Dzień Wszystkich Świętych

wszystkich swietych

W piątek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele, tak jak w każdą niedzielę. W kaplicy na cmentarzu Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 15.30. Przychylając się do prośby wielu Parafian, od tego roku nie będzie procesji po cmentarzu. Gromadzimy się o godz. 15.00 w kaplicy cmentarnej, gdzie w godzinie Miłosierdzia odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia połączoną z wypominkami jednorazowymi.

Nabożeństwo o godz. 15.00 i Mszę św. będzie odprawiał w tym roku Pasterz naszej Diecezji Biskup Grzegorz Kaszak, który podczas eucharystii poświęci TABERNAKULUM i obraz św. Józefa Patrona Dobrej śmierci. Jeszcze raz dziękuję rodzicom, których dzieci przystąpiły w tym roku do I Komunii św. za dar ołtarza, który został przeznaczony na częściową zapłatę za TABERNAKULUM. Dziękuję Kołu Różańcowemu Matki Bożej Bolesnej za ufundowanie do kaplicy na cmentarzu obrazu św. Józefa – Patrona Dobrej Śmierci i anonimowej Parafiance, za ufundowanie kolejnego obrusu na ołtarz do kaplicy. We wtorek kończymy remont kaplicy na cmentarzu malowaniem wnętrza. Bardzo gorąco proszę o pomoc w środę, przy sprzątaniu kaplicy. Zapraszam w dwóch turach: o godz. 10.00 i o godz. 16.00.

Przypominamy, że w piątek 1 listopada br., ze względu na uroczystość Wszystkich Świętych nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. 7. W piątek Msza św. w kościele o godz. 17.00 w intencji zmarłych w miesiącu październiku.

W sobotę DZIEŃ ZADUSZNY. Msze św. w kościele o godz. 7.00 i 17.00. W kaplicy na cmentarzu Msza św. Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 15.30. 9. W uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny na cmentarzu będą zbierane przez diakona naszego Seminarium Duchownego i ministrantów ofiary na rzecz Seminarium. Polecamy Waszej życzliwości nasze Seminarium Duchowne.

Wypominki za zmarłych przyjmowane są w zakrystii lub kancelarii parafialnej, a w uroczystość Wszystkich Świętych również na cmentarzu. Wypominki roczne i półroczne będą odczytywane i modlitwy za zmarłych zanoszone przed każdą Mszą św. w niedzielę. Zachęcamy również do modlitw i składania wypominek oktawalnych, połączonych z Mszami świętymi i specjalnymi modlitwami za tych zmarłych. Kartki do wypisywania imion i nazwisk zmarłych są w zakrystii i na stolikach przy wyjściu z kościoła. Msze św. oktawalne za zmarłych będą odprawiane od 2 do 8 listopada o godzinie 17.00, a po ich zakończeniu będzie nabożeństwo za zmarłych.

"Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże - owa miłość łaskawa, współczująca, wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom Świętości Boga"