Nasz Kościół, nr 497 (02.06.2019r)

ROZWAŻANIA NAD SŁOWEM BOŻYM

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza: Jezus powiedział do swoich uczniów:

”Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. Wy jesteście świadkami tego. Oto Ja ześlę na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż będziecie uzbrojeni mocą z wysoka”. Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce pobłogosławił ich. A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba. Oni zaś oddali Mu pokłon i z wielką radością wrócili do Jerozolimy, gdzie stale przebywali w świątyni, wielbiąc i błogosławiąc Boga.

Zmartwychwstanie Jezusa było Jego wejściem do chwały Ojca, a nie powrotem do ziemskiego życia. Wydarzenie Wniebowstąpienia było zakończeniem okresu ukazywania się zmartwychwstałego Pana uczniom. Dla nas jest ono rękojmią i obietnicą naszego wzięcia do nieba. Dzisiejsza uroczystość jest też dla nas przypomnieniem, że będąc mieszkańcami ziemi, jesteśmy obywatelami nieba.

ks. Maciej Zachara MIC

 

PIELGRZYMKA DZIECI KOMUNIJNYCH

Tradycją w naszej parafii stały się, coroczne wyjazdy dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą , na pielgrzymkę do miejsc świętych. Msza święta i modlitwa w tych niezwykłych miejscach , jest dopełnieniem tej ważnej uroczystości. Czwartek 23 maja 2019 to szczególna data dla dzieci, które po raz pierwszy przyjęły do swego serca ciało Jezusa Chrystusa, bowiem w tym dniu , dzieci wraz z rodzicami, dziadkami ,rodzeństwem i ks. Pawłem wzięły udział w pielgrzymce na Jasną Górę. Przed obrazem Jasnogórskiej Pani, dzieci dziękowały za dar Pierwszej Komunii, modliły się o zdrowie, Boże błogosławieństwo i szczególną opiekę Matki Bożej dla siebie, swoich rodziców i najbliższych. Obecność przed cudownym obrazem oraz czynny udział w liturgii słowa, był dla nich niezwykłym przeżyciem. Po uroczystej mszy świętej, sprawowanej przez ks. Pawła, mali pielgrzymi udali się na spacer po sanktuarium oraz zakupili pamiątki. Krótkie zapoznanie się z historią powstania sanktuarium i obrazu Czarnej Madonny, pozwoliły szczególnie dzieciom , zrozumieć jak ważne jest to miejsce dla Polaków. Od wieków, ludzie zanoszą swoje prośby i modlitwy przed oblicze Jasnogórskiej Pani. W drodze powrotnej uczestnicy zatrzymali się w Olsztynie , gdzie zwiedzili ruiny zamku, a następnie udali się na ognisko. Wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku, było okazją do wspólnej zabawy i rozmowy. Dzięki wspaniałej organizacji wyjazdu, pomimo niesprzyjającej pogody, dzień ten był bardzo udany. Dzieci wróciły zadowolone i uśmiechnięte, a wrażenia z pielgrzymki pozostaną na długo w ich pamięci.

Agnieszka Gołkowska

 

OCHRZCZENI

  • Wojciech Stefan PŁANETA

 

ZAŚLUBIENI

  • Aleksandra KAWCZYK i Aleksander MAZAN

 

ZMARLI

  • Helena STĘPIEŃ
  • Teresa ZIĘBA

 

ŻYCZENIA

Wszystkim Drogim i Kochanym Dzieciom, obchodzącym w najbliższym tygodniu imieniny, rocznice urodzin i rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa, życzymy szczególnego błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej, potrzebnych łask i wstawiennictwa św. Patronów

 

 

Redakcja: Jadwiga i Jerzy Wieczorek, Grzegorz Pieńkowski, Ks. Piotr Pilśniak

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Życzenia, artkuły oraz wiersze można przysyłać pocztą elektroniczną na adres NK.

Redakcja zastrzega sobie prawo wprowadzenia korekty nadesłanych tekstów.

Nr konta parafii: 42 2490 0005 0000 4500 3360 5563

"Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała - dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała..."