XX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika

Festiwal

Nadszedł czas kolejnego Jubileuszowego XX Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika. W tym roku do konkursu w I etapie stanęło blisko 1.800 wykonawców /16 tys. uczestników/. W dniach od 16 do 19 stycznia 2014r. przyjedzie do Będzina z Polski, Białorusi i Ukrainy 130. wykonawców /ponad 2. tys. osób/. Dla blisko ośmiuset musimy przygotować noclegi, szczególnie dla uczestników z Ukrainy i Białorusi.

Dlatego zwracamy się do Was, jak każdego roku, Drodzy Parafianie, o przyjęcie pod swój dach uczestników Festiwalu z Ukrainy I Białorusi. Proszę, otwórzcie swoje domy i mieszkania. Każdego, kto podejmie decyzję o przyjęciu wykonawców Festiwalu, zapraszamy, celem zapisania, do zakrystii. Zapraszamy również na Koncert Galowy, na który wstęp jest wolny. W zakrystii można odebrać wejściówki na tenże Koncert, który odbędzie się w niedzielę 19 stycznia 2014r. o godz. 16.00 na Syberce.

....

Za nami już przesłuchania eliminacyjne. Gratulujemy wszystkim wykonawcom, zwycięzców zapraszamy do Będzina na przesłuchania finałowe, które odbędą się w dniach 16 – 18 stycznia 2014. Na Koncert Galowy zapraszamy 19 stycznia o g. 16 do Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na osiedlu Syberka w Będzinie. Reżyserem tegorocznego konkursu będzie Dariusz Wiktorowicz, dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. W dniach 13 – 14 stycznia zapraszamy wszystkich na ogólnopolskie jubileuszowe sympozjum „Kolędy i pastorałki w kulturze polskiej” organizowane wspólnie z Akademią Muzyczną w Katowicach i Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach. Jego program jest dostępny na naszej stronie.

Strona internetowa festiwalu - TUTAJ

 

Plakat festiwal

"Niech wspaniałe świadectwa miłości Ojczyzny, bezinteresowności i heroizmu, jakich mamy wiele w naszej historii, będą wyzwaniem do zbiorowego poświęcenia wielkim narodowym celom"