Inwestycje w Parafii

W zawiązku z planowaną inwestycją: „Ochrona powietrza dzięki działaniom termomodernizacyjnym oraz zastosowaniu odnawialnych źródeł energii w Parafii Św. Katarzyny w Będzinie - Grodźcu” parafia zachęca do składania ofert!

Ogłoszenie o zapytaniu ofertowym na realizację przedsięwzięcia pt.

„Ochrona powietrza dzięki działaniom termomodernizacyjnym oraz zastosowaniu odnawialnych źródeł energii w Parafii Św. Katarzyny w Będzinie - Grodźcu”

realizowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w ramach programu nr. 3.1 Poprawa jakości powietrza Część 2 ) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie.

Parafia otrzymała decyzję o dofinansowaniu termomodernizacji budynku Kościoła i zaprasza do składania ofert na realizację przedsięwzięcia. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano działania usprawniające, których realizacja doprowadzi do zmniejszenia zapotrzebowania obiektu na energię, pozwoli wykorzystać lokalne zasoby energetyczne i pozwoli na spełnienie wymagań WT2021.

Działania, które mogą być realizowane dla poprawy gospodarki energetycznej i zmniejszenie zapotrzebowania obiektów na energię i redukcję emisji CO2 i to w szczególności :

  1. Ograniczenie kosztów eksploatacji (kosztów ogrzewania) i ograniczenie emisji CO2 dzięki zastosowaniu pompy i zasilających ja ogniw fotowoltaicznych.
  2. Zmniejszenie zapotrzebowania na energię końcową i pierwotną nieodnawialną, poprzez ocieplenie stropu, podłogi na gruncie, oraz wymianę drzwi i okien.
  3. Poprawa komfortu cieplnego przez zmianę sposobu ogrzewania z konwekcyjnego powietrznego na wodne podłogowe.

Warunkiem realizacji przedsięwzięcia jest spełnienie kryterium finansowego i rzeczowego określonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z Proboszczem – Ks. Piotr Pilśniak, w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat zakresu wykonywanych prac (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

"Prawdziwa cywilizacja nie polega na sile, ale jest owocem zwycięstw nad samym sobą, nad mocami niesprawiedliwości, egoizmu i nienawiści, które są zdolne zniekształcić prawdziwe oblicze człowieka"