Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj trzydziesta trzecia niedziela zwykła. Obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich. Caritas Diecezji Sosnowieckiej zaprasza ponownie do udziału w ogólnopolskiej akcji „Tytka charytatywna”, a tym samym do wsparcia najuboższych. Tytki – to papierowe torby, które wychodząc z kościoła można zabrać do domu (są wyłożone na stoliku w przedsionku kościoła), wypełniając je żywnością lub artykułami chemicznymi. Następnie wypełnione Tytki przynosimy z powrotem do parafii do przyszłej niedzieli włącznie, najlepiej w tygodniu do kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia, lub po Mszach św. wieczornych i w przyszłą niedzielę do kościoła. Zebrane w ten sposób dary, przekazane zostaną ubogim.

2. W środę będziemy w liturgii wspominali św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Wyrażamy wdzięczność i modlimy się wszystkich należących do nowopowstałego Parafialnego Chóru Parafialnego i tworzących Zespół „ZIARNO” oraz członkom Chóru „KATARZYNA”. W intencji Chórów i Zespołu Msza św. zostanie odprawiona w środę o godz. 17.00. Zapraszamy Chórzystów i Zespół oraz zachęcamy wiernych do udziału w tej eucharystii, aby Panu Bogu podziękować za dar Ich pięknego śpiewu w naszej wspólnocie parafialnej. Po eucharystii nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W piątek dwudziesty czwarty dzień miesiąca – dzień ADORACJI. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 21.00. Ponieważ w tym dniu wieczorem wszyscy kapłani mają w Sosnowcu spotkanie z administratorem naszej diecezji Arcybiskupem Adrianem Galbasem, adoracja zakończy się w ciszy

4. W sobotę 25 listopada odpust parafialny ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej – dziewicy i męczennicy. Uroczysta suma odpustowa o godz. 17.00, której będzie przewodniczył ks. dr Paweł Sproncel. Po błogosławieństwie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do naszej patronki św. Katarzyny. Z racji uroczystości odpustowej będzie również Msza św. o godz. 9.30.

5. Przyszła niedziela będzie ostatnią w roku liturgicznym. Będziemy obchodzili Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. wieczornej w salce na plebanii spotkanie naszej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy stałych uczestników, jak również tych, którzy pragną dołączyć do naszego grona.

6. Zachęcamy do nabycia ikon z wizerunkiem naszej Matki Bożej Grodzieckiej wykonanej przez Wspólnotę Betlejem z Jaworzna. Ikony można zobaczyć przy wyjściu z tyłu kościoła i przy tej okazji złożyć w zakrystii zamówienie. Dzisiaj ostatni dzień zapisów.

7. Zapraszamy na wspólny wyjazd na "Jasełka Tradycyjne" w wykonaniu Zespołu Teatralnego przy parafii św. Elżbiety w Cieszynie. Spektakl odbędzie się w piątek 19 stycznia 2024 r. o godz 17. Wyjazd ok. Godz. 15.00. Koszt wyjazdu 90 zł (bilet i autokar). Zapisy w zakrystii do końca listopada. Zarezerwowalismy na ten wyjątkowy spektakl 60 biletów.

8. W sobotę 9 grudnia będziemy mogli nieodpłatnie zwiedzić w muzem na Wawelu wystawę “Obraz złotego wieku”, na której jest esponowany nasz obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem. Wyjazd planujemy zorganizować własnymi środkami transportu, przy wiekszej liczbie chętnych wynajmiemy busa. Pojedziemy również do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewikach. Zapisy w zakrystii.

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Są Tygodniki Katolickie „NIEDZIELA” i „GOŚĆ NIEDZIELNY” oraz ilustrowany Miesięcznik dla dzieci „STAŚ”, jak również parafialna gazetka „NASZ KOŚCIÓŁ”.

10. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu do kopert i na konto parafialne z przeznaczeniem na prowadzone remonty. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Serdeczne Bóg zapłać!

11. W czekającym nas tygodniu w liturgii będziemy wspominali:

- w poniedziałek 20 listopada, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, patrona naszej diecezji. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych pasterzy i wszystkich diecezjan oraz módlmy się o wybór nowego biskupa diecezjalnego

- we wtorek 21 listopada – ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

- w środę 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

- w piątek 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy

- w sobotę 25 listopada – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, uroczystość odpustowa w naszej wspólnocie parafialnej

 

12. W minionym tygodniu odeszli od nas: Danuta Celka l. 66 i Genowefa Stoszek l. 74. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu /Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…/

13. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, Czcigodnym Gościom oraz łączącym się z nami poprzez transmisję błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opieką Dobrego Boga, Matki Bożej Grodzieckiej i naszych Patronek św. Katarzyny i św. Doroty! Szczęść Boże!

"Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi".