Świąteczny czas...

wigilia

We wtorek wigilia Bożego Narodzenia. Dzień szczególny. Przeżyjmy go w radości i skupieniu, dzieląc się przy wigilijnym stole opłatkiem i składając sobie życzenia. W wigilię Msza św. ranna o godz. 7.00. Zapraszamy również do kościoła na Msze św. o godz. 9.30, szczególnie dzieci wraz z rodzicami. Po Mszy św. uroczyście otworzymy żłobek i podzielimy się opłatkiem. Będzie to zarazem ostatnia Msza św. roratnia.

W wigilie o godz. 21.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 23.15. W tym czasie będzie okazja do spowiedzi św. O godz. 23.15 będzie adorację żłobka połączoną ze śpiewem kolęd i pastorałek, przygotowana przez nasz dziecięcy zespół „ZIARNO”. O północy PASTERKA. Ofiary zbierane podczas tej Mszy św. przeznaczone są na Ogólnopolski Fundusz Życia.

W sam Dzień Bożego Narodzenia nie będzie w kaplicy na cmentarzu Mszy św. o godz. 15.30. Również w Boże Narodzenie, z racji tak dużego święta, nie będzie spowiedzi! Można skorzystać z sakramentu pojednania we wtorek o godz. 6.45 i o godz. 9.30 lub o godz. 21.00.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia przeżyjemy święto św. Szczepana – pierwszego męczennika Taca z drugiego dnia Świąt przeznaczona jest na uczelnie katolickie w Polsce. Msza św. o godz. 11.00 będzie odprawiona w intencji obchodzących urodziny i jubileusze małżeńskie. Niech do kancelarii parafialnej lub do zakrystii zgłoszą się Ci, którzy w tym roku obchodzili i obchodzą rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa oraz rocznice urodzin, niekoniecznie okrągłe, aby przeżyć je, tak jak w ubiegłym roku, we wspólnocie przy stole eucharystii.

"Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością".