Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj czternasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Po błogosławieństwie mszalnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

2. W środę Msza św. o godz. 18.00 za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po zakończeniu eucharystii wystawienie Najświętszego sakramentu i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek przypada święto św. Benedykta, patrona Europy. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego kontynentu, w intencji rządzących, o wiarę dla mieszkańców i zachowanie chrześcijańskiej tożsamości Europy. Módlmy się także o ochronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci w naszej Ojczyźnie jak i w całym świecie.

4. Również w czwartek obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej. Przypada on w rocznicę Krwawej Niedzieli – apogeum mordów na Polakach, trwających od 1943 r.

5. W piątek 12 lipca, w 78 rocznicę śmierci Matki Teresy Kierocińskiej, Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus zapraszają na Spotkanie z Matką Teresą Kierocińską w Domu Macierzystym przy ul. Matki Teresy Kierocińskiej w Sosnowcu. Początek godz. 16.00

6. Przyszła niedziela będzie drugą miesiąca. Msza św. o godz. 11.00 jako zbiorowa za obchodzących rocznice, jubileusze i imieniny, a za dwa tygodnie Msza św. o godz. 9.30 jako zbiorowa za zmarłych. Intencje można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. W zakrystii lub kancelarii parafialnej trwają zapisy do udziału w pieszym pielgrzymowaniu na Jasną Górę w dniach 23-25 sierpnia.

8. Zapraszamy młodzież do udziału w największym chrześcijańskim wydarzeniu plenerowym w regionie, jakim jest Festiwal Życia w Kokotku. W programie znajdują się m.in. Msze święte, warsztaty, konferencje, koncerty, nabożeństwa, adoracja 24/7, czy ekstremalny bieg festiwalowicza. W tym roku Festiwal Życia będzie się odbywał w dniach 8-14 lipca pod hasłem „Wracaj do domu”. Podczas tegorocznej edycji wystąpią m.in. Mesajah, Siewcy Lednicy, NiemaGOtu, Marcin Zieliński.

9. Rodzice wysyłający dzieci na obozy i kolonie letnie winni przekazać do kierownictwa sformułowaną na piśmie prośbę, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział we Mszy św. niedzielnej.

10. W okresie urlopów i wakacji zachęcamy do poświęcenia większej ilości czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych.

11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Są Tygodniki Katolickie „NIEDZIELA” i „GOŚĆ NIEDZIELNY” oraz ilustrowany miesięcznik dla najmłodszych „STAŚ”, jak również parafialna gazetka „NASZ KOŚCIÓŁ”.

12. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii będziemy wspominali:

- w poniedziałek 8 lipca – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

- w czwartek 11 lipca – święto św. Benedykta, opata – patrona Europy

- w piątek – 12 lipca – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

- w sobotę 13 lipca – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

 

13. Dziękujemy za składane ofiary do kopert i przelewem na konto parafialne, przeznaczone na nasz kościół. Wpłynęły ofiary w kwocie 710 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Obecnie w Domu Parafialnym trwają pracę instalacyjne (woda, kanalizacja i elektryka).

14. W minionym tygodniu odeszła od nas: Lucyna Zemła l. 91. Polećmy zmarłą naszą siostrę Miłosiernemu Bogu (Ojcze nasz…, wieczny odpoczynek…)

15. Życzymy wszystkim Drogim Parafianom i Gościom oraz łączącym się z nami poprzez transmisję, błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia, pod szczególną opieką Matki Bożej Grodzieckiej i naszych patronek: św. Katarzyny i św. Doroty. Wszystkim, którzy będą się udawali na wakacyjny wypoczynek życzymy bezpieczeństwa w podróży, wspaniałego wypoczynku i szczęśliwego powrotu z urlopu. Szczęść Boże.

"Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenie, czy zawód, niech myśl wasza biegnie ku Chrystusowi, który was miłuje, który jest wiernym towarzyszem i który pomaga przetrwać każdą trudność".