Już za miesiąc odpust na Dorotce

dorotka

Za miesiąc 11 sierpnia będziemy przeżywali w naszej parafii odpust na DOROTCE. Już trwają przygotowania do jego organizacji. Rozpoczniemy świętowanie już we wtorek 6 sierpnia o godz. 15.00. O tej godz. w kościele na DOROTCE odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji wszystkich Drogich Parafian. Po Mszy św. w uroczystej procesji przyniesiemy obraz Matki Bożej z DOROTKI do głównego kościoła.

Od wtorku do soboty po każdej Mszy św. o godz. 18.00 będzie nowenna do Matki Bożej z prośbami. W niedzielę 11 sierpnia o godz. 11.00 wyruszy procesja z głównego kościoła na DOROTKĘ z obrazem Matki Bożej, gdzie odprawimy o godz. 12.00 uroczystą sumę odpustową. Cały odpust poprowadzi ks. Tomasz Zmarzły. Ok. godz. 15.30 przybędą w paradzie z Góry Gołonowskiej Motocykliści, by wziąć udział we Mszy św. o godz. 16.00 i w V Zagłębiowskim Zlocie Motocyklowym. Po Mszy św. będzie loteria fantowa, wiele atrakcji. Będą koncerty. Już dzisiaj proszę o przynoszenie rozmaitych rzeczy do loterii fantowej. Każdego dnia po Mszy św. wieczornej przyjmujemy fanty. Oby Dobry Bóg w tym roku pobłogosławił nam dobrą pogodą. Proszę również o upieczenie ciast. Szczegóły organizacyjne podamy w następnych tygodniach. Niech będzie to piękne święto całej naszej Parafii i tych, którzy do nas przyjadą.

"Pragnienie, by żyć lepiej, nie jest niczym złym, ale błędem jest styl życia, który wyżej stawia dążenie do tego, by mieć aniżeli być, i chce więcej mieć, nie po to aby bardziej być, lecz by doznać w życiu najwięcej przyjemności"