Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Obchodzimy Dzień Migranta i Uchodźcy.

2. Dzisiaj w zakrystii ostatni dzień zapisów do udziału w wycieczce - pielgrzymce do Kleczy Dolnej i Wadowic, która odbędzie się w sobotę 21 października.

3. Od poniedziałku 25 września do 6 października będą trwały zapisy młodzieży klas ósmych i siódmych oraz tych, którzy również chcieliby rozpocząć przygotowanie do przyjecia sakramentu bierzmowania. Zainterersowana młodzież jest proszona o przyjście z jednym z rodziców do kancelarii parafialnej, która jest czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.

4. We wtorek z racji ostatniego wtorku miesiąca Msza św. o godz. 18.00, jako zbiorowa za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna do św. Ojca Pio. Intencje można zgłaszać.

5. W środę Msza św. wieczorna za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po jej zakończeniu nowenna.

6. W środę 27 września w Domu Kultury w Grodźcu o godz. 18.00 odbędzie się spektakl „CESARZ” na podstawie kultowego reportażu Ryszarda Kapuścińskiego w reżyserii Jarosława Ciszka. Udział dla wszystkich widzów jest bezpłatny.

7. Pani Agnieszka Pudełko z domu Zimna podjęła się prowadzenia chóru parafialnego, jako nowa kontynuacja pięknej chóralnej historii naszej parafii. Każdy, kto czuje się w pełni sił i chciałby spróbować wspólnego chóralnego śpiewu jest proszony, aby w czwartek 28 września po Mszy św. wieczornej przyszedł do salki na plebanii, aby wziąć udział w przesłuchaniu. ZAPRASZAMY!

8. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej odbędzie się w czwartek 28 września o godz. 19.00 w kościele.

9. W piątek 29 września na godz. 17.00 zapraszamy tych, którzy mogą pomóc w koszeniu trawy wokół kościoła.

10. W sobotę 30 września wspólnota naszej parafii zaprasza po Mszy św. wieczornej na pieczonki. Spotkanie odbędzie się przy plebanii. Zapraszamy każdego, niezależnie od wieku, kto pragnie we wspólnocie i radości przeżyć zakończenie lata.

11. Od niedzieli 1 października do końca lutego przyszłego roku będzie zmiana godzin odprawiania Mszy św. wieczornych w tygodniu. W październiku o godz. 17.30, a od listopada o godz. 17.00.

12. Od przyszłej niedzieli 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W tygodniu różaniec o godzinie 17.00, natomiast w niedzielę o godzinie 16.30.

13. Przyszła niedziela będzie pierwszą miesiąca. Msza św. o godz. 7.00 w intencji Kół Różańcowych i za Parafian. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

14. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 będzie obrzęd błogosławieństwa różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

15. W pierwszą niedzielę października będziemy zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas.

16. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

17. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej w tym parafialnej gazetki „NASZ KOŚCIÓŁ”. Są również kalendarze wydane przez „GOŚCIA NIEDZIELNEGO” pt. „Tajemnice Maryi” w cenie 15 zł i wydane przez organizatorów pieszej pielgrzymki na Jasna Górę również w cenie15 zł.

18. W rozpoczynającym się dziasiaj tygodniu w liturgii będziemy wspominali:

- w środę 27 września – wspomnienie św. Wincentego A Paulo, prezbitera

- w czwartek 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika

- w piątek 29 września – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

- w sobotę 30 września – wspomnienie św. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła

 

19. W minionym tygodniu odeszli od nas: Marianna Machura l. 84 i Irena Pietras l. 98. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu /Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…/

20. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, jak również Gościom oraz łączącym się z nami poprzez transmisję, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opieką Matki Bożej Grodzieckiej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Szczęść Boże.

"Prawdziwa cywilizacja nie polega na sile, ale jest owocem zwycięstw nad samym sobą, nad mocami niesprawiedliwości, egoizmu i nienawiści, które są zdolne zniekształcić prawdziwe oblicze człowieka"