Nasz Kościół, nr 626 (21.11.2021r)

ROZWAŻANIA NAD SŁOWEM BOŻYM

Słowa Ewangelii według świętego Jana:

Piłat powiedział do Jezusa: „Czy Ty jesteś Królem żydowskim?”. Jezus odpowiedział: „Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie?”. Piłat odparł: „Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Coś uczynił?”. Odpowiedział Jezus: „Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd”. Piłat zatem powiedział do Niego: „A więc jesteś Królem?”. Odpowiedział Jezus: „Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu”.

Każdy, kto jest z prawdy, słucha Chrystusa. Chrystus jest Panem, a panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie. Chrystus na to się narodził i na to przyszedł na świat, aby przynieść prawdę i zbawić grzeszników przez wiarę w Niego. Chrystus jest Prawdą i kto tego nie uznaje, nie może narodzić się na nowo i wejść do Królestwa Bożego. Prawda jest tylko w Chrystusie i kto to uzna, wejdzie do Jego Królestwa, które nie jest z tego świata.

Marek Ristau

 

PATRON DNIA

Święty Gelazy I, papież pochodził z Afryki, był sekretarzem papieży Symplicjusza i Feliksa III. Został papieżem 1 marca 492 roku. Rządził więc Kościołem zaledwie 4 lata i kilka miesięcy. Gelazy zostawił po sobie cenne pisma. Do najważniejszych z nich należy jego list dogmatyczny, wyjaśniający naukę Kościoła dotyczącą osoby i natury Pana Jezusa. Zmarł 19 listopada 496 roku.

 

SYNOD W NASZEJ PARAFII

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii konsultacje Synodalne. Msza św. o godz. 17.00 zostanie odprawiona w intencji błogosławionych owoców Synodu. Po eucharystii w kościele będziemy gościli Panią dr Edytę Nowak-Żółty – Prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB z wykładem „Sztuka relacji międzyludzkich – czyli jak żyć ze sobą i z innymi”. Będzie możliwość dyskusji. Zachęcamy Parafian do czynnego udziału w Synodzie. Natomiast w najbliższy czwartek w godz. 17.30-18.30 w salce na plebanii (wejście schodkami od strony ogrodu) będzie pełnił dyżur nasz koordynator Synodu Marek Walancik, do którego można przyjść, aby wziąć udział w konsultacjach. Wszystkie informacje są na bieżąco zamieszczane są na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce „SYNOD”. Tam też znajduje się do pobrania kwestionariusz pytań i poruszanych zagadnień. Można go pobrać, wydrukować, wypełnić i przesłać elektronicznie do parafii lub przynieść osobiście do salki parafialnej w dniach wyznaczonych konsultacji.

ks. proboszcz

 

MODLITWA ZA WSTAWIENNICTWEM ŚW. KATARZYNY ALEKSANDRYJSKIEJ

Święta Katarzyno odznaczająca się głęboką wiarą, męstwem i bezgraniczną miłością do Boga, bądź dla nas wzorem chrześcijańskiego życia. Uproś nam łaskę męstwa w wyznawaniu wiary. Pomóż nam żyć według Bożych przykazań. Wstawiaj się za naszą Parafią, abyśmy pozostali wierni wierze ojców naszych. Wspomnij, że jesteś naszą Patronką i uproś nam serca wrażliwe na chwałę Bożą i potrzeby bliźnich.

 

ZMARLI

  • Ryszard KOTARSKI
  • Kazimiera ŻMUDZIŃSKA
  • Grażyna WILCZLKO
  • Zbigniew PAWELEC
  • Maria SABAJ

 

ŻYCZENIA

Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu imieniny i rocznice urodzin oraz rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa, życzymy szczególnego błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Grodzieckiej, potrzebnych łask i wstawiennictwa św. Patronów

Życzy Redakcja NK

 

 

Redakcja: Ks. Piotr Pilśniak Grzegorz Pieńkowski, Jadwiga i Jerzy Wieczorek

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. +48 32 267 35 36; + 48 883 159 522

Życzenia, artkuły oraz wiersze można przysyłać pocztą elektroniczną na adres NK.

Redakcja zastrzega sobie prawo wprowadzenia korekty nadesłanych tekstów.

Nr konta parafii: 42 2490 0005 0000 4500 3360 5563

"Dzisiaj jesteście małym płomykiem, ale dzięki łasce Bożej możecie się stać płonącą pochodnią, niosącą światło Ewangelii i ciepło waszej wzajemnej miłości i przyjaźni wszystkim rodakom"