztą elektroniczną na adres NK.

Redakcja zastrzega sobie prawo wprowadzenia korekty nadesłanych tekstów.

Nr konta parafii: 42 2490 0005 0000 4500 3360 5563

"Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi".