Już za miesiąc odpust na Dorotce

dorotka

Za miesiąc 11 sierpnia będziemy przeżywali w naszej parafii odpust na DOROTCE. Już trwają przygotowania do jego organizacji. Rozpoczniemy świętowanie już we wtorek 6 sierpnia o godz. 15.00. O tej godz. w kościele na DOROTCE odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji wszystkich Drogich Parafian. Po Mszy św. w uroczystej procesji przyniesiemy obraz Matki Bożej z DOROTKI do głównego kościoła.

Od wtorku do soboty po każdej Mszy św. o godz. 18.00 będzie nowenna do Matki Bożej z prośbami. W niedzielę 11 sierpnia o godz. 11.00 wyruszy procesja z głównego kościoła na DOROTKĘ z obrazem Matki Bożej, gdzie odprawimy o godz. 12.00 uroczystą sumę odpustową. Cały odpust poprowadzi ks. Tomasz Zmarzły. Ok. godz. 15.30 przybędą w paradzie z Góry Gołonowskiej Motocykliści, by wziąć udział we Mszy św. o godz. 16.00 i w V Zagłębiowskim Zlocie Motocyklowym. Po Mszy św. będzie loteria fantowa, wiele atrakcji. Będą koncerty. Już dzisiaj proszę o przynoszenie rozmaitych rzeczy do loterii fantowej. Każdego dnia po Mszy św. wieczornej przyjmujemy fanty. Oby Dobry Bóg w tym roku pobłogosławił nam dobrą pogodą. Proszę również o upieczenie ciast. Szczegóły organizacyjne podamy w następnych tygodniach. Niech będzie to piękne święto całej naszej Parafii i tych, którzy do nas przyjadą.

"Człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć, ani kim jest, ani jaka jest jego prawdziwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostatecznie przeznaczenie"