Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 Pierwszy Parafialny Festyn z okazji Dnia Dziecka. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wspaniałym parafialnym wydarzeniu, które będzie miało miejsce na placu przed plebanią.

3. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

4. We wtorek 30 maja Msza św. o godz. 18.00 jako zbiorowa za wstawiennictwem św. Ojca Pio i w intencji ks. Mariusza Socały, naszego wikariusza, z okazji 25. rocznicy święceń kapłańskich. Pamiętajmy o Jubilacie w naszych modlitwach, dziękując Panu Bogu za dar kapłaństwa i posługi w naszej wspólnocie parafialnej.

5. W poniedziałek i we wtorek odbędzie się tzw. zbiórka elektrośmieci. Na plac przed plebanią w okolice kontenera na zużyte ubrania można dostarczyć wszelkiego rodzaju zużyty lub popsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny (pralki, lodówki, kuchenki elektryczne, zamrażarki, suszarki, odkurzacze, żelazka, telewizory, monitory, laptopy, tablety, telefony komórkowe, klawiatury, drukarki, drobne sprzęty AGD i RTV, baterie). Szczegóły zbiórki są zamieszczone wraz z listą w gazetce parafialnej. Dostarczając elektrośmieci wspieramy Fundację „Równe Szanse”, która pomaga dzieciom.

6. W środę 31 maja w święto nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny ostatnie nabożeństwo majowe.

7. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc czerwiec, poświęcony oddawaniu czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do śpiewania litanii do Serca Pana Jezusa w ramach nabożeństwa czerwcowego, które będziemy odprawiali po Mszach świętych wieczornych. Zachęcamy również do odnowienia praktyk dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, opartej na obietnicach przekazanych św. Małgorzacie Marii Alacoque. Jest to także Dzień Dziecka. Będziemy się modlić za dzieci całego świata, zwłaszcza z krajów, gdzie toczą się wojny lub panuje głód. Naszym najmłodszym parafianom udzielimy w tym dniu specjalnego błogosławieństwa.

8. W czwartek będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie szczególnie o naszych duszpasterzach, a także o wszystkich kapłanach, których spotkaliśmy w swoim życiu.

9. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godz. 6.45 i od godz. 17.30. Nie zaniedbujmy systematycznego korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Msza św. o godz. 18.00 jako zbiorowa za zmarłych w miesiącu maju. W piątek i w sobote kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych w domach.

10. W sobotę przypada 13. rocznica śmierci ks. Stanisława Wojtuszkiewicza, którego polecimy w modlitwie we Mszy św. o godz. 7.00

11. W sobotę 3 czerwca, która będzie pierwszą miesiąca, zapraszamy czczicieli Matki Bożej Fatimskiej. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 w intencji Parafian, następnie będzie nabożeństwo czerwcowe, a po jego zakończeniu weźmiemy udział w Nabożeństwie Fatimskim połączonym z modlitwą różańcową oraz z procesją wokół kościoła. Przynosimy ze sobą świece.

12. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

13. Za półtora tygodnia przeżyjemy uroczystość Bożego Ciała. Od tego roku pragniemy uczcić Pana Jezusa wspólną procesją dwóch naszych parafii: św. Katarzyny Aleksandryjskiej i bł. Honorata Koźmińskiego. Chcemy w ten sposób raz w roku uświadomić sobie, że tworzymy jedną wspólnotę ludzi wierzących z Grodźca i Gródkowa, tym bardziej, że byliśmy kiedyś jedną parafią. W tym roku wyruszymy w procesji z kościoła pw. bł. Honorata Koźmińskiego i przejdziemy do naszego kościoła św. Katarzyny, a w następnym roku odwrotnie. Dwa ołtarze będą wybudowane w parafii sąsiedniej, a dwa u nas. W Boże Ciało rozpoczniemy Mszą św. o godz. 10.00 w kościele na Konopnickiej (tam też zostanie odprawiona intencja mszalna zgłoszona u nas na godz. 9.30). Procesja przejdzie ulicami: Marii Konopnickiej, Barlickiego, Słowackiego, Okrzei, Czesława Miłosza i Wolności. Uprzejmie prosimy o przygotowanie dwóch ołtarzy na terenie naszej parafii; ołtarz III – przy Domu Kultury – o pomoc proszę mieszkańców ulic: Różyckiego, Słowackiego, Limanowskiego, Przechodniej, Wojciecha Kilara, Barlickiego, mjr. Bolesława Zagórnego, Kwiatowej, Wiśniowej i Węgroda (koordynatorami prac będą Pani Maria Zimna i Maciej Wolny ), ołtarz IV – przy posesji Państwa Teresy i Bogusława Bury – o pomoc proszę mieszkańców ulic: Czesława Miłosza, Okrzei, Traugutta, Kołłątaja, Wojska Polskiego i Wolności (koordynatorami prac będą Państwo Teresa i Bogusław Bury); Dzieci sypiące kwiatki, ministranci i lektorzy oraz asysta dołączamy do asysty z parafii sąsiedniej. Procesję zakończymy w naszym kościele, a na jej zakończenie ok. 12.00 Msza święta.

14. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszego kościoła. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary do kopert i na konto parafialne w kwocie 680 zł. Bóg zapłać za wspieranie naszego kościoła i parafii.

15. Zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę katolicką, w tym parafialną gazetkę „NASZ KOŚCIÓŁ”, w której znajduje się pierwsza część artykułu dr Moniki Kornaszewskiej Polak pt.: „Przyjmijcie Ducha Świętego”. Od tej niedzieli oprócz tygodników Katolickich „NIEDZIELA” i „GOŚĆ NIEDZIELNY” jest nowe pismo „MAGAZYN NIEDZIELA” w cenie 15 zł, dla wszystkich, którym bliska jest tematyka historyczna, szczególnie z zakresu historii Kościoła i jego związków z narodem.

16. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii będziemy wspominali:

- w poniedziałek 29 maja – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

- w środę 31 maja – święto Nawiedzenia NMP

- w czwartek 1 czerwca – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

- w sobotę 3 czerwca – wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

 

17. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, jak również Gościom oraz łączącym się z nami poprzez transmisję, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opieką Matki Bożej Grodzieckiej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Szczęść Boże.

"Powstań, ty, który już straciłeś nadzieję. Powstań, ty, który cierpisz. Powstań, ponieważ Chrystus objawił ci swoją miłość i przechowuje dla ciebie nieoczekiwaną możliwość realizacji"