Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Dzisiaj przeżywamy trzecią niedzielę wielkanocną. Rozpoczynamy szesnasty Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Niedziela Biblijna jest od 2017 r. Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Szczegóły są zamieszczone na plakatach.

2. Uczestnicząc w Narodowym Czytaniu Pisma Świętego, każdy z nas wychodząc ze świątyni może zabrać przygotowany na kartkach cytat z Pisma Świętego. Niech on nam posłuży w tym tygodniu jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia. Niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze naszego życia.

3. We wtorek 16 kwietnia odbędzie się próba przed Pierwszą Komunią świętą dla dzieci z pierwszej grupy komunijnej, a w środę 17 kwietnia dla dzieci z drugiej grupy komunijnej. Próba śpiewu dla dzieci z obu grup będzie w piątek 19 kwietnia. Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 16.30.

4. We wtorek 16 kwietnia o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie do salki na plebanii chętne osoby, które pragną włączyć się w organizację Festynu Parafialnego w dniu 26 maja 2024 r.

5. W środę Msza św. wieczorna za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy z nowenną, a po jej zakończeniu w salce na plebanii spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. W czwartek 18 kwietnia o godz. 19.00 w kościele będzie spotkanie dla kandydatów przygotowywujących się do sakramentu bierzmowania.

7. W piątek z racji trzeciego piątku miesiąca Msza św. wieczorna do Bożego Miłosierdzia. Po eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8. Przypominamy osobom zapisanym na wspólne wyjście do Planetarium Śląskiego, że w najbliższą sobotę 20 kwietnia spotykamy się o godz. 11:30 w budynku Planetarium. Dojazd w grupach własnymi samochodami.

9. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 17.00 w intencji Ofiarodawców, o godz. 9.30 zbiorowa za zmarłych - intencje można zgłaszać. Będziemy przeżywali w naszej parafii dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

10. Przyszła niedziela będzie trzecią miesiąca, taca z przeznaczeniem na prowadzone remonty i inwestycje. Przy tej okazji dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i parafii.

11. Zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę katolicką, w tym parafialną gazetkę „NASZ KOŚCIÓŁ”.

12. W minionym tygodniu odeszli od nas: Maria Wawszczyk l. 73, Władysława Broczek l. 82, Irena Ostasz l. 55 i Zenon Warmuziński l. 89. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu /Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…/

13. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom, jak również Gościom oraz łączącym się z nami poprzez transmisję, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opieką Matki Bożej Grodzieckiej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Szczęść Boże.

"Prawdziwa cywilizacja nie polega na sile, ale jest owocem zwycięstw nad samym sobą, nad mocami niesprawiedliwości, egoizmu i nienawiści, które są zdolne zniekształcić prawdziwe oblicze człowieka"