Margaretki u źródeł miłosierdzia

Margaretki

W sobotę 13.10.2018 r. odbyła się ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie - Łagiewnikach. Z naszej parafii św. Katarzyny oraz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie pod opieką ks. Pawła Cicirko również wyruszyła grupa należąca do tegoż Apostolatu Margaretka.

Cała uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem ku czci św. Jana Pawła II. Następnie wyruszyła procesja różańcowa do Bazyliki Bożego Miłosierdzia. Poprzedzająca Eucharystię konferencja nawiązywała do kapłaństwa świętego Jana Pawła II oraz bł. ks. Sopoćki, spowiednika św. siostry Faustyny. Również homilia wygłoszona przez ks. abp. Marka Jędraszewskiego była uwieńczeniem i streszczeniem; czym tak naprawdę i kim jest kapłan. Metropolita Krakowski przypomniał nam jak bardzo potrzeba w dzisiejszych czasach modlitwy i ofiary za kapłanów. Dziękował także za powstałe grupy modlitewne, takie jak Margaretka, modlące się szczególnie za kapłanów. Podkreślał, że modlitwa jest potężną obroną i mocą dla każdego księdza.

Po skończonej uczcie Eucharystycznej wyruszyliśmy w drogę powrotną gdzie nie zabrakło również postoju na wspólnotową kawę i ciasto. Myślę, że wszyscy cieszymy się tym wspólnym wyjazdem oraz zachęceni do modlitwy za naszych kapłanów, będziemy apostołować i zachęcać innych do podejmowania podobnych dzieł. Święty Janie Pawle II i św. siostro Faustyno, módlcie się za kapłanami. Błogosławiony ks. Sopoćko, wstawiaj się za nimi. Amen.

Renata

 

ZDJĘCIA W GALERII - TUTAJ

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta".