Nasz Kościół, nr 776 (10.03.2024r)

ROZWAŻANIA NAD SŁOWEM BOŻYM

Słowa Ewangelii według świętego Jana:

Jezus powiedział do Nikodema: „Jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne. Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków. Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu”.

Nie mówmy o karze Boskiej spadającej na ludzi. Czy mówiąc o karze Boskiej, nie umniejszamy Boga, kładąc Mu do rąk kodeks prawa ludzkiego? Bóg jest sprawiedliwy i miłosierny.

ks. Jan Twardowski

 

Bóg jest miłością i tak nas umiłował, że dał Syna swego umiłowanego, abyśmy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy. Kto wierzy w Jezusa, ma życie wieczne. Zbawieni jesteśmy łaską przez wiarę w Jezusa. Zbawienie staje się naszym udziałem, gdy przyjmujemy je jako dar Boga. Zbawienie bowiem nie jest rezultatem naszych uczynków, nie jest dane za coś, ale dane jest za nic, z łaski Boga bogatego w miłosierdzie.

Marek Ristau

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO OGLĄDANIA SERIALU „THE CHCOSEN” (WYBRANI)

„The Chosen” to pierwszy wielosezonowy serial o życiu Pana Jezusa, dzięki któremu możemy spotkać i zobaczyć Pana Boga oczami tych, którzy znali Go najlepiej: uczniów, rodziny, przyjaciół.

Twórcy serialu pokazują znane nam z Biblii opowieści w perspektywie relacji i przeżyć głównych bohaterów. Serial ten stanowi unikatową próbę przedstawienia życia i działalności Pana Jezusa ukazując bardziej osobistą stronę Jego relacji z ludźmi. Ciekawie nakreślone sylwetki uczniów Pana Jezusa oraz ludzi na drodze, których stanął, sprawiają, że każdy z nas znajdzie postać, sytuację, z którą może się utożsamić.

Serial „The Chosen” w reżyserii Dallasa Jenkinsa zaczął powstawać w 2017, a premiera pierwszego odcinka miała miejsce w czerwcu 2019 roku. Do chwili obecnej powstały 4 sezony, a każdy z nich składa się z 8 odcinków. Obecnie przetłumaczono ten serial na 20 języków, a do końca 2024 całość produkcji zostanie przetłumaczona na 50 języków. Jak dotąd obejrzało go 200 milionów widzów na całym świecie. Serial ten powstał dzięki finansowaniu społecznemu.

To serial, który inspiruje i skłania do refleksji osobistej: Jaka jest moja odpowiedź na wezwanie Pana Jezusa „Pójdź za mną”. Jeżeli myślisz czy warto obejrzeć ten film, to cytując Liz Tabish, odtwórczynię roli Marii Magdaleny można powiedzieć: „Spróbuj to zobaczyć z otwartym umysłem i otwartym sercem”, bo to historia, która porusza serca ludzi na całym świecie. To nie tylko serial - to wspólne doświadczenie wiary, która łączy nas w jedności Ducha. Zapraszamy na projekcję w naszym Kościele Parafialnym trzech pierwszych odcinków 16 marca po wieczornej Mszy Świętej.

Anna Karolewska

 

PATRON DNIA

Święty Symplicjusz I, papież urodził się w Tivoli, był synem Kastinusa. Za jego pontyfikatu, obejmującego lata 468-483, monofizyci obsadzili ważniejsze biskupstwa, odrzucając postanowienia IV Soboru Powszechnego w Chalcedonie. Utrzymywał kontakty z cesarstwem wschodnim, jednak naprawdę wolał utrzymanie władzy w Rzymie. Mianował pierwszy wikariat papieski w Hiszpanii. Symplicjusz był budowniczym kościoła San Andrea in Catabarbara i San Stefano in Rotondo na Monte Caelio. Zmarł 10 marca 483 w Rzymie.

 

ZMARLI

  • Lucyna SIKORA

 

 

Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu imieniny i rocznice urodzin oraz rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa, życzymy szczególnego błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej, potrzebnych łask i wstawiennictwa św. Patronów

Życzy Redakcja NK

 

 

 

Redakcja: Ks. Piotr Pilśniak Grzegorz Pieńkowski, Jadwiga i Jerzy Wieczorek

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. +48 32 267 35 36; + 48 883 159 522

Życzenia, artkuły oraz wiersze można przysyłać pocztą elektroniczną na adres NK.

Redakcja zastrzega sobie prawo wprowadzenia korekty nadesłanych tekstów.

Nr konta parafii: 42 2490 0005 0000 4500 3360 5563

"Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna".